Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol: “Bir zincirin halkaları olduğumuzu hatırlayıp işlerimize umutla geri döneceğiz ve sektörü hep beraber hızlandıracağız”

Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol:  “Bir zincirin halkaları olduğumuzu hatırlayıp işlerimize umutla geri döneceğiz ve sektörü hep beraber hızlandıracağız”
9-12 Eylül tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Folpa Reklam Ürünleri, fuar boyunca çok geniş yelpazedeki baskı çözümlerini sektörle buluşturdu. Fuar vesilesiyle görüştüğümüz Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol fuarla ilgili değerlendirmelerini dergimizle paylaştı.


Öncelikle fuarla ilgili izlenimlerinizi alabilir miyiz? Bu yıl fuarın katılımcı ve ziyaretçi profilini ve ziyaret yoğunluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

İki yıl aradan sonra yapılan ilk fuar olmasıyla, sektörün ziyaretçisinden katılımcısına fuarların ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar bu ortamı özlediğimizi fark ettik. Rekabetin en tatlı olduğu alanlar belki de fuarlar ve burada dostları görmek gerçekten çok güzeldi. Ziyaretçi yoğunluğu da pandemi koşulları olmasına karşın çok sevindiriciydi.


Fuar boyunca pandeminin etkisinin sektöre yansımasını nasıl gözlemlediniz? Piyasada yaşanan pandemi kaynaklı ekonomik olumsuzlukların fuara nasıl yansıdığını düşünüyorsunuz?

Pandeminin fuara çok büyük etki ettiğini düşünmüyorum; bunun da insanların artık fuarı özlemesinden ve iş yapmak istemelerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Pandeminin direkt fuara bir yansıması olmasından ziyade; genel ekonomik olumsuzlukların insanları biraz daha temkinli yatırım yapmaya ittiğini gözlemledik. Fakat istediğini bilen ziyaretçiler ve yatırımcılar çoğunluktaydı diyebiliriz.

Firmanız için verimli bir fuar geçirdiniz mi?


Fuardan yaptığımız satışlarla ve anlaşmalarla mutlu ayrıldığımızı söyleyebilirim, bizim için beklentilerimizin üstünde bir fuardı.

Standınızda hangi ürünlerinizi sergilediniz? Bu ürünler içerisinde ilk defa sergilediğiniz çözümleriniz oldu mu?

Fuarda çok sayıda makinemizi sergiledik, yeni gelen Mutoh modellerimiz, Mohican modellerimiz, Cut-eng lazerlerimiz İtalya’dan mümessiliğine başladığımız sıcak transfer folyoları B-flex ürünlerimizi tanıttık. Çok fazla ilgi gördük ve çok minnettarız.


En çok ilgi gören ürünlerimiz Mohican yeni eco solvent modellerimiz oldu. MC-1601e tek kafa Epson 3200 ekonomik serimiz, hem fiyatı hem baskı kalitesi ile dikkat çekerken, MC-1802e çift kafa Epson 3200 yüksek hızlı 180lik makinemiz, yine Mohican 1802UV çift kafa epson 3200 roll to roll UV makinemiz, MC6090 3 kafa xp600 60x90cm UV makinemiz hem fiyatlarıyla hem kaliteleriyle yoğun ilgi gördü.

Mutoh 1682SR çift kafa Epson dx7 modeli, Mutoh PJ-2508UV Ricoh Gen5 122x244cm tabla modeli, Mutoh yeni süblimasyon serisi modeli ve Cut-eng 160x100 150W lazerimiz, Cut-eng 50w markalamamız en çok talep gören makinelerimiz oldu.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar ve sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Umarız fuar herkes için iyi geçmiştir. Bir zincirin halkaları olduğumuzu hatırlayıp işlerimize umutla geri döneceğiz ve sektörü hep beraber hızlandıracağız.Bu içerik 48 defa okundu.