EPSON RIP YAZILIMI YAZICINIZIN EN İYİ PERFORMANSI GÖSTERMESİNE YARDIMCI OLUR

EPSON RIP YAZILIMI  YAZICINIZIN EN İYİ PERFORMANSI GÖSTERMESİNE YARDIMCI OLUR
Epson Edge Print ve Epson Edge Control Dashboard, hızlı ve en iyi şekilde baskı almanızı sağlar.


Epson’un F Serisi tekstil yazıcıları için tasarladığı Edge Print RIP yazılımı ile tanışın. PostScript verilerini çeşitli dosya formatlarında işlemek için Adobe’nin PS çekirdek altyapısıyla yüksek performans sunan bu yazılım, hızlı bir şekilde mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için yeni yazıcılarla birlikte verilir. Windows üzerinde basit bir kurulumla ve bir dongle’a (donanım kilidi) gerek olmadan çalışan bu yazılım, kullanıcıların kurulumlarını kolayca yapabilecekleri dörde kadar yazıcıyı yönetmelerine olanak tanıyarak basit dosya yönetimi, renk kontrolü, screening (ekranlama), tarama, adımla, tekrarla ve nesting (işleri birleştirme) özelliklerini sunar.

Epson Edge Print, en uygun damlacık boyutlarını ve tarama modellerini seçen Precision Dot teknolojisi ile, müşterilerin mümkün olan en iyi kalitede çıktıyı alabilmelerini sağlar. Üç temel Epson teknolojisini bir araya getirir: Yarı Ton Modülü, LUT (Arama Tabloları) ve Micro Weave. Renk gamını en üst seviyeye çıkarmak için Epson’un kendi geniş gam profiliyle birlikte kullanıldığında, yumuşak geçişler oluşturur, farklı ışık koşullarında renk tutarlılığı sağlar ve grenliliği azaltır. Edge Print, LFP Maliyet Hesaplayıcısı da dahil olmak üzere diğer Epson araçlarıyla uyumlu bir şekilde çalışır. Yazılıma entegre edilen Epson Kontrol Paneli ile, müşterilere yazıcı durumunu bildirir ve ortamları için baskı konfigürasyonunu Epson ortam kitaplığından indirebilme ve doğrudan yazıcıya gönderme olanağı sunar. “Yüksek kalitede çıktı elde edebilmek için müşterinin baskı parametrelerini ayarlaması gerekiyor. Bu işleme yardımcı olmak için Epson, buluttan indirilebilen ICC profillerini de içeren Edge Print onaylı ön ayarlar hazırladı.” diyen Epson Europe Tekstil Ürün Müdürü Neil Greenhalgh sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Epson’un LFP Maliyet Hesaplayıcısına yönlendiren bir bağlantıyla birlikte, her bir baskının değerini mürekkep ve kağıt tüketimine göre hesaplamanıza yardımcı oluyoruz; böylece her işin maliyetini tam olarak bilebilirsiniz. Bu eksiksiz çözüm, güvenilir, yüksek kaliteli ve doğru sonuçlar verir, israfı azaltır ve üretimin ölçeklendirmesine olanak tanıyarak işlerinizi artırır ve üretimi hızlandırır.”

İlk olarak SC-F9300 ile piyasaya sürülen yazılımın yeni güncellenmiş sürümü, Epson’un dye süblimasyon yazıcıları serisini (SC-F6200, SC-F7200 SC-F9200) destekliyor ve her yeni yazıcıyla birlikte veriliyor. Mevcut kullanıcılar için bir seçenek olarak mevcuttur.Bu içerik 13936 defa okundu.