DİJİTAL BASKI SEKTÖRÜNDE YILIN SON ÇEYREĞİNDE HAREKETLİ GÜNLER BEKLİYORUZ

DİJİTAL BASKI SEKTÖRÜNDE YILIN SON ÇEYREĞİNDE HAREKETLİ GÜNLER BEKLİYORUZ
YAZAN: Özge Öktem / Lidya Grup İstanbul Kurumsal Satış Müdürü


Özellikle yılın son çeyreğinde daha verimli bir döneme geçeceğimize inanıyoruz. Tabii bunda, yine ülkemizin ekonomik alanda atacağı adımların etkisi büyük olacaktır. Stabil bir ortam, güvenli piyasa koşullarını oluşturacaktır. Son yıllarda, müşterilerimizin IT yatırım bütçelerinde önemli bir artış gözlemliyoruz. Sürdürülebilirlik ve verimliliği artıracak birçok yeni teknolojik yatırımlarla birlikte, iş yapış modelleri de değişmektedir. İşletmelerin her alanını yeniden şekillendirmeye devam eden bu teknolojik dönüşümün, dikkatli bir şekilde planlanması ve tüm departmanların dahil edilmesi önem arz etmektedir.

Firmalar, yönetilebilen baskı çözümlerini talep ediyor

Büyük ölçekli ve global şirketlerin yanı sıra, küçük ve orta boy firmalar da teknolojideki değişimin ve işletmelerdeki dönüşümünün farkındadır. Firmalar, iş yapış şekillerini yeniden tanımlarken, kullandıkları teknolojik cihazları da değiştirmeye devam etmektedirler. Teknolojideki gelişmeye paralel olarak değişimi yapılan cihazlardan birisi de, baskı teknolojileri cihazlarıdır. Çünkü tüm işletmeler, daha güvenli, daha verimli ve ihtiyaca yönelik baskıların alınması noktasında, yönetilebilen baskı çözümlerinin öneminin farkındadırlar. Bu nedenle, küçük ve orta boy işletmelerden holdinglere kadar her sektörden firmalar, güvenli baskı yazılımı entegre edilebilen ve otomasyonla yönetilebilen baskı teknolojileri cihazları ile işlerini yapmayı istemektedirler. Nitekim müşteri ziyaretlerimizde, kimi müşterilerimizin baskı işleri için ne kadar para harcadığını hesaplayamadıklarını gözlemlemekteyiz. Bu durum, müşterilerin, baskı işlerini de profesyonel olarak yönetmeyi istemesini fırsat tanımaktadır. Böylece, aylık baskı hacimlerini raporlama, gerektiğinde kotalar koyarak veya renkli baskı için yetki sınırlandırması yaparak ve en önemlisi de güvenli şekilde baskı alabilmeyi talep etmektedirler.

Firmaları, teknoloji ile buluşturuyor

Firma olarak, 2001 yılından itibaren baskı çözümleri sektöründe önemli bir tecrübeye ve birikime sahibiz. Dijital baskı sektöründe dünya markası olan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörüyüz. Ülke genelinde 5 bölgede satış ve servis ofislerimiz bulunuyor ve geniş bir coğrafyaya aynı servis koşullarında hizmet sunuyoruz. Aynı zamanda, proje yönetiminde sahip olduğumuz bilgi birikimimiz ve tecrübemiz, kurumsal müşterilerimizdeki memnuniyeti artırıcı bir unsurdur. Özetle, ülkemiz genelindeki firmaları, dijital baskı sektöründeki son teknoloji ürünleri ile buluştururken, aynı zamanda global standartların üzerinde satış sonrası servis hizmeti sağlamaktayız. Bilindiği üzere teknolojideki değişim ve dönüşüm artarak devam ederken, rekabette bir adım önde olmayı isteyen firmalar, bu değişime ve dönüşüme hızlıca adapte olmak için yatırımlarını yapmaya devam edeceklerdir. Zira teknoloji, sadece işletmelerin değil, bireysel olarak da hepimizin hayatına girmiştir. Her birimiz elimizdeki akıllı telefonlarımız sayesinde, internet üzerinden alışveriş, bankacılık, eğitim gibi birçok işlerimizi yapmaktayız. Gelecek dönemde, bu günümüze oranla, daha çok teknoloji konuları ajandamızda yer alıyor olacaktır. Büyük Veri (Big Data), Nesnelerin İnterneti (IoT), Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR), Akıllı Makineler ve Yapay Zeka (AI), 3D yazıcılar gibi başlıkları daha çok duymanın yanı sıra, hayatımıza entegre olduklarını göreceğiz.Bu içerik 13253 defa okundu.