SETA DİJİTAL GENİŞ MAKİNE PARKURU İLE EGE BÖLGESİNİN EN İDDİALI BASKI MERKEZLERİNDEN BİRİ

SETA DİJİTAL GENİŞ MAKİNE PARKURU İLE  EGE BÖLGESİNİN EN İDDİALI  BASKI MERKEZLERİNDEN BİRİ
2006 yılından bu yana İzmir’de Açıkhava reklam, matbaa, promosyon ve özel üretimler konusunda hizmet vermeye devam eden Seta Dijital & Ofset Baskı Sistemleri, en yeni ve en son teknoloji makine yatırımları yaparak sunduğu hizmet çeşitliliğini ve ürün kalitesini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Biz de Seta Dijital Genel Müdürü Kenan Adıyaman ile firmanın faaliyetleri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.


Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Firmanız ve faaliyet alanlarınız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Seta Dijital & Ofset Baskı Sistemleri ailesi olarak, ilk adımımızı attığımız 2006 yılından günümüze kadar geçen sürede açık hava reklam, matbaa, promosyon ve özel üretimler konusunda hizmet veriyoruz. Faaliyette bulunduğumuz yıllar içerisinde sektörel gelişmeleri, değişimleri ve yeni teknolojileri takip ederek büyümeyi ve kalitemizi arttırmayı amaçladık. Amaçlarımız doğrultusunda 13. yılımızı şereflendirecek yeni ve teknolojik makine yatırımları yaptık. Bu sayede müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmenin haklı gururu ile faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yakın dönemdeki yatırımlarımızdan Mimaki JFX500 UV flatbed ve Mimaki SIJ-320 UV baskı makineleri sayesinde; iç mekan dekorasyonu (döşemeler, mobilyalar, mermer tezgahlar, duvar taşları, gergi tavan, stor perde, tekstil ürünleri, duvar kağıtları) ve daha birçok alanda müşterimize hizmet verme imkanına sahip olduk.

Yeni yatırımımız olan İEcho geniş format kesim makinesi ise hem iç mekan dekorasyonu hem de açık hava reklamcılığı hizmetlerimizde tamamlayıcı bir unsur olarak tüm ürünlerimizi a’dan z’ye kendi bünyemizde üretebilmemizi sağlamaktadır. Günde 1200 m2 solvent baskı ve 700 m2 UV baskı kapasitesiyle Ege Bölgesi’nin en büyük baskı merkezlerinden biri olan Seta Dijital, Artık “reklamcılık” denince akla gelen tüm sektörlere hitap etmekte ve müşterinin hayallerini nefes kesen bir gerçekliğe dönüştürmektedir.

Sektöre sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hizmetlerimizi genel olarak, “matbaa, promosyon, dijital baskı ve açık hava reklamcılığı” olarak dört ana başlıkta toplayabiliriz. Matbaa, promosyon gibi masaüstü hizmetlerimizle birlikte; totem, araç giydirme, bina giydirme, billboard, clp (city light poster), megalight, pankart, köprü alınlık, demonte pano, konkav pano vs. gibi açık hava reklamlarına yönelik hizmetlerimizin yanında; cam baskı, duvar kağıdı, zemin kaplama, fayans, duşakabin, ahşap masa, cam masa, stor perde gibi iç mekan baskı hizmetlerimizle geniş bir kitleye hitap etmekteyiz.

Portföyünüzde hangi makineler var?

Makine parkurumuzu solvent baskı, UV baskı, CNC kesim ve ofset olarak dört bölümde aktarabiliriz: Solvent baskıda Allwin 1024i-320 , Allwin 512i-320, Allwin 1024i-500 baskı makineleri; UV baskıda Mimaki JFX500 ve Mimaki SIJ-320 UV baskı makineleri; ofset ve dijital baskıda Heidelberg 4+1-50x70, Komori 4+1 70x100, Konica Minolta C8000 baskı makineleri; CNC ve kesim grubunda da İEcho geniş format kesim makinesi ve Summa D60 kesim makineleri bulunmaktadır.

Hizmet verdiğiniz müşterilerinizden referans verebilir misiniz?

DSİ, İZFAŞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi, Bornova Belediyesi, Gaziemir Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Karabağlar Belediyesi, Konak Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Güzelbahçe Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Çanakkale Belediyesi, Manisa Belediyesi, Antalya Belediyesi gibi birçok resmi kurumun yanında; Üçel Cam ve Ayna, Net Kom, Egepol Hastanesi, Yönsis, Bil Yön Koleji, Mert Optik gibi pek çok özel kurum ve şirketi referanslarımıza örnek olarak gösterebiliriz.

Önümüzdeki süreçte yenilikleriniz olacak mi?

İzmir’e taşıdığımız ilk yeniliklerle birlikte müşterilerimizin hayal gücü ile orantılı bir şekilde makine parkurumuzu yenileyerek, istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra personelimizi de bu bağlamda verdiğimiz eğitimlerle geliştirmeye devam edeceğiz.

Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız veya eklemek istediğiniz bir konu var mı?

İlk olarak, tüm reklamcıların da bildiği gibi, piyasa şartlarında reklam ve matbaacılık sektörüne zarar veren ve piyasada olumsuz tepki bırakan kuruluşlar çok fazla. Bizim çalışmalarımızda ise ürün numunesi ile başlayıp sonuca ulaşmamızdaki süreçte kalitenin ön plana çıktığını müşterilerimizden gelen tepkilerle teyit ettik. Bu sebeple reklam ve matbaa sektöründe iş yaptırmak isteyen tüm potansiyel müşterilerimize, seçici davranmalarını ve ürününün arkasında duramayacak, ehil olmayan, merdiven altı üretimlerden uzak durmalarını, bu sektörde belli bir noktaya gelmiş kuruluşları tercih etmelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca Ege’nin en büyük baskı merkezlerinden biri olarak, ajans ve kapsamlı bir imalathanesi olmayan reklamcı meslektaşlarımıza da baskıdan, montaja kadar her türlü alanda hizmet vermek istiyoruz. Bu konuda yeni çalışmalarımız mevcut, yeni fiyat listemiz ve kapsamlı üretim parkurumuzla İzmir ve Ege bölgesinde, işinin ehli bir çözüm ortağı arayan tüm ajans ve reklamcı meslektaşlarımıza sizin aracılığınızla ulaşmak istedik. Seta Dijital ailesi olarak bütün meslektaşlarımıza hayırlı işler diliyor, size de bu fırsatı tanıdığınız için ayrıca teşekkür ediyoruz.Bu içerik 13505 defa okundu.