13 Ağustos 2020

PİMMS GROUP YILIN SON ÇEYREĞİNİ YOĞUN FUAR TAKVİMİYLE KAPATTI

PİMMS GROUP YILIN SON ÇEYREĞİNİ  YOĞUN FUAR TAKVİMİYLE KAPATTI
Pimms Group, Handtop, Homer, HP ve Axia geniş format dijital baskı makinelerine ait son teknolojik yenilikleri sektörün beğenisine sundu.


5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen FESPA Eurasia 2019 Fuarı’na katılan Pimms Group, fuar süresince yeni baskı sistemlerinin tanıtımlarını gerçekleştirdi. Eylül’de SIGN İstanbul, Ekim’de Avrasya Ambalaj Fuarı’na katılan PİMMS Group son olarak Aralık ayında da Fespa Eurasia Fuarı’na katılarak bu seneye ait fuar takvimini başarıyla tamamladı. Bu sene tüm fuarlarda Pimms Group’un 40. kuruluş yılına özel avantajlı kampanyalar sunan firma, SIGN İstanbul Fuarı’ndan kısa bir zaman sonra düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı’nda da farklı baskı makineleri ile sektörün tüm baskı ihtiyaçlarını karşılayacak sistemleri tanıttı. Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda misafiri ağırlayan firma, fuar boyunca canlı baskılar yaparak endüstriyel reklam sektörünün farklı baskı taleplerine yanıt verdi.

Fuarda Handtop, Homer ve Axia geniş format dijital baskı makinelerini ziyaretçilerin beğenisine sunan PİMMS Group, bu yıl ilk kez Handtop HT3200UV – Turbo 320 cm genişlikte rulodan ruloya baskı yapabilen, özellikle germe tavan, ışıklı tekstil kumaş ve yeni trend ışıklı kumaş baskılarında yüksek hızda kaliteli baskı için üretilen makineyi tanıttı. 8-12 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 156 m² ‘ye kadar yüksek hızda CMYK renklerinde baskı yapan makine ziyaretçilerden tam not aldı.

Handtop HT2512UV-1024A Flatbed model makine ise, 250×122 cm baskı alanı ile tabaka ve parça malzemeye baskı yapabilen, 12 adet Konica baskı kafası dakikada 1 panel yazan, CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Stantta ayrıca Handtop HT3200UV Hybrid baskı makinesi 320 cm genişlikte Hybrid özelliği sayesinde sonsuz malzeme besleme özelliğine sahip makine tanıtıldı. Hem tabaka baskılar, hem de rulodan ruloya baskı imkanı sunan makine, 4-8 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir. Handtop HT1600 LED UV Hybrid, Kyocera kafalı makine de beyaz ve laklı 160 x 120 cm baskı yapma becerisi ile stantta ilgi gören makineler arasında yer aldı.

Axia 3200 LED UV, Epson DX5 4 kafalı, tek geçişte beyaz, CMYK basabilen ve üstüne lak atabilen, kabartma yapabilen makine ise duvar kâğıdı ya da kısmi parlak görünüm istenen uygulamalar için ideal. Fiyatı da çok uygun olan makine fuar boyunca oldukça talep gördü. Ayrıca poliüretana, deriye de basabilen Axia 1800 LED UV makine de çanta ve ayakkabı sektörüne uygun bir model olarak öne çıktı.

Transfer kağıdına iki pass 240 m2/saat hızda baskı yapan Homer HM1800P baskı makinesinde yapılan baskılar, hemen bitişikteki Print Make Wear atölyesinde kesilip dikilerek, mankenler üzerinde fuarda teşhir edildi. Homer HM1800R/PRO – Dual Row modeli, transfer kağıdına 190 cm’lik baskı eni ile saatte iki pass ile 326 m² baskı yapabilen, opsiyonel Jumbo Roll sayesinde büyük bobin kağıt takabilme (200kg) özelliğine sahip, yüksek hızda profesyonel üreticiler için üretilmiştir.

Axia Direct 3203 baskı makinesi de 320 cm genişlikte Epson 4720 baskı kafası, pigment boya ile pamuklu kumaşlara aynı anda direkt baskı ve fikse yapabilen, özellikle ev tekstil nevresim üreticileri için tasarlanmıştır.

PİMMS Group ayrıca distribütörü olduğu HP grubunda lateks ve bas-kes çözümlerini sergilerken, özellikle kırtasiye ve ozalit firmalarından çok ilgi gördü.Bu içerik 11515 defa okundu.