ARISTO İLE ENDÜSTRİYEL ÜRETİMDE VERİMLİLİK VE HASSASİYET BİR ARADA

ARISTO İLE ENDÜSTRİYEL ÜRETİMDE VERİMLİLİK VE HASSASİYET BİR ARADA
Endüstriyel dijital kesim makinesi ile üstün verimlilik ve üretimde yüksek kar elde etmek isteyenler için… Üretim aşamasında oluşan hatalara, kalite sorunlarına, kalifiye personel sıkıntılarına endüstriyel dijital kesim makinesi ile kesin çözüm…


156 yıldır Almanya’da faaliyet gösteren ARISTO, dünyanın lider geniş formatta dijital kesim yapan, bilgisayar kontrollü flatbed / konveyörlü makine üreticilerindendir. Prodigital firması da uzun yıllardır Türkiye ve çevre ülkeler için Aristo markasının distribütörlüğünü sürdürmektedir.

Aristo kesim sistemleri, ambalaj, karton, oluklu mukavva, yapışkanlı malzemeler, baskılı vinil, endüstriyel tekstil, ofset baskı alüminyumları, metalize folyolar, conta, sızdırmazlık ürünleri, endüstriyel, numunelendirme, maketlendirme ve deri sektörlerinde kullanılabilmektedir. Aristo kesim sistemleri ile etiket kesim, karton stant, maket, oyuncak, ayakkabı, terlik endüstrisi, kutu yapımı, conta kesim, derz açma, açılı kesim, punch (delme), noktalı kesim, ezme/kırma gibi çok fonksiyonlu bıçaklarla endüstriyel işler yapmak da mümkün.

Dünyanın en gelişmiş Multihead VA7z eksenli 7 uçlu kesici kafası Aristo firmasının teknolojisidir. Kesme, frezeleme, ezme/kırma (pilyaj), osilasyonlu kesim, tam/yarım kesim, markalama, 3O, 45, 6O derece açılı kesim ve çizim gibi tüm işleri de yapmak mümkün. Makinede bulunan otomatik kamera (Automatic EYE) ile otomatik ölçümleme, baskılı malzemeleri işleme yapılırken; Mobil Barkod Okuyucu Sistemler sayesinde otomatik veri aktarımı sisteme kolaylıkla takviye edilebilmektedir. Bu sayede oluklu mukavva, reboard, kappa, kağıt, karton display, stant, maket, numunelendirme ve sert ambalaj kesim - işleme için yeni olanaklar sunar.

45° açılı bıçaklı kesim, Z,Y,X eksenlerinde malzeme üzerinde simülatif eğimli maketlendirme kesim; sert metal veya yumuşak metalleri yüksek devirli kesici spindle routing kesim kafası ile hassas işleme, reflektif plaka, levha, alüminyum, sert plaka kesimlerinde yüksek hassasiyet sunar. Yumuşak conta malzemeler, elastik contalar ve metal türevi contaların kesiminde de yüksek hassasiyet, verimlilik ve karlılık sağlar.

Özel tasarlanmış kesim kafaları ve bıçaklar sayesinde tekstil, teknik tekstiller, kompozit ve deri gibi malzemelerin kesme ve uygulama işlemlerinde en uygun çözümü sağlayan Aristo kesim sistemleri; ayrıca sektörünün ilklerini gerçekleştirerek trafik sektörüne yönelik olarak üretmiş olduğu ULTRASONIK kesim kafası da sunmaktadır.Bu içerik 11201 defa okundu.