5. ARED ÖDÜLLERİ’19 FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

5. ARED ÖDÜLLERİ’19  FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU
ARED Ödülleri’ne yapılan başvuruların, jüri üyelerine yarışmacı bilgilerinin gizli tutularak iletildiği ön eleme süreci, ARED’e bildirdiği bireysel ve objektif puanlamalarıyla son şeklini aldı.


ARED’in, endüstriyel reklam sektörünün yaratıcılık ve yenilikçilik potansiyeline dikkat çekmek ve en başarılı uygulamaları onurlandırmak amacıyla düzenlediği “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü”ne bu yıl, gençlerin endüstriyel reklam ürünleri sektörüne ilgisini artırmak ve sektörün kalifiye eleman arayışına destek vermek amacıyla “DenizBank Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü” kategorisi eklendi. ARED’in V. ve VI. Dönem Başkanı Birol Fedai Onuruna düzenlenen 5. ARED Ödülleri’ne, bir kişi ya da firma en fazla beş başvuru yaparak katılım gösterdi ve finalistler her iki kategori için yapılan ön elemeler sonucunda belirlendi. Başvuruların jüri üyelerine yarışmacı bilgilerinin gizli tutularak iletildiği ön eleme süreci, jürinin ARED’e bildirdiği bireysel ve objektif puanlamalarıyla son şeklini aldı. Jüri üyeleri; Ahmet Özdemirel (Duygu Reklam, Eskişehir), Birol Fedai (Sistem Printing Company, İzmir), Sertaç Ersayın (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, Ankara), Günseli Özen (Rota Yayınları, Ankara), Emre Kuzlu (I-AM İstanbul, İstanbul), Bora Hızal (Ankara Reklamcılar Derneği, Ankara) ve Toloy Tanrıdağlı (Unilever, İstanbul) puanlamaları sonucunda “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü” kategorisinin finale kalan üç başvurusu; Kumsmall, Çekok Gıda ve THY için yapılmış projeler olarak belirlendi. “DenizBank Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü” kategorisinin finalistleri ise Denizbank için tasarladığı ATM kabini ile Mehmet Akif Kulaksız, Denizbank için tasarladığı fuar standı ile Fatih Orhan ve Denizbank için tasarladığı ATM kabini ile Mehmet Akif Kulaksız oldu.

Birol Fedai Mansiyon Ödülleri’nin Sahipleri Belirlendi

5. ARED Ödülleri’nde “Birol Fedai Mansiyon Ödülü”nün sahipleri ise jüri üyelerince, “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü”nde İzmir Büyükşehir Belediyesi için uygulanan oturma bankları projesi ile İzmir’den İzmir Açık Hava Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti., “DenizBank Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü”nde ise Denizbank için tasarladığı totem ile Fatih Orhan olarak belirlendi. Jüri üyelerince her iki kategori için belirlenen “Birol Fedai Mansiyon Ödülü”nün sahibi olan bu kişiler birer adet 2TB depolama alanına sahip taşınabilir disk kazandılar. ARED “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü”nün ve “DenizBank Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü”nün birincisi, ikincisi ve üçüncüsü, jürinin belirlediği üçer finalist arasından, FESPA Eurasia 2019 Fuarı süresince, fuar katılımcıları ve ziyaretçilerinin kullandığı oylar doğrultusunda belirlenecek. Ön elemeyi geçen finalistlerin projeleri, 5-8 Aralık 2019 tarihlerinde İFM’de (İstanbul Fuar Merkezi) gerçekleşecek olan FESPA Eurasia Fuarı’nın misafirlerinin oylamasına açılacak. Oylama, FESPA Eurasia Fuarı’nın üçüncü günü olan 7 Aralık’ta fuar kapanış saatinde sona erecek. FESPA Eurasia 2019 ziyaretçilerinin oylarıyla belirlenecek olan yarışmanın kazananı 8 Aralık’ta açıklanacak. Birol Fedai adına düzenlenen 5. ARED Ödülleri’nde “En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü” kategorisinin birincisi FESPA Global Print Expo 2020 Fuarı’na 1 gece konaklamalı çift kişilik ziyaret ödülü, ikincisi 2.500 TL. (İkibinbeşyüz Türk Lirası) değerinde mağaza hediye çeki, üçüncüsü ise 1.500 TL (Binbeşyüz Türk Lirası) değerinde mağaza hediye çeki kazanacak. Birol Fedai adına düzenlenen 5. Geleneksel ARED Ödülleri’nde “DenizBank Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü” kategorisinin birincisi bir adet dizüstü bilgisayar, ikincisi bir adet grafik çizim tableti ve üçüncüsü ise bir adet aksiyon kamerası kazanacak. Ayrıca FESPA Eurasia 2019 Fuarı sırasında, finalistlerin derecelerini belirlemek üzere oylamaya katılanlar arasından yapılacak kura çekilişi ile şanslı dört kişiye de birer adet bluetooth hoparlör armağan edilecek. Tüm FESPA Eurasia 2019 ziyaretçilerini fuar alanındaki ARED - FESPA standında bulabilecekleri, projelerin sergileneceği oy kullanma alanlarına bekliyoruz. FESPA Eurasia Fuarı’na online ziyaretçi kaydınızı buradaki bağlantıdan yapabilirsiniz.Bu içerik 358 defa okundu.