CANON YENİ IMAGEPRESS C910 SERİSİNİ DUYURDU

CANON  YENİ IMAGEPRESS C910  SERİSİNİ DUYURDU
Canon Europe yeni imagePRESS C910 dijital baskı makinesi serisini duyurdu. Yeni seri maliyet etkin bir şekilde bir dizi yüksek kaliteli, kişiselleştirilmiş pazarlama materyalini şirket bünyesinde üretmek isteyen KOBİ’lerin yanı sıra hem ticari baskı merkezlerinin hem de büyük kurum içi baskı departmanlarının düşük hacimli üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış.


Selefi, imagePRESS C850 serisinin başarısını temel alan bu gelişmiş ürün yelpazesi, artan verimlilik ve daha geniş uygulama yelpazesi sunarken, imagePRESS platformuyla ilişkili kanıtlanmış, yüksek performanslı profesyonel baskı teknolojisini barındırıyor.

Toner bazlı seri, üç modelden oluşuyor: imagePRESS C910, C810 ve C710

220 g/m2’ye varan stoklarda sırasıyla 90, 80 ve 70 sayfa/dak.’ya kadar pazar lideri üretim hızları sunuyor. Tipik aylık 500 bin A4 sayfalık üretim hacimleri için tasarlanan genel üretkenlik, minimum servis aralıklarıyla optimize edilirken, makinelerin sezgisel tasarımı ve kullanım kolaylığı, onları renk yönetimi veya baskı sonrası deneyimi olmayanlar da dahil olmak üzere her türlü müşteri için uygun hale getiriyor.

Müşterilerin, 350 g/m2’ye varan daha geniş bir medya kataloğuyla ve çok çeşitli dokulu baskı altı tabaka çeşitleriyle çalışmalarını sağlayan yeni seri, çok çeşitli basılı uygulamaları destekliyor. Cihazlar ayrıca, 1300 mm’ye kadar olan afiş baskıları üretebiliyor, daha önce elde edilebilecek uzunluğu neredeyse iki katına çıkarabiliyor ve müşterilerin sunabilecekleri ürün portföyünü, kitap gömleklerinden posterlere ve dört katlamalı broşürlere kadar genişletebiliyor.

Bir dizi baskı sonrası uygulama seçeneği uygulama esnekliğini daha da artırıyor. Bunlar arasında yoğun afiş baskı ortamları için çok amaçlı bir istifleyici, gözetimsiz yumuşak kapak ciltleme için sürekli bir çıktı seti ve sınırlı alana sahip müşteriler için kompakt bir sürüm de dahil olmak üzere iki kitapçık sonlandırma istasyonu bulunuyor.

Yeni bir Belge Sonlandırma Cihazı (Document Finishing Device – DFD) ara yüzü ve köprü adaptörü, bu üçüncü parti sonlandırma cihazları ile Canon zımba ve kitapçık sonlandırıcı W1 arasında hat içi bağlantıya imkân vererek, imagePRESS C910 serisinin kullanıcılarının tüm baskı sonrası uygulama özelliklerinden yararlanmasını sağlıyor. Varsayılan 190 lpi’lik bir tramlama deseni ile yeni cihazlar, sayfalar boyunca canlı renkler ve net metinlerle ofset benzeri 2400 dpi baskı kalitesi üretiyor. Dokulu ortamlarda ve kabartmalı kağıtlarda bile, görüntü transfer kayışındaki yumuşak elastik tabaka sayesinde tonerin yapısal yüzeylere tutarlı bir şekilde dağılmasını sağlayan mükemmel baskı kalitesi elde edilebiliyor.

Müşterilerin iş akışı seçeneklerini genişleten yeni seri, mevcut işlemlere optimum entegrasyon için üç kontrolör seçeneği sunuyor: Canon’un PRISMAsync’inin 7.1 sürümü ve EFI Fiery gömülü G250 ve H350 harici sürümleri.Bu içerik 1404 defa okundu.