GENİŞ FORMATLI BASKIDA MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN

GENİŞ FORMATLI BASKIDA MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN
Geniş formatlı baskı maliyetlerinin düşürmek için dört ipucu topladık.


Geniş format baskı ile ilgileniyorsanız veya bu tekniği şirketinizde zaten kullanıyorsanız, yüksek maliyetleri azaltmak için farklı yöntemler vardır. Aşağıda, geniş formatlı baskıyı daha az maliyetli hale getirmek için dört örnek okuyacaksınız, elbette maliyetler üzerinde etkisi olan pek çok ufak tefek husus da mevcut, ancak biz aşağıda belli başlı dört temel maddeyi bir araya getirdik.

1. İPUCU: BÜYÜK MÜREKKEP KARTUŞLARINI TERCİH EDİN

Hangi ürün olursa olsun, bir ürünü yüksek miktarda satın alırsanız, daha düşük bir maliyete sahip olursunuz. Bu, hemen hemen her konuda karşılaşacağınız yaygın bir fenomendir. Aynı şekilde, mürekkep kartuşları söz konusu olduğunda da, yüksek hacimli ürünler satın alırken daha maliyetli görünse de birim maliyetine bakıldığında hem daha ucuzdur hem de küçük kartuşlardan daha uzun süre dayanır. Hiç kartuş gerektirmeyen, ancak mürekkeple doldurulabilen geniş formatlı baskı makineleri de vardır. Burada mililitre başına fiyat daha da düşük maliyetlidir. Bu, özellikle uzun vadede maliyetleri düşürmek için yeni bir makine alırken düşünmeye değer.

2. İPUCU: ÖNİZLEME İLE KAĞIT ATIKLARI ÖNLEYİN

Örneğin, önemli bir müşteri için büyük ve renkli bir görsel bastınız ve daha sonra formatta bir sorun olduğunu fark ettiniz. Herhangi bir önizlemenin yapılmadığı böylesi durumlar, sadece mürekkep değil aynı zamanda ciddi bir kağıt miktarının boşa harcandığı anlamına gelir. Baskı önizlemeleri bu durumları önleyebilir, çünkü projenizdeki baskı düğmesine basmadan önce projenizin kağıt üzerinde nasıl görüneceğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, çalışanlar baskı sırasını izlerse maliyetleri ve israfı azaltabilir. Bir şeyler ters giderse ve kağıt eğrilmişse, baskı işlemini durdurmak ve atık kağıt ve mürekkebi azaltmak için hala zamanları olacaktır.

3. İPUCU: DAHA HIZLI BİR BASKI MAKİNESİ SEÇİN

Hızlı baskı, diğer projeler için daha fazla kapasiteye sahip olacağınız ve tüm iş akışının hızlandırıldığı anlamına gelir. Bir baskı makinesi ne kadar çok kullanılırsa, baskı yapılan öğe başına düşen maliyet o kadar az olur ve yaygın geniş formatlı baskı makineleri çok daha hızlı bir şekilde kendini öder. Örneğin, daha fazla sayıda cihazın bakım ve enerji maliyetlerini ortadan kaldırmak için iki veya üç yavaş makineden ziyade tek bir hızlı cihaza geçmek de mantıklı olabilir.

4. İPUCU: TASLAK MODUNU KULLANIN

Dahili kullanımlar için devam eden çalışmalarınızı basmak istiyorsanız, genellikle yüksek çözünürlük veya fotoğraf kalitesi ayarlarına ihtiyacınız yoktur. Taslak modu bunun için var. Bazı makineler taslak modunda otomatik olarak baskı yapmak için ayarlanabilir, böylece çalışanlar son çıktılar için yüksek çözünürlük modunu aktif olarak seçebilir. Bu da maliyetleri yüzde 20 ila 40 oranında azaltabilir.Bu içerik 842 defa okundu.