Alfa Lazer Sign İstanbul’dan Memnun Ayrıldı

Alfa Lazer  Sign İstanbul’dan Memnun Ayrıldı
9-12 Eylül tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Alfa Lazer fuar boyunca transfer baskı makine ve sarf malzemelerini tanıttı. Fuar vesilesiyle görüştüğümüz Alfa Lazer firma ortaklarından Selim Coşarcan fuarla ilgili değerlendirmelerini dergimizle paylaştı.


Öncelikle fuarla ilgili izlenimlerinizi alabilir miyiz? Bu yıl fuarın katılımcı ve ziyaretçi profilini ve ziyaret yoğunluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?  Fuar boyunca pandeminin etkisinin sektöre yansımasını nasıl gözlemlediniz?

Açıkçası bu sene gelen ziyaretçi profilinden çok memnun kaldık. Pandeminin etkisiyle oldukça endişeliydik, fakat gördük ki gelen ziyaretçilerin çoğu gerçek alıcı. Gezmek için gelen insan sayısı oldukça azdı. Yine de kalabalık olarak kötü değildi.

Reklam sektörü pandemiden tabii ki oldukça etkilendi, umarız en kısa sürede toparlanır.

Firmanız için verimli bir fuar geçirdiniz mi?

Evet, verimli bir fuar geçirdiğimizi söyleyebilirim. Özellikle uzun süredir yüz yüze görüşemediğimiz birçok müşterimizle tekrar yüz yüze muhabbet etme fırsatımız oldu. Aynı zamanda da tabii yeni yeniliklerimizi sergiledik.

Bu sene standımızda daha çok yeni satışına başladığımız transfer baskı ile alakalı makine ve sarf malzemeleri sergiledik. Geniş format baskı ürünlerinin teşhiri çok kolay olmadığı için onlar biraz daha geri planda kaldı.

Aslında diğer firmaların çoğunda da olduğu gibi yeni teknoloji DTF yazıcılarımızı sergilemek istiyorduk ama maalesef fuarda yetişmedi. Sadece görselleriyle tanıtabildik.
Onun dışında genel olarak bütün ürünlerimiz ilgi gördü diyebilirim.

Piyasada yaşanan pandemi kaynaklı ekonomik olumsuzlukların fuara nasıl yansıdığını düşünüyorsunuz?

Tabii ki bütün gün maskeyle durmak hem bizleri hem de ziyaretçilerimizi çok rahatsız eden bir durum. Muhabbet ederken bile karşımızdaki insanın yüzünü tam görememek, gülümsemesini anlayamamak insan doğasına aykırı.  Fakat onun dışında pandeminin fuar bazında çok büyük bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Zaten insanlarımız da kapanmaktan oldukça sıkıldığı için, belki büyük bir organizasyonda birçok tanıdık yüz görmek moral olarak herkese iyi gelmiştir.Bu içerik 46 defa okundu.