ÇAĞDAŞ KAĞIT FESPA 2O19 FUARI’NDA YENİ 25GR KAĞITLARINI TANITTI

ÇAĞDAŞ KAĞIT FESPA 2O19 FUARI’NDA YENİ 25GR KAĞITLARINI TANITTI
14-17 Mayıs tarihlerinde FESPA Global Print Expo Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşan Çağdaş Kağıt, fuarda yeni 25 gr kaplamalı özel üretim kağıtlarını tanıttı. Firma Müdürü Bilal Suna fuar katılımlarıyla ilgili bilgi verdi.


Öncelikle firmanızın sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Çağdaş Kağıt ambalaj sektöründe 4O yıldan fazla İstanbul ‘da faaliyetlerini sürdürmekte olup, kağıt ve ambalaj sektörünün Türkiye ve dünyadaki gelişimini yakından takip ederek yatırımlarına sonsuz inancıyla devam etmektedir. Tekstil sektörüne son 1O yıldır faaliyet gösteren bir firma olarak, tekstil transfer süblimasyon kağıtların üretimini yapıyoruz. Özellikle endüstriyel sektörde Krepe Kağıt üreticisi olarak diğer birçok sektöre de hitap etmekteyiz. Çağdaş Kağıt ürün politikamızda ürünün fiyatı ve miktarı arka plandadır. Önceliğimiz Çağdaş Kağıt’a olan güven ve saygıdır. Bu yüzden her ürün bizim için özeldir.

FESPA Fuarı’nda sergileyeceğiniz ürünler hangileridir? Bu ürünler, muadil ürünlere kıyasla ne gibi avantajlar sunuyor?

AFYA markamız ile kaplamalı 35 gr, 45 gr, 5O gr, 55 gr, 62 gr ve 65 gr ürünlerimiz bulunmaktadır. Süblimasyon ürün çeşitlerimizden özel olarak ürettiğimiz 25 gr yeni kaplamalı kağıdı fuarda duyurduk. İlk olmak bizim politikalarımız arasındadır. Bu bizi sevindirmekte ve ülkemize kattığımız değerler ile gurur duymamızı sağlamaktadır. AFYA kağıtları kalite standardı yüksek ve kalite beklentisinin ön planda olduğu pazarlara hitap etmektedir. Yedi farklı gramaja sahip ürün çeşitliliğimiz bulunuyor; bunların 6 çeşidi sürekli stokta yer alırken, diğer gramaj çeşidimiz ise müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak üretiliyor. 14Ocm’den 185cm’e kadar değişen uzunluklar ve 3.2Om ebat da dahil olmak üzere farklı ebat çeşitlerimiz yer alıyor. Ayrıca dört farklı kaplama seçeneğimiz bulunuyor. Müşterilerin kağıt adına tüm taleplerine cevap verebiliyoruz. Çağdaş Kağıt ürünlerinin birçok yerli ve yabancı firma tarafından tercih edilmesinin başında; güvenirliğinin yanı sıra kalitesinin yüksek olması, mükemmel sonuçları elde etmesi ve müşterilerinden gelen taleplere hızlı cevap ve servis veriyor olmasıdır. Kusursuz renk ve detayların elde edilebileceği kağıtlar ile desenler polyester ve saten gibi kumaşlara kolaylıkla transfer edilebiliyor.

Türkiyeli bir üretici olarak Avrupa pazarındaki konumunuz ve pazar payınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Yurtdışı satış ağınız hakkında da bilgi alabilir miyiz?

Afya® Kağıtları, bugün birçok ülkede ve Türkiye’de, ürünlerin bilinirliği, kalitesi ve uygun fiyat avantajı ile süblimasyon sektöründe hızla büyüyen bir dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Bugün Çağdaş Kağıt olarak Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Polonya, Rusya, ABD, İran ve Pakistan gibi ülkelerde bayiliklerimiz mevcut. Kalitemizi bilen, çalışma koşullarımızı tanıyan ve bize güvenen firmalar daha çok referans alarak satış temsilcimize ulaşır. Bunun yanı sıra uluslararası ve yerel fuarlara katılarak mevcut ve yeni müşterilerimize fuarda tanıtım ve ürünün reklamını yaparak satış ağımızı daha da geliştiriyoruz. Buna örnek olarak FESPA Almanya Münih fuarını örnek gösterebiliriz. Yeni bir yapılanmaya giderek ekibimizi güçlendirdik. Yatırımlarımızı uzun vadede yapıyoruz. İki sene içerisinde fuarlarda ve sektörde daha sık karşılaşacağımızı umuyoruz. Hedeflerimiz var ve büyük hedef koymanın doğru olduğu bilincindeyiz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu veya sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Dijital baskı sektörünü geleceğini parlak görüyoruz. Piyasada oluşan gelişmelere bağlı olarak son 5 yılda daha ileri gideceğini umut ediyoruz. Şartlar elbette değişecektir. Değişen şartlara ve ihtiyaca cevap verebileceğimiz sürece sektör bitmeyecektir.Bu içerik 11282 defa okundu.