ELMAS REKLAM YENİ YERİNDE ÇOK DAHA GÜÇLÜ

ELMAS REKLAM YENİ YERİNDE  ÇOK DAHA GÜÇLÜ
10 yıldır sektörün ihtiyaç duyduğu dijital baskı makineleri, boya ve yedek parçaları sektöre sunmaya devam eden Elmas Reklam Ürünleri, yakın zamanda taşındığı yeni merkez binasında bundan böyle daha güçlü hizmet vermeye devam edecek. Satış, pazarlama ve idari kadro, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Saraçlar Sanayi Sitesi’nde faaliyetlerine devam ederken, yeni binada tüm makine, boya ve yedek parçaların bulunacağı bir showroom da olacak. Biz de yeni merkez binasında ziyaret ettiğimiz Elmas Reklam Ürünleri firma ortaklarından Mehmet Elmas ile bir araya gelerek yeni projelerini görüştük.


Mehmet Bey, öncelikle yeni merkez binanızın hayırlı olmasını dileriz. Yeni merkeziniz ve bu alandaki planlamalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Öncelikle ziyaretiniz ve temennileriniz için teşekkür ederiz. Bundan böyle İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Saraçlar Sanayi Sitesi’nde 100 m2’lik yeni binamızda faaliyet gösteriyor olacağız. İki katlı bu binamızı ağırlıklı olarak satış ve showroom alanı olarak düzenliyoruz. Daha önce Yenibosna’da bulunan yerimiz de şube olarak faaliyete devam edecek.

Biz Elmas Reklam olarak yaklaşık 10 yıldır dijital baskı makineleri, boya ve yedek parça satışı ve teknik servis konusunda faaliyet gösteriyoruz. Saraçlar Sanayi sitesinde bulunan yeni merkez ofisimizde de bundan böyle tüm ürünlerimizi sergileyeceğiz. Oluşturmakta olduğumuz showroom alanımızda tüm makinelerimiz yer alacak. Dileyen müşterimize burada test baskıları yapacak ve makinelerimizi canlı olarak tanıtma fırsatı bulacağız. Ayrıca tüm boya ve yedek parça satışlarımız ve teknik servis hizmetlerimiz de bu noktadan yürütülecek.

Önümüzdeki aylarda yeni merkez ofisimizin açılışını yapacağız. Açılış duyurusunu da yine sizlerin aracılığıyla gerçekleştireceğiz. Açılışımıza özel kampanyalarımız da olacak.

Elmas Reklam olarak satışını gerçekleştirdiğiniz makine ve boya çeşitleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Satışını yaptığımız ve ithalatını tamamen Elmas Reklam olarak yürüttüğümüz makine çeşitleri arasında başta solvent, eko-solvent ve UV baskı makineleri olmak üzere laminasyon ve plotter kesim makineleri de yer almaktadır. Ayrıca pek çok makine ile uyumlu solvent, eko-solvent ve UV boya çeşitlerimiz de mevcut. UV boyalarda Nutec ve Triangle marka satışlarımız devam ediyor. Yedek parça konusunda ise 500’e yakın ürün kalemi bulunmaktadır. Sektörün en çok kullandığı ve en çok ihtiyaç duyulan yedek parçalar için de stokumuzu güçlendirmiş bulunmaktayız. Toptan ve perakende olarak satışını yaptığımız bu ürün grupları için ayrıca bayilik sistemimiz de mevcut.

Aynı zamanda teknik servis hizmeti veriyorsunuz. Yurtiçi ve yurtdışı tüm bölgelere servisiniz var mı?

Teknik servis ekibimiz işinde uzman ve eğitimli mühendislerden oluşuyor. Tüm makinelerimizin servisini profesyonel bir ekip yürütüyor. Sorunsuz ve kurulumu/kullanımı kolay makineleri piyasaya sunduğumuz için çok az teknik arıza sorunu yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında kurulu makinelerimiz mevcut. Üstelik makine satıcısı değil bir iş ortağı olarak hizmet verdiğimiz için çoğu müşterimizde 3-4 makine kurulu ve çalışır vaziyette. Ayrıca yedek parça konusuna ağırlık verdiğimiz için herhangi bir arıza durumunda müşterimizin sorununu çok kısa bir süre içinde çözüme kavuşturabiliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında ve yurtdışında da özellikle İran, Irak, Azerbaycan, Yunanistan ve Makedonya başta olmak farklı ülkelere de satış ve teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır. Özellikle e-ticaret sitemiz aracılığıyla yurtdışından pek çok üreticiye boya ve yedek parça temin ediyoruz. Bizim Elmas Reklam Ürünleri olarak en önemli farkımız burada yatıyor. Müşterimiz bizden sadece makine satın almıyor; aynı zamanda boya ve yedek parçasını da temin ediyor ve teknik servis hizmetini çok kısa sürede sağlıyoruz. Bu da bizim müşterilerimizle uzun soluklu ve sağlam ilişkiler kurmamızı sağlıyor. Piyasada çalışan 500’e yakın makinemizin olması da bunun bir göstergesi.

Peki önümüzdeki süreçte piyasaya sunacağınız yeni makineler olacak mı?

Yakın zamanda 60x90cm flatbed UV baskı makinemizin lansmanını yapacağız. Açılışın ardından da bu makineler showroom alanında kurulu olarak dileyen müşterilerimize tanıtılıyor olacak. Ağırlıklı olarak promosyon üreticilerine yönelik üretilen bu makineler ile çok çeşitli sert malzemelere baskı yapmak mümkün. Kullanımı oldukça kolay olan ve ekonomik bir çözüm sunan bu makineleri, reklam ve promosyon üreticilerine sunacağız.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Her ne kadar son dönemde ekonomik olarak pek çok sıkıntı yaşasak da ülkede istikrar olduğu ve siyasi belirsizlik azaldıkça bunların meyvesini alacağız. Her şeyin iyi olmasını temenni ediyoruz. Biz bir firmayı kötüleyerek mal satmaya çalışmıyoruz. Bizim kurulduğumuz günden beri duruşumuz ve çizgimiz aynı. Elmas Reklam Ürünleri olarak öncelikli hedefimiz insan kazanmak. Biz müşteri değil dost kazanmaya çalışıyoruz. Bu sayede firmalara ikinci, üçüncü ve dördüncü makinelerimizi satıyoruz. Bu anlayışla da faaliyetlerimize devam edeceğiz. Sektörde herkese başarılar diliyorum.Bu içerik 836 defa okundu.