FOLYO KALİTESİNİN TABELADAKİ ÖNEMİ NEDİR?

FOLYO KALİTESİNİN  TABELADAKİ ÖNEMİ NEDİR?
Türkiye’de reklam sektöründe 25 yılı aşan bir süre zarfında kullanılan folyo bu sektörün vazgeçilmez ürünlerinden biri olmayı başarmıştır. İstenildiği gibi şekillendirilebilen folyo birçok alanda kullanıma uygun olan bir reklam malzemesidir. Bu ürün hem kullanım alanları bakımından hem de renk çeşitleri yönünden son derece zengin olan bir üründür.


Folyo Dijital Baskı Uygulaması

Folyo çeşitleri normal, cast ve şeffaf olmak üzere üç farklı çeşitte sıralanabilir. Normal folyolar hem cam türünde olan vitrinlerde hem de cephe bölümlerinde ve yönlendirme tabelalarında kullanılabiliyor. Cast folyo çeşitleri girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde tercih ediliyor. Şeffaf folyo üzerine dijital baskı ters şekilde uygulanır ve iç kısımdan yapıştırılarak sticker’larda kullanımı sağlanır.

Tabelalarda Kullanılan Folyonun Önemi

İş yerlerinin dış cephe bölümlerinde, tabelalarında, camlarında ürün tanıtımı açısından son derece etkili ve ekonomik olan folyo çeşitleri pratik bir montaja sahiptir. Ancak yapılması düşünülen tabelanın uzun yıllar kullanılabilmesi için kullanılan folyo türünün kalite bakımından oldukça iyi olması gerekiyor. İstenilen tabela türüne göre mat, arka kısmı gri, parlak gibi değişik tonlarda tercih edilebilen bir üründür. Bir tabela için normal boyutlarda kesilebilen ve her türlü ihtiyaca cevap veren folyolar son derece kaliteli olmak zorundadır. Kalitesi yüksek olan bu ürünler sayesinde uzun yıllar dayanacak tabela ortaya çıkarmak mümkün olacaktır. Tabela imalatında kullanılan bir diğer folyo türü de mesh adı verilen çeşittir. Bir vinil çeşidi olsa da delikli yapısı sayesinde ışığı geçirme özelliğine sahiptir fazla rüzgâr alan yerlerde bu ürünlerden yararlanılıyor. Ancak tabela yapımında genel olarak normal folyolar kullanılıyor. Bunların fiziksel yapısı şekillendirilmeye daha uygun olduğundan ve dayanıklı ürünler olduğundan tabela açısından daha uygun görülüyor.

Tabelalarda folyo kullanımı ve folyo çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Maksa Reklam ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaynak: Maksa Reklam www.maksareklam.com.trBu içerik 3857 defa okundu.