TÜRKİYE’DE KARAYOLLARI UYARI LEVHALARININ KESİMİ GRAPHTEC PLOTTER CİHAZLARI İLE YAPILIYOR

TÜRKİYE’DE KARAYOLLARI UYARI LEVHALARININ KESİMİ GRAPHTEC  PLOTTER CİHAZLARI İLE YAPILIYOR
19-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan A ve A Endüstriyel Teknoloji Ürünleri, fuarda kesim sistemlerinde dünya ldieri Graphtec markasını ve kendi üretimi FiberCut Metal Kesim Sistemlerini tanıttı. Fuarda bir araya geldiğimiz firmanın Pazarlama Direktörü Kaan Onat ile Laser Satış Müdürü Necati Sarıkaya ürünler hakkında okuyucularımıza bilgi verdi.


Graphtec kesim sistemleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Kaan Onat: A ve A Endüstriyel Teknoloji Ürünleri A.Ş. olarak 25 yıldır Japon Graphec Kesim Plotter cihazlarının Türkiye ve çevre ülkeler distribütörlüğünü yürütmekteyiz. Graphtec, Kesim Plotter cihazlarında dünya çapında lider bir firmadır. Biz de Türkiye’de bugüne kadar 6,000’i aşkın firma ile çalışmaktayız. Graphtec Kesim Plotter cihazlarının en temel özellikleri arasında kesim hassasiyeti, kesim kalitesi, malzemeyi en verimli kullanabilen cihaz olması ve uzun süre hizmet sunması geliyor. Ayrıca makinelere tüm teknik destek hizmetinin A ve A Endüstriyel Teknoloji Ürünleri olarak bizim tarafımızdan verilmesi de yüksek bir müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Graphtec serisi içerisinde tanıtılan yeni bir model var mı?

Kaan Onat: Bu fuarda Graphtec’in yeni etiket üretim sistemlerini pazara sunduk. Bu konuda pazarda önemli bir boşluk olduğunu gördük ve Graphtec’in Virgo Rulo adı altında rulo olarak basılan etiketlerin kesilmesini ve laminasyonunu sağlayan sistemi ilk kez bu fuarda kullanıcılara sunma fırsatımız oldu. Öte yandan Graphtec’in dünyanın en hızlı çalışan kesim cihazlarına sahip yeni Graphtec FC 9000 serisinide fuarda tanıttık. Bizim bu serimiz şu an Türkiye’de Askeri Birlikler ve Karayolları Trafik Müdürlükleri tarafından da kullanılmaktadır. Karayollarında gördüğünüz trafik uyarı levhalarının kesimi Graphtec ile yapılıyor.

Fuarda ayrıca kendi markanız olan FiberCut çözümlerini sergilediniz. Bu ürün grubu içerisinde yenilikler var mı?

Necati Sarıkaya: Bunların yanı sıra sergilediğimiz diğer ürün grubu, FiberCut markası ile sunulan fiber lazer kesim cihazlarıdır. Bu cihazların üretimini Türkiye’de kendimiz yapıyoruz. Türk malı olması iç piyasada müşterilerimize büyük bir avantaj sağlıyor. Çok uzun zamandır metal kesim için üzerinde çalıştığımız ve tamamen Türk malı olan FiberCut fiber lazer kesim cihazlarının üretiminde, tamamı üst düzey kaliteye sahip ekipmanlar kullandık. Bu sayede Uzakdoğu’dan gelen makinelerden çok daha üstün kalitede makine imal edebilir hale geldik. Mekanik aksamların tamamında Alman ve Japon ürünleri kullanarak mekanik aksamların kalitesini en üst seviyeye taşıdık. Kullandığımız elektronik sistemler kendi kategorisinin en iyisi diyebilirim.

Dünyaca ünlü en büyük iki controller üreticisi firma ile çalıştık. Burada çok iyi bir mühendislik çalışması yaparak hem elektroniği hem mekaniği üst kalitede olan ve birbiriyle senkronize çalışan, hassas, uzun ömürlü ve kendi kategorisinde oldukça fiyat avantajı sunan makineler ürettik.

Şu ana kadar hemen hemen 20’ye yakın sistem Türkiye’de farklı sektörlerde çalışır durumda. Reklam sektörü başta olmak üzere mutfak, makine, havalandırma, asansör ve mobilya sektöründe halihazırda teslim ettiğimiz ve çalışmakta olan kurumsal firmalarda makinelerimiz bulunuyor. Her gün kendimizi daha da geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni makinelerimiz 12kw’a kadar çift tabla ile çalışmakta olup hem fason hem endüstriyel hem en üst kalitede üretim firmalarına hizmet sunacak düzeydedir. Bu makinelerin üretimleri rahatlıkla Avrupa’ya satış yapabilecek kaliteyi garanti etmektedir.Bu içerik 15334 defa okundu.