OLYMPOS REKLAM FİRMA SAHİBİ ALTUĞ ÇİMEN: “BİZİ TAKİP ETMEYE VE YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİNİZ”

OLYMPOS REKLAM FİRMA SAHİBİ ALTUĞ ÇİMEN:  “BİZİ TAKİP ETMEYE VE YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİNİZ”
19-22 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’nda yerini alan Olympos Reklam, bu yıl ilk kez yerli üretim yeni UV baskı makinesini tanıttı. Biz de firma sahibi Altuğ Çimen ile fuarda bir araya gelerek yeni üretimler hakkında bilgi aldık.


Öncelikle fuara dair genel değerlendirmenizi alabilir miyiz? Bulunduğumuz piyasa koşulları çerçevesinde fuarı nasıl buldunuz?

Açıkçası mevcut piyasa şartları ve ekonomik durgunluk nedeniyle fuarla ilgili beklentilerimiz düşüktü; ama aksine oldukça yoğun bir fuar geçirdik. Özellikle son aylarda makine yatırımı yapmayan müşteriler, sanki bu fuarı bekliyor gibi müthiş bir ilgi gösterdiler. Bu açıdan oldukça memnuniyet verici bir fuarı geride bıraktık.

Ziyaretçi ve katılımcı profili, organizasyon ve katılım açısından fuarı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ziyaretçi sayısı açısından fuar oldukça iyiydi ancak katılımcı profiline baktığımızda özellikle yurtdışı katılımın az olduğunu düşünüyorum.

Fuarda sergilediğiniz yeni makineleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Olympos Reklam olarak bu yıl yeni yerli üretim UV baskı makinemizin lansmanını gerçekleştirdik. Sektörümüz yerli üretime o kadar hasret ki, gördüğümüz ilgi ve beğeni bizi çok gururlandırdı ve ekip olarak hepimizi çok mutlu etti. Bu makine firma ortağımız mühendis Volkan Sağıroğlu’nun iki yıllık Ar-Ge çalışmasının bir sonucudur. “Türk Malı” sertifikalı bu ürün, devletimizin sıfır KDV avantajı ile desteklediği bir üründür. Ana kart ve baskı kafası hariç her parçasında Volkan Bey’in emeği ve alın teri vardır. 60x90cm ölçülerindeki bu flatbed UV baskı makinemiz sayesinde artık yurtdışına ufak da olsa döviz çıkışının önüne geçmiş oluyoruz. Önümüzdeki süreçte bizim gibi üreticilerin çoğalması da en büyük temennimiz ve sevincimiz olacaktır. Fuarda ayrıca yeni çift kafalı bir eko-solvent baskı makinemizi görücüye çıkardık. Ana kartından tutun içindeki linear sisteme dek tüm parçalarını bizzat kendi taleplerimiz doğrultusunda ürettirdiğimiz bir makine oldu.

Fuardaki geri dönüşler ışığında, önümüzdeki süreçte yeni adımlar atacak mısınız?

Sektörün dört gün boyunca makinelerimizin sergilediği başarılı performansa gösterdikleri beğeni ve verdikleri cesaretle yurtdışındaki fuarlara da katılma kararı aldık. KOSGEB’in yurtdışı destek paketi sayesinde Şubat 2020’de gerçekleşecek birkaç uluslararası reklam fuarı için şimdiden rezervasyonumuzu yaptırmış bulunuyoruz. Sektörün gösterdiği bu ilgi için tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.Bu içerik 14957 defa okundu.