Pimms Group’tan Teknoloji Şovu

Pimms Group’tan Teknoloji Şovu
9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na her zamanki gibi görkemli standı ile katılan Pimms Group, iki yıllık aradan sonra yine fuarın odak noktası oldu.


Pimms Group, 9-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırladı. Pimms Group, Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Handtop, Homer, HP ve Axia geniş format dijital baskı makinelerine ait son teknolojik yenilikleri sektörün beğenisine sundu. Pimms Group’un fuar boyunca sektörle buluşturduğu değişik ebatlardaki dijital baskı makineleri arasında UV segmentinde Hybrid (hem tabakaya hem de rulodan ruloya basan) ve Roll to Roll (rulodan ruloya) modellerinin yanı sıra, HP Latex 335 Bas-Kes Makinesi, transfer kağıdına baskı yapan süblimasyon baskı makineleri gibi daha farklı birçok alternatif ürün seçenekleri yer aldı.
Handtop UV baskı sistemleri Sign İstanbul’da her zamanki ilgiyi yakalamayı başardı. Fuarın dikkat çeken teknolojileri arasında yer alan hibrit ve roll-to-roll Handtop baskı makineleri, geniş ebatlardaki baskı imkanı, yüksek kaliteli baskı ve çok farklı uygulama kapasitesi ile yoğun ilgi topladı. Fuar boyunca farklı malzemelere baskı yaparken tanıtılan Handtop hibrit UV baskı makinesi, özellikle rulo ve tabaka malzemelere baskı yapabilme becerisi sayesinde ziyaretçilerin en yoğun ilgi gösterdiği ürünlerden biri oldu.

Hanglory Group bünyesindeki bir diğer marka olan Homer da Türkiye pazarına sunulduğu ilk günden bu yana sektörün beğenisini kazanmış makine gruplarıyla Sign İstanbul’da PİMMS Group standındaydı. HM1800P kağıt transfer baskı makinesi, endüstriyel 4 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 210m2 baskı hızına sahip olmasıyla dikkat çekti. Makine, fuarda dört gün boyunca transfer kağıdına baskı yaparak kalite ve performans özelliklerini ortaya koydu.

Fuarda ayrıca, Pimms Group tarafından geliştirilen Axia UV ve süblimasyon baskı makineleri yer aldı. Her iki makinenin de sunduğu üstün kalite ve endüstriyel baskı imkanı dijital baskı üreticilerinin ilgisini çekti.

PİMMS Group teknoloji şovuna devam ediyor: Technojet UV


PİMMS Group, UV baskıda uzmanlığını Technojet UV Roll to Roll ile kanıtlamıştı. Fuar boyunca da çok çeşitli malzemelere baskı yaparak tanıtılan makine, esnek malzemelere Beyaz+Vernikli kabartmalı baskı, esnek malzeme ve kumaşlarda baskı öncesi yivli açma barı, arkadan aydınlatmalı baskıları kontrol için Led aydınlatma ve esnek malzemelere germe sistemi gibi özellikleri sayesinde ziyaretçilerden tam not aldı.

Fuarda yer alan bir diğer ürün ise HP Latex bas&kes serisi oldu. Dış mekan etkinlik afişleri, brandalar, kumaşlar, satış noktası grafikleri, arkadan aydınlatmalı ürünler, dekorasyon ürünleri, etiket ve çıkartmalar, kişiselleştirilebilir kıyafetler, zemin grafikleri, duvar sticker’ları, vitrin çıkartmaları, araç grafikleri gibi çok geniş yelpazede uygulama ihtiyaçlarına yönelik müşteri taleplerine yanıt veren makine fuar boyunca eşsiz baskılar sergiledi.


Dört gün boyunca fuarda Türkiye’nin dört bir yanından ve çevre ülkelerden misafirlerini ağırladıklarını dile getiren PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, fuarla ilgili şunları söyledi: “Pandemi yasakları ve kısıtlamalara rağmen beklentimizin üzerinde ziyaretçiyi ağırladığımız Sign İstanbul Fuarı bizim için oldukça güzel geçti. Avrupa, ABD ve Çin’de devam eden kısıtlamalardan dolayı bu bölgelerden ziyaretçi gelmese de çevre ülkelerden ve yurtiçinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırladık, sektördeki dostlarımızla bir araya geldik. Standımıza gelen tüm ziyaretçilerimize gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.
Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşanan ekonomik zorluklar elbette fuarda kendini hissettiriyordu. Gerek döviz kurlarındaki gerek navlun fiyatlarındaki artış nedeniyle satın alma gücünün azalması sektörü olumsuz etkiledi. Bu nedenle karlılığını artırmak ve pandeminin olumsuz etkilerini azaltmak isteyen, bu sebeple yeni makine arayışına giren müşterilerimize uygun fiyatlı baskı makinelerimizle çözüm sunmaya çalıştık.

Bu anlamda fuar bize aradan geçen iki yıldan sonra tekrar güç ve motivasyon sağladı. Önümüzdeki süreçte de umarız pandemi bir an evvel son bulur ve sektör eski canlılığına kavuşur.”Bu içerik 251 defa okundu.