SEKTÖRDEN HABERLER

HP KİŞİSELLEŞTİRME PROJESİ  TASARIM YARIŞMASIYLA DEVAM EDİYOR

HP KİŞİSELLEŞTİRME PROJESİ TASARIM YARIŞMASIYLA DEVAM EDİYOR

HP’nin kişiselleştirme projesi kapsamında hayata geçirdiği tasarım uygulaması WallArt ile artık kullanıcılar kendi dizüstü bilgisayar kapaklarını kendileri tasarlayabiliyor ve isterlerse yaratıcı tasarımları ile HP Bilgisayar Tasarım Yarışması’na katılabiliyor. 27 Haziran - 16 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek ve İllüstratör M.K. Perker ile Deniz Salaçin’in jüri üyesi olacağı Yarışmanın kazananları HP bilgisayarlarına sahip olacak.

SARTOMER VE MASSIVIT 3D KADIN SPORCUNUN 3D BASKISINI ÜRETTİ

SARTOMER VE MASSIVIT 3D KADIN SPORCUNUN 3D BASKISINI ÜRETTİ

Massivit 3D, 2013’ten bu yana pazar lideri N3xtDimension® UV-kürlenebilir sıvı reçinelerin üreticisi Sartomer ile ortaklık kurdu. Bu gelişmiş sıvı reçineler, Massivit 3D’nin benzersiz ve tescilli Gel Dispensing Printing (GDP) teknolojisinin önemli bir bölümünü oluşturur. Bu teknoloji, Massivit 3D’nin müşterilerine 3D reklamcılığın gücünü gösteren süper boyutlu, hafif, içi boş, 3,8 metreye kadar baskı yapan 3D modellerin süper hızlı bir şekilde üretilmesini sağlar.

TEKNİK DÖKÜM SIGN İSTANBUL 2019 İÇİN HAZIRLIKLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

TEKNİK DÖKÜM SIGN İSTANBUL 2019 İÇİN HAZIRLIKLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin birçok ilinde cihazları mevcut olan Teknik Döküm, SIGN İstanbul’un diğer fuarlara nazaran daha geniş bir kitleye hitap ettiğini ve hem katılımcı hem de ziyaretçi profili açısından çok başarılı olduğunu belirtiyor.

ONLİNE MATBAA  NEDİR?

ONLİNE MATBAA NEDİR?

Hızlı gelişen teknoloji ve teknolojik ürünler dijital olan ile basılı olanın karşı karşıya olduğunu düşündüğümüz bir dünya ortaya çıkardı. Bilginin bilgisayarlara taşınması, cep telefonundan her şeye erişilebilmesi, tabletlerin ve elektronik okuyucuların yaygınlaşması basılı ürünlere ihtiyacın kalmayacağını düşündürttü. Peki, öyle mi oldu?

TARIM SEKTÖRÜ LİDYA GRUP İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

TARIM SEKTÖRÜ LİDYA GRUP İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

Sektörünün öncülerinden olan tarım sektörü firmaları, ofis baskı çözümleri tarafındaki iş ortaklığında, Lidya Grup ile işbirliği yapıyor.

HP YENİ 3D BASKI VE  DİJİTAL ÜRETİM MERKEZİNİ AÇTI

HP YENİ 3D BASKI VE DİJİTAL ÜRETİM MERKEZİNİ AÇTI

HP, 15 bin metrekare büyüklüğündeki yeni 3D Baskı ve Dijital Üretim merkeziyle sektörlere 4. Endüstri Devrimi için gereken Ar-Ge ve mühendisliği sunuyor.

Lidya Grup, FESPA Global Print Expo 2019’a katıldı

Lidya Grup, FESPA Global Print Expo 2019’a katıldı

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 14 - 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Almanya Münih’te düzenlenen FESPA Global Print Expo 2019 fuarına katıldı.

CANAPA KAĞIT TEKNOLOJİLERİ ITMA 2019’DA “AKILLI SÜBLİMASYON KAĞITLARI” İLE TEKSTİL ÜRETİCİLERİNİN İLGİ ODAĞI OLDU

CANAPA KAĞIT TEKNOLOJİLERİ ITMA 2019’DA “AKILLI SÜBLİMASYON KAĞITLARI” İLE TEKSTİL ÜRETİCİLERİNİN İLGİ ODAĞI OLDU

Bu yıl ilk kez ITMA Fuarı’nda yerini alan CANAPA Kağıt teknolojileri, tekstil üreticilerinin gereksinimleri doğrultusunda geliştirdiği ve yenilenen süblimasyon kağıt yelpazesini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerine tanıttı.

PRODIGITAL ITMA BARCELONA FUARI’NI ZİYARET ETTİ

PRODIGITAL ITMA BARCELONA FUARI’NI ZİYARET ETTİ

20-26 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın Fira de Barcelona Fuar Merkezi’nde düzenlenen, dünyanın en büyük tekstil etkinliği ITMA 2019 Fuarı’nı ziyaret eden Prodigital, fuarda portföyüne yeni makineler eklediğini paylaştı. Fuarı ziyaret eden Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş, fuara dair gözlemlerini dergimizle paylaştı.

LUSTRE DIGITAL INKS  SÜBLİMASYON BOYALARIYLA  ITMA 2019’DAYDI

LUSTRE DIGITAL INKS SÜBLİMASYON BOYALARIYLA ITMA 2019’DAYDI

20-26 Haziran tarihlerinde Barcelona, İspanya’da düzenlenen ITMA 2O19 Fuarı’na katılan Lustre Digital Inks, dünya çapından tekstil üreticilerine süblimasyon boyalarını tanıttı. Fuarda sektördeki konumunu güçlendiren marka, fuar vesilesiyle ihracat alanını da genişletiyor. Fuarda bir araya geldiğimiz firma sahibi Mustafa Altundağ ile fuar hakkında görüşme fırsatı bulduk.

PİMMS Group ITMA Barcelona’daydı

PİMMS Group ITMA Barcelona’daydı

ITMA Barcelona Fuarı’nda Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Homer, HP ve Mtex gibi Türkiye’de satışa sunulan lider markaları ziyaret eden PİMMS Group yetkilileri, yoğun bir fuar geçirdi.

TİCARİ BASKIDA FARKLI TASARIMCILAR

TİCARİ BASKIDA FARKLI TASARIMCILAR

Solent Design Studio, tam hizmet veren bir ticari baskı hizmeti sağlayıcısı. Aile tarafından işletilen firma, İngiltere’nin güneyindeki müşteriler için kırtasiye malzemeleri, el ilanları, kılavuzlar, takvimler ve kitaplar da dahil olmak üzere geniş yelpazede basılı ürünler üretiyor.

YILIN 3. ARED İL TOPLANTISI  MUŞ’TA YAPILDI

YILIN 3. ARED İL TOPLANTISI MUŞ’TA YAPILDI

ARED’in farklı illerdeki endüstriyel reklam sektörü temsilcileri ile bir araya gelerek sektör arasındaki iletişimi güçlendirmek ve sektörün ihtiyaç duyduğu konularda seminerler gerçekleştirmek amacıyla düzenlediği il toplantılarında yılın üçüncü durağı Muş oldu.

KYOCERA DOCUMENT SOLUTIONS TÜRKİYE,  KYOCERA GRUBU’NUN 6O. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

KYOCERA DOCUMENT SOLUTIONS TÜRKİYE, KYOCERA GRUBU’NUN 6O. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

Kyocera Document Solutions Türkiye, yeni marka kimliği lansmanının ardından bağlı olduğu Kyocera Grubu’nun 6O. yıldönümünü kutluyor.

TOYO INK UZMANLARI GAZİANTEPLİ MATBAACILARLA BULUŞTU

TOYO INK UZMANLARI GAZİANTEPLİ MATBAACILARLA BULUŞTU

Konusunda uzman ekipleri ile sektördeki eğitim çıtasını yukarıya taşıyan TOYO Matbaa Mürekkepleri, son olarak Gaziantepli matbaacılarla buluştu. Gaziantep Matbaacılar Odası işbirliği ile düzenlenen iki günlük eğitime ofset matbaaları ve ambalaj firmaları katıldı. TOYO Matbaa Mürekkepleri’nin en yeni ürün ve teknolojileri hakkında bilgiler de verilen eğitime firmalar yoğun ilgi gösterdi.

TEZMAKSAN’DAN ENDÜSTRİ 4.O ÇİZGİSİNDE YATIRIMLAR

TEZMAKSAN’DAN ENDÜSTRİ 4.O ÇİZGİSİNDE YATIRIMLAR

Makine sektörünün köklü şirketlerinden Tezmaksan, Ar-Ge ve inovasyon konusunda gerçekleştirdiği yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Şirketin ‘Kapasitematik’ ve ‘CUBEBOX’ gibi projeleri, şirketlerde ciddi anlamda verimlilik sağlıyor. Zaman ve maliyetten oluşan tasarruf, Türkiye ekonomisine de destek oluyor.