MAKALELER

MOBİL BASKININ İŞLETMENİZE SAĞLAYACAĞI 4 ÖNEMLİ AVANTAJ

MOBİL BASKININ İŞLETMENİZE SAĞLAYACAĞI 4 ÖNEMLİ AVANTAJ

Günümüzün teknolojik gelişmeleri, işletmelere çalışma ve iş yapma biçimlerini daha etkin, verimli ve pratik hale getirmeleri için çeşitli fırsatlar sunuyor.

YENİ BİR YAZICIYA İHTİYACINIZ OLDUĞUNUN  4 İŞARETİ

YENİ BİR YAZICIYA İHTİYACINIZ OLDUĞUNUN 4 İŞARETİ

Sorun çıkaran yazıcı, uzun zamandır var olan bir işyeri klişesidir. Öyle bir klişe ki, pek çok ofis çalışanı bunu iş hayatının ayrılmaz bir parçası olarak kabullenmiştir. Fakat, ister inanın ister inanmayın, bu durum kader değil Ofis tipi yazıcı ve MFP’ler, doğru biçimde seçildiklerinde ve kullanıldıklarında hayat kurtarıcı birer ekipmandırlar.

BAŞARILI BİR BASKI GÜVENLİĞİ POLİTİKASI İÇİN 7 ADIM

BAŞARILI BİR BASKI GÜVENLİĞİ POLİTİKASI İÇİN 7 ADIM

İşletmelerin baskı cihazlarının güvenliğinin sağlanmamasından kaynaklanan veri kayıplarıyla karşılaşmamak için baskı güvenliği konusunda profesyonel, bütüncül ve çok yönlü bir anlayış geliştirmeleri gerekiyor. Peki, baskı güvenliğini hem donanım, hem de yazılım düzeyinde sağlayabilmek için hangi temel adımları yerine getirmek gerekiyor?

STRÖER KENTVİZYON’DAN REKLAM BEĞENİ ARAŞTIRMASI

STRÖER KENTVİZYON’DAN REKLAM BEĞENİ ARAŞTIRMASI

Açıkhava reklamlarının kreatif tasarımlarını ele alan ve bağımsız araştırma şirketi GfK Türkiye ile gerçekleştirilen reklam beğeni araştırması, bir açıkhava reklamındaki unsurların, reklamın beğenilmesini ne oranda etkilediğini ortaya çıkarıyor.

GENİŞ FORMAT PAZARI: EĞİLİMLER, FIRSATLAR VE ZORLUKLAR

GENİŞ FORMAT PAZARI: EĞİLİMLER, FIRSATLAR VE ZORLUKLAR

Günümüz baskı merkezleri kendi portföylerini genişletecek, gelirlerini artıracak ve müşteri memnuniyetini geliştirecek kanalları keşfetmektedir. Kapsamlı bir geniş format ürün grubu; tabela, grafik sanatlar ve görsel iletişim şirketlerine yeni ve gelişmekte olan pazar segmentlerine yatırım yapma olanağı sağlayabilir.

GENİŞ FORMATLI BASKIDA MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN

GENİŞ FORMATLI BASKIDA MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN

Geniş formatlı baskı maliyetlerinin düşürmek için dört ipucu topladık.

İŞLETMELERDE VERİMLİLİK İÇİN FARK YARATACAK TAVSİYELER

İŞLETMELERDE VERİMLİLİK İÇİN FARK YARATACAK TAVSİYELER

Çalışanlar, bir işletmenin en önemli ve değerli kaynaklarıdır. Özellikle günümüzün rekabetçi ortamında, çalışanların yüksek verimlilik, etkinlik ve motivasyonla çalışmaları her zamankinden daha önemlidir. Ancak insanlar, makinelerin aksine, karmaşık varlıklardır ve verimliliği arttırmak söz konusu olduğunda devreye birbirinden farklı pek çok faktör girebilir.

TEKNOLOJİ  BASKI İŞ SÜREÇLERİNİZİ  NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

TEKNOLOJİ BASKI İŞ SÜREÇLERİNİZİ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

Dijital dönüşüm çağında teknolojik gelişmelerin baskı işlerinizin ve doküman iş akışlarınızın yapısını büyük ölçüde değiştirdiğini duymak sizi şaşırtmayacaktır.

SÜBLİMASYON BASKIDA  KAĞIT, ICC PROFİL VE  METAMERİZM

SÜBLİMASYON BASKIDA KAĞIT, ICC PROFİL VE METAMERİZM

CANAPA Kağıt Teknolojileri olarak, 40 yılı aşkın süredir ülkemizde kâğıt sektörünün öncü kuruluşlarından biri olmanın gururunu yaşamaktayız. Firmamız, kâğıtla ilgili birçok yeni ürünün üretilmesi ve sektöre kazandırılmasında başrol oynayarak kâğıdın ülkemizdeki gelişen tarihinin en önemli mihenk taşlarından biri olmuştur.

OKI İLE YARATICILIĞINIZI ARTIRIN

OKI İLE YARATICILIĞINIZI ARTIRIN

OKI’nin zorlu, yüksek hacimde üretim yapılan medyalara dayanıklı olarak tasarlanan geniş format yazıları, zamandan tasarruf etmek ve manuel girdi gerekliliğini azaltmak için tasarlanmış bir dizi yenilikçi özellikler ile geliştirilmiştir.

DİJİTAL BASKININ  GELECEĞİNİ  NELER BEKLİYOR?

DİJİTAL BASKININ GELECEĞİNİ NELER BEKLİYOR?

Baskı sektörü, kağıt ve baskı sektöründeki tedarik zincirleri konusunda dünya çapında otorite haline gelen Smithers Pira, 2024 yılına kadar küresel dijital baskı pazarına yönelik tahminleri içeren bir rapor yayınladı.

DİJİTAL DUVAR KAĞIDI  BASKISINDA DEVRİM

DİJİTAL DUVAR KAĞIDI BASKISINDA DEVRİM

Tasarımcılara dijital baskının gücünü gösterin ve baskı ile yeni fırsatlar dünyasının kapılarını açın.

Lİdya Grup Yönetİm Kurulu Başkan Danışmanı Rıza Başoğlu:  “son günlerde İş dünyasında  İş yapma İştahı arttı”

Lİdya Grup Yönetİm Kurulu Başkan Danışmanı Rıza Başoğlu: “son günlerde İş dünyasında İş yapma İştahı arttı”

Son aylarda dövizdeki dalgalanma ve piyasalardaki nakit sıkıntısına bağlı iş daralmaları nedeniyle, iş dünyasının durağan bir dönem geçirdiğini anlatan Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rıza Başoğlu, son günlerde iş dünyasında iş yapma iştahının arttığını söyledi.

BANKALAR MAVİ, OTELLER YEŞİL RENKLE REKLAM YAPIYOR

BANKALAR MAVİ, OTELLER YEŞİL RENKLE REKLAM YAPIYOR

Açıkhava Reklamcıları Derneği’ne (ARED) göre sokakta karşımıza çıkan her reklamda renkler farklı bir anlam taşıyor. Güveni temsil eden maviyi bankalar tercih ederken kadınlara yönelik ürün satan markalar, romantik etki yaratan pembe ve mor renkleri kullanıyor…

TEKSTİL MODASI İÇİN YILDA 3O MİLYAR METREKARE BASKI YAPILIYOR

TEKSTİL MODASI İÇİN YILDA 3O MİLYAR METREKARE BASKI YAPILIYOR

Global baskı federasyonu FESPA’ya göre moda endüstrisindeki hızlı gelişmelerle birlikte tekstil baskısı sektörü de dönüşüyor. 165 milyar dolarlık tekstil pazarında dünyada yılda 3O milyar metrekarenin üzerinde tekstil baskısı yapılıyor. Dünya nüfusu artmaya devam ettikçe baskı sektörünün de bu alanda büyümesi bekleniyor.

LİDYA GRUP’A EĞİTİM SEKTÖRÜNDEN YOĞUN TALEP GELİYOR

LİDYA GRUP’A EĞİTİM SEKTÖRÜNDEN YOĞUN TALEP GELİYOR

Lidya Grup, eğitim sektöründe başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Kamu ve özel sektördeki eğitim kurumlarından yoğun talep alan Lidya Grup, baskı süreçlerini otomatikleştirme, veri güvenliğini sağlama, sadeleştirme ve kesintisiz işlerin yapılması gibi tüm sürecin yönetilmesini sağlıyor.