Vira Dijital Geniş Mürekkep ve Malzeme Yelpazesiyle Sign İstanbul’daydı

Vira Dijital Geniş Mürekkep ve Malzeme Yelpazesiyle  Sign İstanbul’daydı
9-12 Eylül tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan Vira Dijital fuar boyunca tekstil baskı çözümlerini tanıttı. Fuar vesilesiyle görüştüğümüz Vira Dijital Genel Müdürü Barkın Övüç fuarla ilgili değerlendirmelerini dergimizle paylaştı.


Öncelikle fuarla ilgili izlenimlerinizi alabilir miyiz? Bu yıl fuarın katılımcı ve ziyaretçi profilini ve ziyaret yoğunluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

İki yıllık aradan sonra gerçekleştirilen sektörümüzün önemli fuarı Sign İstanbul gerek ziyaretçilerin profesyonelliği gerek yurtdışından katılımın yoğunluğu gerekse olumlu geri dönüşleri ile bu yıl bizden tam puan aldı. Standımıza ve ürünlerimize yoğun bir ilgi gösterildi. Oldukça bilinçli, ne istediğini bilen, marka bilinci oturmuş ziyaretçiler hem işimizi kolaylaştırdı hem de daha hızlı görüşmeler ile verimli bir fuar geçirmemize olanak tanımış oldu. Yaptığımız görüşmeler ile birçok yeni satış noktası ve bayilik anlaşması yapma imkanı bulduk.

Fuar boyunca pandeminin etkisinin sektöre yansımasını nasıl gözlemlediniz?

Sektör mensuplarının pandemi koşullarına alışmış ve etkilerinden en az hasarla çıkabilmek adına gerekli tedbirleri almış olduğunu gözlemledik. Değişen çalışma koşulları ve iş modelleri ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Birçok yeni fikir ve çalışma modelleri üzerinde görüş alışverişinde bulunma imkanı sağladık.

Standınızda hangi ürünlerinizi sergilediniz? Bu ürünler içerisinde ilk defa sergilediğiniz çözümleriniz oldu mu? Ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği çözümleriniz nelerdi?

Ürün yelpazemizde her türlü makine ve baskı kafasında kullanıma uygun, UV, solvent, eco solvent ve su bazlı dijital baskı mürekkeplerinin yanı sıra, baskı vinilleri, baskı ve kesim folyoları, dekota ve pleksiglass levha ürünler ile LED modüller bulunmaktadır. Ayrıca dijital baskı makineleri satış ve servis hizmetlerimiz de mevcuttur. Fuar boyunca tüm bu ürün ve servislerimizi tanıttık.

Özellikle UV baskı ve süblimasyon baskı mürekkepleri konusunda oldukça yoğun bir talep aldık. Gerek çevrelerinden gerekse takip ettikleri uluslararası yayınlardan ürünlerimize aşina olan potansiyel birçok müşteriye ulaşmış olduk. Yıllardır yüksek kaliteli ürünleri sorunsuz ve yeterli teknik destek ile piyasaya sunabildiğimiz gerçeği bu ilgide önemli bir rol almıştır.

Piyasada yaşanan pandemi kaynaklı ekonomik olumsuzlukların fuara nasıl yansıdığını düşünüyorsunuz?

Tabii ki yeni yatırım yapacak olan birçok firma çalkantılı piyasa koşulları yüzünden daha temkinli davranıyor. Bu olumsuz koşullara rağmen iki yıl aradan sonra gerçekleştirilen fuarın oldukça başarılı geçtiğini düşünüyorum. Birçok yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçimizin yaptığı gerek makine teçhizat yatırımları gerekse ürün siparişleri açısından verimli bir organizasyon oldu.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar ve sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Sektörel fuarların pozitif etkisine inanan bir kurumuz. Katıldığımız hiçbir fuardan pişmanlık duymadık. Her fuar sonrası da düzenlenen organizasyonların kurumumuza olumlu katkılarına şahitlik ettik. Bu vesile ile fuarı organize eden Tarsus Turkey kurumunun kıymetli çalışanlarına, katılım gösteren tüm sektör mensubu dostlarımıza, ziyaretçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Bu vesile ile bizleri yalnız bırakmayıp, mesajlarımızı iletmemize vesile olan siz değerli SignGraphic ekibine de saygı ve teşekkürlerimi sunarım.Bu içerik 38 defa okundu.