BROTHER TEKSTİL BASKIDA ÇITAYI ÜST SEVİYEYE TAŞIYAN ÇÖZÜMLERİYLE SIGN İSTANBUL’DAYDI

BROTHER TEKSTİL BASKIDA  ÇITAYI ÜST SEVİYEYE  TAŞIYAN ÇÖZÜMLERİYLE  SIGN İSTANBUL’DAYDI
9-12 Eylül tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Brother Türkiye Distribütörü Uğur Tekstil Makinaları fuar boyunca tekstil baskı çözümlerini tanıttı. Fuar vesilesiyle görüştüğümüz Uğur Tekstil Makinaları Satış Pazarlama Müdürü Ersin Anarat fuarla ilgili değerlendirmelerini dergimizle paylaştı.


Öncelikle fuarla ilgili izlenimlerinizi alabilir miyiz? Bu yıl fuarın katılımcı ve ziyaretçi profilini ve ziyaret yoğunluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

SignIstanbul 2021 halen devam etmekte olan pandemi sürecinde gerçekleşmesine rağmen beklentilerimizin üzerinde bir fuardı. Ürünlerimiz ile ilgilenen müşterilerimize yeterli zamanı ayırabildiğimiz fuarda optimum ve ilgili ziyaretçileri ağırladığımız için mutluyuz.


Fuar boyunca pandeminin etkisinin sektöre yansımasını nasıl gözlemlediniz?

Pandemi döneminde değişen alışveriş alışkanlıklarına ve buna yönelik ürünlere yer veren firmalardaki olumlu etkiyi görmezden gelemeyiz. Biz de bu benzer ürünleri sunan firmalardan biriyiz. Hatta pandemiden etkilenmemiş ve artan satış grafiğine sahibiz diyebiliriz. Large format makinelerde, tekstil sektörü özelinde konuşursak, nispeten daha düşük bir piyasa ivmesi sezdik.
Firmanız için verimli bir fuar geçirdiniz mi?

Ciddi geri dönüşler aldık. Brother Ipm Türkiye ekibi olarak gayet verimliydi diyebiliriz. Özellikle GTX PRO BULK serisi ile ilgilenen ve bu yeni modelimizin sunduğu avantajları kullanmak isteyen çok sayıda ziyaretçi ağırladık.

Standınızda hangi ürünlerinizi sergilediniz? Ürünler hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Dijital tekstil dekorasyon konusunda dünyada lider Brother’ın yeni modelleri Brother GTX Pro ve GTX Pro BULK ürünlerini ilk kez Sign Istanbul 2021’de sergiledik. Endüstriyel adetlerde üretim yapan firmalar için geliştirilen ve baskı maliyetlerini %60’a yakın bir oranda düşüren bu yeni dijital tekstil baskı makinelerimiz, fuar öncesinde de Türkiye’deki tekstil devi firmalarda yerlerini almışlardı. Yeni tam sirkülasyonlu Brother baskı kafası teknolojisinin kullanıldığı GTX Pro Serisi, müşterilerimize sunduğu çok uzun ömürlü ve düşük işletme maliyetine sahip makine donanımı avantajlarını yeni bir seviyeye taşıyor. Bunun yanı sıra yeni baskı kafası teknolojimiz üstün Brother baskı hızını %15 daha arttırarak verimlilik konusunda da çıtayı bir üst seviyeye taşıdı diyebilirim.

Ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği çözümleriniz nelerdi? Bu ürünlere ziyaretçilerin ilgi göstermesinin nedeni neydi? Bu çözümler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ziyaretçilerimizin en çok değindiği konulardan biri baskı kalitemiz oldu. Brother markası tüm modellerinde standart olan yüksek baskı kalitesine sahip makineler üretiyor. Bu kaliteyi sınıfındaki en hızlı baskı performansı ile perçinleyen bir donanıma sahip. Her zaman baskı kalitemiz ve hızımız ile ön plana çıkıyoruz.

Fuarda ayrıca İtalyan Cavazutti dijital baskı fiske ünitelerimiz ve Shulze Pre-treatment makinesi modellerimizin de çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Piyasada yaşanan pandemi kaynaklı ekonomik olumsuzlukların fuara nasıl yansıdığını düşünüyorsunuz?

Pandemi süreci insanlar için birçok ürünün kişisel ve endüstriyel anlamda önem sırasının değişmesine yol açtı. Bunun sonucu olarak bazı sektörlerde talep patlaması yaşanırken bazılarında tam tersi bir durum söz konusu oldu.


Pandemiyi halen atlatmamış olmamıza rağmen bir toparlanma sürecinden bahsedebiliriz. Tabii ki bu toparlanma süreci firmaları daha seçici olmaya ve giderleri azaltmaya itmekte. Yine de iki yıl aradan sonra tekrar fuarlarda müşterilerimiz ile buluşmak sektörün geleceği için umut verici.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar ve sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Brother Türkiye Distribütörü “Uğur Tekstil Makinaları A.Ş” olarak geniş ürün yelpazemiz ile tekstilin her alanında en yüksek kalite ve en yüksek teknolojileri sunmaya devam edeceğiz.Bu içerik 37 defa okundu.