SEKTÖRDEN HABERLER

PRODIGITAL ITMA BARCELONA FUARI’NI ZİYARET ETTİ

PRODIGITAL ITMA BARCELONA FUARI’NI ZİYARET ETTİ

20-26 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın Fira de Barcelona Fuar Merkezi’nde düzenlenen, dünyanın en büyük tekstil etkinliği ITMA 2019 Fuarı’nı ziyaret eden Prodigital, fuarda portföyüne yeni makineler eklediğini paylaştı. Fuarı ziyaret eden Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş, fuara dair gözlemlerini dergimizle paylaştı.

LUSTRE DIGITAL INKS  SÜBLİMASYON BOYALARIYLA  ITMA 2019’DAYDI

LUSTRE DIGITAL INKS SÜBLİMASYON BOYALARIYLA ITMA 2019’DAYDI

20-26 Haziran tarihlerinde Barcelona, İspanya’da düzenlenen ITMA 2O19 Fuarı’na katılan Lustre Digital Inks, dünya çapından tekstil üreticilerine süblimasyon boyalarını tanıttı. Fuarda sektördeki konumunu güçlendiren marka, fuar vesilesiyle ihracat alanını da genişletiyor. Fuarda bir araya geldiğimiz firma sahibi Mustafa Altundağ ile fuar hakkında görüşme fırsatı bulduk.

PİMMS Group ITMA Barcelona’daydı

PİMMS Group ITMA Barcelona’daydı

ITMA Barcelona Fuarı’nda Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Homer, HP ve Mtex gibi Türkiye’de satışa sunulan lider markaları ziyaret eden PİMMS Group yetkilileri, yoğun bir fuar geçirdi.

TİCARİ BASKIDA FARKLI TASARIMCILAR

TİCARİ BASKIDA FARKLI TASARIMCILAR

Solent Design Studio, tam hizmet veren bir ticari baskı hizmeti sağlayıcısı. Aile tarafından işletilen firma, İngiltere’nin güneyindeki müşteriler için kırtasiye malzemeleri, el ilanları, kılavuzlar, takvimler ve kitaplar da dahil olmak üzere geniş yelpazede basılı ürünler üretiyor.

YILIN 3. ARED İL TOPLANTISI  MUŞ’TA YAPILDI

YILIN 3. ARED İL TOPLANTISI MUŞ’TA YAPILDI

ARED’in farklı illerdeki endüstriyel reklam sektörü temsilcileri ile bir araya gelerek sektör arasındaki iletişimi güçlendirmek ve sektörün ihtiyaç duyduğu konularda seminerler gerçekleştirmek amacıyla düzenlediği il toplantılarında yılın üçüncü durağı Muş oldu.

KYOCERA DOCUMENT SOLUTIONS TÜRKİYE,  KYOCERA GRUBU’NUN 6O. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

KYOCERA DOCUMENT SOLUTIONS TÜRKİYE, KYOCERA GRUBU’NUN 6O. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

Kyocera Document Solutions Türkiye, yeni marka kimliği lansmanının ardından bağlı olduğu Kyocera Grubu’nun 6O. yıldönümünü kutluyor.

TOYO INK UZMANLARI GAZİANTEPLİ MATBAACILARLA BULUŞTU

TOYO INK UZMANLARI GAZİANTEPLİ MATBAACILARLA BULUŞTU

Konusunda uzman ekipleri ile sektördeki eğitim çıtasını yukarıya taşıyan TOYO Matbaa Mürekkepleri, son olarak Gaziantepli matbaacılarla buluştu. Gaziantep Matbaacılar Odası işbirliği ile düzenlenen iki günlük eğitime ofset matbaaları ve ambalaj firmaları katıldı. TOYO Matbaa Mürekkepleri’nin en yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgiler de verilen eğitime firmalar yoğun ilgi gösterdi.

TEZMAKSAN’DAN ENDÜSTRİ 4.O ÇİZGİSİNDE YATIRIMLAR

TEZMAKSAN’DAN ENDÜSTRİ 4.O ÇİZGİSİNDE YATIRIMLAR

Makine sektörünün köklü şirketlerinden Tezmaksan, Ar-Ge ve inovasyon konusunda gerçekleştirdiği yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Şirketin ‘Kapasitematik’ ve ‘CUBEBOX’ gibi projeleri, şirketlerde ciddi anlamda verimlilik sağlıyor. Zaman ve maliyetten oluşan tasarruf, Türkiye ekonomisine de destek oluyor.

MOUVENT’TAN ITMA 2O19’DA  YENİ DİJİTAL TEKSTİL BASKI MAKİNASI

MOUVENT’TAN ITMA 2O19’DA YENİ DİJİTAL TEKSTİL BASKI MAKİNASI

Barselona’daki katılımcılar yeni makinayı Stand H3/C1O1’de çalışırken görebilirler.

LİDYA GRUP XEROX AKADEMİ 2O19’A KATILDI

LİDYA GRUP XEROX AKADEMİ 2O19’A KATILDI

Türkiye fotokopi pazarının lideri Xerox, 15- 17 Nisan tarihleri arasında, pazar etkinliğini daha da artırmak amacıyla bünyesine yeni katılan yöresel bayilerinin de ilk defa yer aldığı geleneksel toplantısını gerçekleştirdi.

ARED YÖNETİM KURULU’NUN  FESPA EURASIA FUARI VE  ÜYE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

ARED YÖNETİM KURULU’NUN FESPA EURASIA FUARI VE ÜYE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

2O19 yılının başından itibaren ARED Yönetim Kurulu’nun FESPA Eurasia Fuarı ve üye geliştirme çalışmaları Mayıs ayı boyunca da hız kesmeden devam etti.

GRAVOTECH SIGN İSTANBUL’DA EN YENİ ÜRÜNLERİNİ SERGİLEMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

GRAVOTECH SIGN İSTANBUL’DA EN YENİ ÜRÜNLERİNİ SERGİLEMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

Bu yıl da SIGN İstanbul 2O19’da yerini alan Gravotech 14 Hall K-26 nolu standında en yeni ürünlerini sergileyecek.

XEROX IRIDESSE DİJİTAL ÜRETİMDE YENİLİKÇİLİK ALANINDA EN İYİ AVRUPA DİJİTAL BASKI BİRLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

XEROX IRIDESSE DİJİTAL ÜRETİMDE YENİLİKÇİLİK ALANINDA EN İYİ AVRUPA DİJİTAL BASKI BİRLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Xerox IridesseTM, 2O19 Avrupa Dijital Baskı Birliği Ödülleri’nde, Dijital üretimde yenilikçilik alanında EDP Tabaka Baskı Makinesi Ödülü’nü alarak en iyi ödüle sahip oldu.

XEROX’TAN BLI ÖDÜLLÜ İŞ AKIŞI ÇÖZÜMLERİ

XEROX’TAN BLI ÖDÜLLÜ İŞ AKIŞI ÇÖZÜMLERİ

Ödüllü inovasyonlar geliştirme konusunda köklü bir geçmişe sahip olan Xerox, Buyers Lab tarafından üst üste beşinci kez ödüle layık görüldü.

swissQprint’in YENİ ROLL TO ROLL BASKI MODELİ KARİBU, SAĞLAM BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

swissQprint’in YENİ ROLL TO ROLL BASKI MODELİ KARİBU, SAĞLAM BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

UV Flatbed baskı uzmanı swissQprint, ilk roll to roll UV-LED baskı makinesi Karibu ile yeni bir evreye geçti. Esnek malzeme baskısı için ileri teknolojilerle donatılan Karibu, lansmanın gerçekleştiği FESPA Global Expo 2O19’da segmentinin en iyi makinesi olarak EDP ödülüne layık görüldü.

MIMAKI FESPA 2O19’DA BAŞARISINI  2 EDP ÖDÜLÜ İLE TAÇLANDIRDI

MIMAKI FESPA 2O19’DA BAŞARISINI 2 EDP ÖDÜLÜ İLE TAÇLANDIRDI

Tabela/reklam grafikleri, endüstriyel ürünler, tekstil ve 3D baskı alanındaki çözümlerini FESPA 2O19’da sergileyen Mimaki, tekstil baskı çözümleriyle 2 EDP ödülünü elde etti. Bu ödüller, Mimaki’nin ‘tek kaynaktan komple çözüm sağlayıcı’ konumunu bir kez daha gösteriyor.