2018’İN EN İYİ 20 İÇ MEKAN BASKI UYGULAMASI

2018’İN EN İYİ 20  İÇ MEKAN BASKI UYGULAMASI
FESPA.com, dünyanın dört bir yanından daha yenilikçi ve ilginç iç mekan baskı uygulamalarından bazılarını seçerek, son yılın en iyi işlerine bakıyor.


İç mekan baskı, geniş format baskı pazarındaki en sağlam sektörlerden biri. Tasarımcılar, iç mekan dekorasyon projelerini desteklemek için basılı medyayı kullanmaya devam ederken, baskı aynı zamanda pazarlamacıların ve markaların ürünleri tanıtmak için popüler bir seçim olduğunu kanıtlıyor.

Mobilya, halı ve duvar kağıtları dahil olmak üzere iç tasarım uygulamalarından dev afişlere, döşeme grafikleri ve hatta yüzen 3D kutular gibi reklam odaklı baskılara kadar, bu pazarda çalışmak için birçok fırsat bulunmaktadır.

1. DigiSTONE ile yeni fırsatları keşfetmek

Tasarımcı: Stone Master Global Illinois merkezli taş kaplama ve ince tuğla ürünleri üreticisi olan Stone Master Global, Supreme Koleksiyonunu oluşturmak için uzman ‘digiSTONE’ dijital baskı teknolojisini kullandı. Dekoratif taş için hazırlanan modern tasarımlar, Las Vegas’taki NAHB Uluslararası Yapı Fuarı’nda gösterildi.

2. Tarihi tasarımlar ile bir ev yapmak

Tasarımcı: The Inside / Scalamandré Ev dekorasyon girişimi olan The Insider, iç mekan dekorasyon piyasası için hayata geçirdiği bir dizi tasarım için Amerikan tasarım ofisi Scalamandré ile güçlerini birleştirdi. Bu örnekte, klasik “The Royal Tenenbaums” filminin ünlü ikonik Zebra baskısı yer almaktadır.

3. Duvar kağıdı girişimcisiyle küresel genişleme

Tasarımcı: David Qian Duvar kağıdı girişimcisi David Qian, benzersiz iç mekan dekor ürünlerini basmak için yeni bir Durst P10 160 kullandı. Qian, geçen yıl duvar kâğıdının dünyadaki daha fazla müşteriye erişimini genişletmek 1 milyon £ harcadı.

4. Sıradışı duvarlar

Tasarımcı: N3 Display Graphics Geniş formatlı baskı uzmanı N3 Display Graphics, Bristol, İngiltere’deki ofisleri için bu yüksek etkili duvar grafiğini oluşturmak için, Drytac’ın ReTec dokulu kağıt materyallerini kullandı. Tasarım Roy Lichtenstein’ın ikonik pop resmi ‘Whaam’ tasarımından ilham alıyor.

5. Üç boyutlu fırsatlar

Tasarımcı: PressOn / Limited Space PressOn, Birleşik Krallık çevresindeki birçok alışveriş merkezinde tavandan sarkan bir dizi özel ‘3D kutu pankartı’ üretti. Uygulamalar Swarovski gibi yüksek profilli markaların sezon kampanyalarını tanıtmak için kullanıldı.

6. Asansörde basılı aşk

Tasarımcı: ImageCo Tabela ve baskı firması olan ImageCo’nun bu reklamı biraz korkutucu olsa da, şirket Leeds’in merkezinde bir asansör için uygulamayı hayata geçirdi. CMYUK’tan UDECO Kristal Döşeme kullanan ImageCo, asansörde zeminin olmadığı etkisini yarattı ImageCo ayrıca, asansör duvarlarını süslemek için CMYUK Utack kendinden yapışkanlı polyester kumaş kullandı.

7. FESPA trendleri belirliyor

Tasarımcı: FESPA FESPA’nın kendi özel etkinliği olan Printeriors’dan bahsetmeden, iç mekan baskı uygulamalarında ilk 20 listesi yapmak zor olurdu. Bu yılki ana FESPA Global Print Expo’da yer alan etkinlik, iç mekan dekor pazarında büyüme fırsatları sergilemeyi amaçlıyor.

8. Drytac ile oyun, set ve maç

Tasarımcı: Print Three Calgary merkezli Print Three, bir alışveriş merkezinin bir kısmını tenis kortuna dönüştürmek için Drytac malzemelerini kullandı. Print Three, iş için SpotOn Floor 200 beyaz monomerik PVC filmi kullandı.

9. Signbox ile altın almak

Tasarımcı: Signbox 2018’de FESPA Ödülü kazananlarını onurlandırmayı amaçlayan Signbox, bir pazarlama iletişimi grubunun yeni Londra merkezi için üretilen bu parça için ‘Yapıştırmalar ve Basılı Etiketler’ kategorisinde Altın Ödül aldı. Tabelanın üretiminde malzemenin baskısı için HP Latex yazıcıları ve kesim işlemi için Zund S3 dijital kesici kullanıldı.

10. FESPA ödülü sahibi için Kraliyet Koleksiyonu

Tasarımcı: Debbie McKeegan Debbie McKeegan, bu eser için ‘Baskılı Tekstil’ kategorisinde FESPA Gümüş Ödülü’nü aldı ve vintage desenleri modern iç mekan dekorasyonuna dönüştürdü. Burada kullanılan kit Gotex ve Rowland mürekkep setlerini içeriyordu.

11. Soyang Europe ile tarihi kutladılar

Tasarımcı: UV Creative Soyang Europe, İngiltere’deki Lancashire merkezinde birlikte çalıştıkları zamanı kutlamak için benzersiz bir zaman çizelgesi grafiği hazırlayarak Soyang Technologies ile uzun vadeli ortaklığını kutladı. Parça 9,5 metreden daha uzun olup tasarım Polycril GW’ye baskı yapıldı.

12. Pottery Barn ve Liberty London Fabrics ile geçmişten bir patlama

Tasarımcı: Pottery Barn / Liberty London Fabrics Pottery Barn, tarihi İngiliz baskı tasarımı ve tekstil ofisi Liberty London Fabrics ile güçlerini birleştirdi ve bir dizi çocuk ve genç odası dekorasyon koleksiyonu üretti. Basılı ürünlerden bazılarında, “Aslan ve Tek Boynuzlu At” adlı tekerlemeye dayanan ve adını efsanelerden alan koleksiyonlar yer alıyor.

13. Signs Express, benzersiz bir projeyi hayata geçiriyor

Tasarımcı: Signs Express (Central Lancashire) Signs Express (Central Lancashire), Birinci Dünya Savaşı dönemini anmak amacıyla bu özel seriyi üretti ve Blackpool Eğitim Hastaneleri NHS Foundation Trust ile çalıştı. Signs Express, kırmızı tuğlaları, plakları ve dekoratif özellikleri temsil etmek için 90m’den fazla baskılı vinil uygulayarak MDF yapısını Menin Kapısına dönüştürdü.

14. Realisaprint.com yeni Dünya Rekoru kırdı

Tasarımcı: Realisaprint.com Realisaprint.com, bir Roller Banner’ı kullanarak en çok banner grafiklerinin kullanıldığı bir uygulamayı 60 dakikada monte ederek yeni bir Dünya Rekoru kırdı. Realisaprint.com ekibi üyesi Maxence yeni rekoru özel bir etkinlikte hayata geçirdi ve sadece bir saat içinde toplam 43 afiten faydalandı.

15. Aşağıya bakma

Tasarımcı: Blue Butterfly Flooring Uluslararası sanatçı Emily Campbell’in şirketi Blue Butterfly Flooring, bu korkutucu kat grafiklerini üretmek için Vinyline ile bir araya geldi ve elde edilen sonuç sayesinde banyo zemininin ortadan kalkmasına neden oldu Üçlü, parçayı üretmek için Soyang Europe’tan Bild’i kullandı.

16. Asla yalnız yürümeyeceksin

Tasarımcı: Artworks Solutions / Liverpool FC Artworks Solutions tarafından İngiliz Premier Lig futbol kulübü Liverpool adına hayata geçirilen bu işin üretiminde, otantik bir tuğla efekti zeminini oluşturmak için tek bir duvar kaplaması yapıldı.

17. Kitleleri renklerle eğitmek

Tasarımcı: Signs Express (Central Lancashire) Signs Express (Central Lancashire), Central Lancashire Üniversitesi adına üretilmiş olan bu neşeli parça ile bir kez daha Top 20 listesinde. Şirket, parlak laminatla dijital olarak kendinden yapışkanlı vinile baskı yaparak standart bir dolabı bir renk kutusuna dönüştürmeyi başardı.

18. SignBox ile alanı maksimize etmek

Tasarımcı: SignBox / RAW Sınırsız SignBox, Invesco’nun Londra’daki ofislerinin içini dönüştürmek için iç mekan tasarım uzmanı RAW Unlimited ile güçlerini birleştirdi. SignBox, Durst Omega 2 geniş format baskı makinesini, Waterloo tren istasyonu ve Londra silüeti gibi görüntüleri içeren bir dizi grafik basmak için kullandı.

19. Düşene kadar alışveriş yapın

Tasarımcı: PressOn / RIXO London PressOn, RIXO Londra’nın Londra’daki ünlü Harrods mağazasında açılan dükkan için üretilen bu renkli uygulama da yine Top 20’de yer alıyor. PressOn ve RIXO London, çiçek ve hayvan baskısı grafiklerini, ilkbahar / yaz sezonunda sunulan en yeni ürünlerini tanıtmak için kullandı.

20. Blue Butterfly ile kartlarınızı doğru oynayın

Tasarımcı: Blue Butterfly Flooring Blue Butterfly Flooring, yine klasik Alice Harikalar Diyarında hikayesinden ilham alan bu renkli parça ile listemizde yer alıyor. Blue Butterfly Flooring’den Emily Campbell tarafından tasarlanan döşeme grafikleri, Vindline Graphics tarafından Bild basılabilir döşeme vinilinde üretildi.Bu içerik 13122 defa okundu.