15 Ağustos 2020

PİMMS GROUP SIGN İSTANBUL’DA 40. YILINI KUTLADI

PİMMS GROUP SIGN İSTANBUL’DA  40. YILINI KUTLADI
PİMMS Grup, bu yıl 19-22 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’nda 40’ıncı yılını kutladı. Fuarda 40 yıllık tarihini özel bir stant teması ile sergileyen PİMMS Group, 40’ıncı yıla özel kampanyalarını da ziyaretçilerine sundu. Bu yıl ayrıca, dört gün boyunca düzenlenen konferans sunumlarında Selahattin Aygüler’in “Başarının Sırrı: Markalaşma” konuşması dikkat çekti.


19-22 Eylül tarihleri arasında TUYAP’ta düzenlenen SIGN İstanbul 2019 Fuarı’na katılan PİMMS Group standında, firmanın 40. Yılına özel bir stant hazırlandı. Standın bir duvarı tamamen firmanın 40 yıllık hikayesini ziyaretçilerle buluşturdu. Fuarda 40’ıncı yıla özel kampanyalar da düzenlenirken, firmanın Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü HANDTOP, HP ve AXIA markalarına ait son teknoloji ürünler sergilendi.

PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler 40’ıncı yıl için şunları söyledi: “Kurulduğu ilk günden bu yana yer aldığımız Sign İstanbul Fuarı’nın bu yıl bizim için özel bir anlamı var. 40’ıncı yılımızı kutladığımız bu fuarda, 40 yıllık hikayemizi anlattığımız devasa bir pano hazırladık. Bu alanda bugüne kadar kat ettiğimiz uzun ve keyifli yolu ziyaretçilerle paylaşmak istedik ve bizimle olan dostlarımıza bu vesileyle bir teşekkür etmek istedik.”

Selahattin Aygüler’den “Başarının Sırrı: Markalaşma” Konferansı

Sign İstanbul Fuarı, bu yıl sektörün duayenlerini ağırladığı konferans programı ile oldukça dikkat çekti. Dört gün boyunca farklı başlıklarda düzenlenen konferans programına ziyaretçi, katılımcı ve basının ilgisi büyük oldu. Fuarın üçüncü günü Selahattin Aygüler’in “Başarının Sırrı: Markalaşma” başlıklı konferansı ise en kalabalık sunumlardan biri oldu. Sunumda, hayat hikayesini dinleyicilerle paylaşan Aygüler, “PİMMS” markasının bugüne gelme hikayesini ve sektörde öncü bir marka olmanın sırrını paylaştı.

Dijital baskının devleri PİMMS Group standındaydı

Sign İstanbul Fuarı’na kurulduğu günden bu yana katılan PİMMS Group standında bu yıl, en son teknolojileri kapsayan ürünler yer buldu. Bu kapsamda stantta yerini alan Handtop HT2512UV Flatbed baskı makinesi, 250×122 cm baskı alanı ile tabaka ve parça malzemeye baskı yapabilme özelliği, 4-6 adet Ricoh Gen5 baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme becerisi ile yüksek hızda kaliteli baskılar sunduğunu gözler önüne serdi. Fuar boyunca çok çeşitli sert malzemelere baskı yaparken tanıtılan makine, ziyaretçilerden tam not aldı.

Stantta yer alan bir diğer baskı makinesi ise Handtop HT3200UV Hybrid baskı makinesi oldu. Makine, 320 cm genişlikte Hybrid özelliği sayesinde sonsuz malzeme besleme özelliğine sahip. Hem tabaka baskılar hem de rulodan ruloya baskı imkanı sunar. 4-8 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir. Fuarda geniş yelpazede materyaller üzerine katma değerli üretimler yapma becerisini sergileyen makine, dört gün boyunca kesintisiz baskılar yaptı. Handtop HT3200UV Roll to Roll baskı makinesi ise 320 cm genişlikte rulodan ruloya baskı yapabilen, özellikle germe tavan, ışıklı tekstil kumaş ve yeni trend ışıklı kumaş baskılarında yüksek hızda kaliteli baskı için üretilmiştir. 2-4 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK renklerinde baskı yapar.

Fuarda ayrıca Technojet UV Roll to Roll baskı makinesi de yer aldı. 320 cm genişlikte 4-6 Ricoh Gen5 baskı kafalı olarak satışa sunulan makine, rulodan ruloya baskı yapabilen, germe tavan, ışıklı tekstil kumaş, duvar kağıdı üzerine baskı yapıyor. Opsiyonel olarak eklenen 2 ilave baskı kafası sayesinde beyaz renk ve vernik baskı ile görseller üzerinde kabartma yapma özelliğine sahip. PİMMS Group standının en dikkat çeken çözümlerinden biri de AXIA Leather (Deri) baskı makinesi oldu. 195 cm baskı genişliğine sahip olup 4 adet Xaar1201 baskı kafası ile deri ve kumaş baskılar için Hybrid olarak özel üretilmiştir. Üzerindeki blanket özelliği sayesinde rulodan ruloya veya parça baskı işlerinde kullanılan makine deri üzerine dikkat çekici uygulamalar yaparak işlerini farklılaştırmak isteyen üreticilerin ilgi odağı oldu. AXIA Jet 1802 Eco-solvent baskı makinesi ise 180 cm genişlikte 2 adet Epson DX5 baskı kafası ile reklam sektöründe kullanılan folyo, branda gibi malzemelere fotoğraf kalitesinde eco-solvent boya ile rulodan ruloya baskıya uygun her türlü malzemeye baskı yapar. Stantta ayrıca Türkiye Distribütörlüğünü PİMMS Group’un yürüttüğü HP Latex serisi bas&kes makineler de yer aldı. Stantta sergilenen HP 335 Latex Bas-Kes makinesi de HP’nin üstün latex teknolojisi ile çalışır. Bu ürün hem bas hem de kes olarak iki adet makineden oluştuğu için baskıda, normal bas-kes makinelere nazaran üretim hızı açısından daha avantajlıdır. Çünkü bir makine ürünü basarken, diğer makine de kesim işlemini yapar.

Aygüler: “Umudumuzu yitirmeyelim, daha çok çalışalım”

Aygüler sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu yıl fuarda Türkiye’nin pek çok ilinden olduğu gibi komşu ülkelerden de misafirlerimizi ağırladık. Her yıl olduğu gibi bizim için yine dostlarımızla bir araya geldiğimiz keyifli bir fuardı. Her ne kadar yaşanan ekonomik krizin fuara ister istemez yansıdığını gözlemlesek de krizin etkilerinin azalacağını ve sektörün eski günlerine kavuşacağını düşünüyoruz.” “Türkiye’de benzer ekonomik krizleri daha önce de yaşadık. Dolayısıyla bu sürecin geçici olacağına inanıyorum. Fakat rekabetten dolayı bize etkisi uzun vadeli satışların yapılması ve akabinde kredi faizlerinin artmasıyla işler dönmemeye başladı. Bunun için yeni yapılanırken, bugünden sonra işler mümkün mertebe peşin veya çok kısa vadeli yapılırsa bu tür krizler sektörümüzü fazla etkilemez, hatta daha hızlı büyümeyi sağlar. Umudumuzu yitirmeyelim, daha çok çalışalım.”Bu içerik 11112 defa okundu.