PRODIGITAL ÖZEL KAMPANYALARI İLE FESPA EURASIA 2019 FUARDA ÇOK SAYIDA SATIŞA İMZA ATTI

PRODIGITAL ÖZEL KAMPANYALARI İLE  FESPA EURASIA 2019 FUARDA  ÇOK SAYIDA SATIŞA İMZA ATTI
Prodigital, 5-8 Aralık tarihleri arasında düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’na katılarak zengin ürün yelpazesini tanıttı.


5-8 Aralık tarihleri arasında düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’na katılan Prodigital, farklı sektörlerin taleplerine yanıt veren zengin baskı çözümlerini sergiledi. Solvent ve eko solvent; UV, rulodan ruloya, flatbed, hibrit ve masaüstü UV; kumaş baskı ve süblime transfer baskı; kesim plotter’ları ve laminasyon makineleri fuarda tanıtılan ürün grupları içerisinde yer aldı. Eylül ayında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na çok büyük bir katılım gerçekleştiren Prodigital bu yıl FESPA Eurasia Fuarı’nda makine sergisinden ziyade müşterileri ile bir araya gelmeyi tercih ettiği bir konsept ile katıldı. Bu sebeple az sayıda makineyi standına taşıyan firma, yılın son ayında makine yatırım kararı alan müşterilerinin yanı sıra, hâlihazırdaki müşterileri ile bir araya gelmeyi tercih etti. Bu kapsamda fuarda öncelikli olarak Gonzgheng markasına ait eko-solvent ve masaüstü UV makinesini sergileyen Prodigital, yine Gonzgheng’in GZA kafa teknolojisine sahip süblime transfer makinesini sergiledi. Ayrıca Mutoh’un eko solvent modelleri hakkında bilgi verdi.

Fuarda en çok ilgi gören çözümlerden biri Gongzheng GZM3204(+) baskı makinesi oldu. Makine, 320cm eninde olup 4 adet Fuji Dimatix Starfire baskı kafası (parçalanıp temizlenebilen ve parçası da değiştirilebilen endüstriyel kafa sistemi) kullanmaktadır. 1200dpi çözünürlük ile iç ve dış mekan baskı yapan makine saatte 234m2 baskı hızlarına sahiptir. UV flatbed baskı grubu kapsamında sergilenen Gongzheng GZW 6090TX ise 60x90cm baskı ebadı, 1-3 adet TX800 baskı kafası, 1440dpi çözünürlük ve 16cm kafa yüksekliği özelliklerine sahiptir. Makine, bütün sert zeminlere baskı yapabilme özelliği ile fuarda ilgi gören bir diğer çözüm.

ThunderJet grubunda sergilenen Thunderjet X1602 baskı makinesi ise 160cm baskı eni, 2 adet xp600 baskı kafası ile 32m2/saat baskı hızına sahip bir eko-solvent çözümdür. Gongzheng ThunderJet AE1800T transfer baskı makinesi ise 180cm ebadında, 2 adet GZA baskı kafası kullanan, baskı hızı 110m2/s kadar süblime transfer baskı çözümüdür.

Son olarak fuarda stantta yer alan XPERTJET 1641SR eko solvent baskı makinesi ise Mutoh’un yeni serilerinden biri. 161cm baskı eni, 1 adet mikropiezo baskı kafası, 20,5 metrekare baskı hızı ve 1440 dpi çözünürlük sunan makine standın en ilgi gören bir diğer çözümü oldu. Fuar boyunca oldukça ilgi gören bu ürünlerin yanı sıra, Prodigital’in zengin ürün yelpazesinde yer alan diğer eko-solvent ve masaüstü UV makinelerden çok sayıda satışlar gerçekleşti.

Fuar katılımları hakkında görüşlerini dile getiren Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş şunları söyledi: “Farklı sektörlerdeki birçok fuara katılım göstermekteyiz. Müşterilerimiz de standımızda bizleri yalnız bırakmayıp geldiler. Çok teşekkür ederiz. Her zamanki gibi yoğun bir ziyaretçiyi standımızda ağırladık. Daha önce görüştüğümüz birçok müşteriyle anlaşma noktasına geldik.

Gongzheng markasında çok iyi noktadayız. Bu markayla ilgili yoğun bir kurulum tempomuz var. Gonzheng, Fujifilm ile beraber ciddi çalışmalar yapıyor. Buradan çok güzel ve başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor. Prodigital olarak Gongzheng firmasıyla tekstil tarafından yoğun bir işbirliği içindeyiz. Sektörden aldığımız geri dönüşleri firmayla paylaşarak makinelerin daha verimli olmasına yönelik çalışmalar yürütmekteyiz.”

Fuarla ilgili görüşlerini dile getiren Tekeş, sözlerine şu şekilde devam etti: “Fuarda ağırlıklı olarak reklam ve tekstil sektörlerinden ziyaretçilerimiz oldu. Bu sene daha az sayıda yabancı ziyaretçi olduğunu gözlemledim. Özellikle çevre ülkelerden daha fazla yabancı ziyaretçi beklentisine sahiptim. Bu anlamda FESPA’nın ismi ile yabancı ziyaretçiyi daha fazla çekmesini beklerdim. Zaten SIGN İstanbul Fuarı’na yurt içinden yoğun bir katılım gerçekleşmişti. Biz daha çok yurt dışı ziyaretçi olmasını isterdik.”Bu içerik 11489 defa okundu.