AGFA JETI TAURO İLE ETKİLEYİCİ RENKLER, DETAYLAR VE ÜRETKENLİK ELDE EDİN

AGFA JETI TAURO İLE  ETKİLEYİCİ RENKLER, DETAYLAR VE  ÜRETKENLİK ELDE EDİN
Jeti Tauro hibrit baskı makinesi, hem flatbed hem de roll to roll çalışmaya uygundur. Asanti iş akışı programı ile kontrol edilen Jeti Tauro, Agfa’nın yüksek pigmentli UV mürekkepleri ile harika baskılar yapmanızı sağlayan, yüksek kalite ve üretkenlikte talep edilen başarılı reklam ve tabela baskısına olanak sunan baskı makinesidir.


Jeti Tauro gerçek hibrit baskı makinesi, bobinden bobine sisteme kolayca uyum sağlayan baskı masasına sahiptir. Mukavva, köpük, alüminyum alaşım ve PMMA gibi sert yüzeylere ek olarak, arkadan aydınlatmalı reklam malzemesi, UV kürlenebilen kumaş, kağıt, PVC reklam ve vinil gibi esnek malzemelere de baskı yapabilir. Jeti Tauro, hem iç mekan hem de dış mekanda kullanılan çok çeşitli malzemeye yüksek kalitede baskı yapabilme imkanı verir. Genişlik olarak 2.54 metre en ölçüsüne sahip olan Jeti Tauro, sert malzemelerde 4 metre malzeme uzunluğuna kadar baskı yapabilir.

Harika baskı kalitesi

Jeti Tauro’nun yüksek kaliteli baskı kafaları eşit olarak sekiz renk barına bölünebilir. Kusursuz nokta pozisyonlaması ve kafaların harika mekanik montajı mükemmel püskürtme ve hız kontrolü sağlar. Agfa Graphics, UV kürleme dozajının UV mürekkep hassasiyetine uyumluluğunu garanti ederek mürekkebin üstünde ya da altında istenmeyen imajların oluşmasını engeller.

Kusursuz üretkenlik

Jeti Tauro hızlı püskürtmeli, her kafa için iki renkli, sıralı dört nozzle olan 32 adet Ricoh Gen5 baskı kafası bulunan kafa bloğu sayesinde yüksek üretkenlik imkanı sunar. Bu baskı kafaları ile kusursuz bir uyum içerinde çalışan Agfa’nın hızlı kürlenen mürekkepleri ve bu baskı kafaları için özel olarak tasarlanmış dalga formu, yüksek üretkenlik ve harika baskı kalitesi sunar. 24 baskı kafası renkleri basarken sekiz baskı kafası beyaz ve/ veya primer için kullanılır. Arkadaki baskı kafaları baskı öncesi ya da baskı sonrası için beyaz, spot beyaz ve sandviç beyazın yanı sıra ihtiyaç duyulması durumunda kullanılan malzemeye primer atmanıza olanak sağlar. Mürekkep malzemeye iletildikten sonra iki adet UV kürleme lambası mürekkebin kesin olarak kurumasını sağlar. Asanti iş akışı programı sisteme entegre olarak ve değer katarak baskı öncesi tüm süreçleri Jeti Tauro baskı makinesinden kontrol edilmesini sağladığı gibi, istenilmesi halinde kapsamlı bir web-to-print çözümü sunar. Buna ek olarak kullanılan birçok ekipmanı devre dışı bırakarak maliyeti ve zaman kaybını azaltır.

Otomasyon

Jeti Tauro, standart olarak kısa tirajlı işler için harika bir çözüm olan manuel malzeme yükleme masası ile birlikte gelir. Buna ek olarak, gerekli güncellemeler yaparak yarı otomatik tabaka beslemesi ve istifleyici ekletip atıl süreleri azaltarak ve üretkenliğinizi arttırabilirsiniz. Kullanılan malzeme ebadına bağlı olarak bu durum üretkenliği %30 oranında arttırabilir. Sisteme entegre Asanti iş akışı ile birlikte üretime değer katar ve kusursuz bir renk yönetimi elde eder. Farklı malzeme kullanımında sistem ayarlarını hafızasında tutarak kullanıcıya kolaylık sağlar.

Güvenilirlik

Jeti Tauro sağlam gövdesi sayesinde zor işlerin üstesinden gelir ve 7 gün 24 saat çalışabilir. Kullanılan malzemedeki sorunları tespit ederek çarpmayı engelleyen ray sensörü sayesinde gerektiğinde baskıyı durdurarak zaman kaybını ve baskıdaki problemleri önler. Jeti Tauro, konfigürasyonunda standart olarak bulanan anti statik barı ile malzemedeki negatifliği alarak kusursuz nokta pozisyonunu sağlar.

Hazır olma ve baskı

Jeti Tauro kısa sürede baskıya hazır hale gelerek zaman kaybını azaltır. Sistemi açtığınızda, günlük baskı kontrolü süresi dahil, dakikalar içerisinde baskı yapmaya hazır hale gelir. Mürekkeplerin özelliğinden dolayı baskı kafalarının açılması ve baskı kalitesinin güvenilirliği açısından sınıfının en iyisidir. Dahası, Jeti Tauro, bakım yapmayı kolaylaştıran tasarıma ve kolay kontrol edilebilen bir ergonomik yapıya sahiptir. Uzaktan erişim ile destek ve bakım yapılabilmektedir.

Jeti Tauro. Etkileyici özellikler.

HİBRİT UV İNKJET BASKI MAKİNESİ: Güvenilir, yüksek kalite ve hem sert hem de rulo malzemelerde yüksek üretkenlikte baskı.

ENDÜSTRİYE ÖNCÜLÜK EDEN KALİTE: 32 Gen5 baskı kafası sayesinde altı renkli (4 x CMYKLcLm) opsiyonel beyaz ve baskı altı lakı (primer) sayesinde harika imaj kalitesi. 7 pl damla boyutu güçlü, canlı, renk gölgeli ve 4 punto’ ya kadar küçük yazı.

PARLAK VE MAT MODLARI: Baskı kalitesinden ödün vermeden ya da fazla mürekkep kullanmadan mümkündür. Yüksek çözünürlükte parlak ya da mat modu ile sistem çok geniş bir renk gamutuna ulaşır ve geliştirilmiş spot renk elde etmenizi sağlar.

PARALEL TABAKA BASKISI: Üretkenliği arttırmak için yan yana birden fazla çeşitli tabakalara baskı yapabilme.

YARI OTOMATİK TABAKA BESLEME (Opsiyonel): Atıl zamanı azaltır ve üretkenliği arttırır.

DİNAMİK VAKUM KONTROL: Taşıyıcı kayışların üzerindeki sabit vakum basıncı yavaş tarama adımlarının doğruluğunu kontrol eder.

GELİŞTİRİLMİŞ GUI (GRAFİK KULLANICI ARAYÜZÜ) TASARIMI: Asanti GUI geliştirilmiş sanal programı ile pozisyon ve planlamayı kontrol eder: operatör tam olarak bastıklarını ekranda görür. GUI, ana baskı parametrelerine erişim imkânı sağlayarak son dakika değişikliklerine kolay ve çabuk adapte olur.

ASANTI TARAFINDAN GELİŞTİRİLDİ: Jeti Tauro, Asanti ile birlikte gelir ve Asanti iş akışı programı ile entegre çalışacak şekilde tasarlanmış olup, üçüncü parti RIP ile hizmet verir.Bu içerik 14824 defa okundu.