EPSON SC-T SERİSİ’NE ‘RED DOT’DAN “EN İYİNİN EN İYİSİ” ÖDÜLÜ

EPSON SC-T SERİSİ’NE ‘RED DOT’DAN  “EN İYİNİN EN İYİSİ” ÖDÜLÜ
Türkiye’deki model isimleri SC-T34OON, SC-T34OO, SC-T54OON ve SC-T54OO olmak üzere toplam altı modelden oluşan SC-T Serisi; özellikle mimarlık stüdyolarındaki çizimlerin baskısında ve perakende sektöründe POP malzeme üretiminde kullanılıyor.


Epson, “Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı 2O19” (Red Dot Award: Product Design 2O19) kategorisinde, geniş format yazıcıları ile ilk kez “En İyinin En İyisi” ödülünü kazandı. Türkiyè̀̀̀̀̀̀̀deki model isimleri SC-T34OON, SC-T34OO, SC-T54OON ve SC-T54OO olmak üzere toplam altı modelden oluşan SC-T Serisi; özellikle mimarlık stüdyolarındaki çizimlerin baskısında ve perakende sektöründe POP malzeme üretiminde kullanılıyor.

Red Dot “En İyinin En İyisi” ödülüne layık görülmekten duydukları mutluluğu dile getiren Epson Türkiye Ticari ve Endüstriyel Ürünler Kanal Müdürü Ersel Şamiloğlu; “Biz teknoloji üretip kullanıcılarımıza iş verimlilikleri için en iyi çözümleri sunarken, modellerimizin tasarımlarına da ayrı özen gösteren bir markayız. Özel uygulamalar için geleneksel olarak kullanılan bu geniş format yazıcı serimiz, kurumsal yazıcılarla benzer bir kullanıcı arayüz ve her ofise uyan sade bir görünüş ile yeniden tasarlandı. Ürünler sezgisel bir operasyon sağlıyor ve sade bir ofis atmosferini muhafaza ediyor. Büyük dokunmatik panel, uyarı LED’leri ve sesli ikaz, baskı durumunu bir bakışta görmeyi sağlıyor ve kolay kullanım için yol gösteriyor. Aynı zamanda, üç adımda monte edilen yeni ayaklar, montaj süresini kısaltıp operasyonu kolaylaştırıyor. Tüm bu yenilikler bize ödülü getirdi” dedi.

Almanya’da 1955’te tasarlanan Red Dot Tasarım Ödülü, Design Zentrum Nordrhein Westfalen tasarım merkezi tarafından belirleniyor ve tasarım alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Uzman bir jüri, önceki iki yıl boyunca lansmanı yapılan ürünleri değerlendirip inovasyon derecesi, işlevsellik, ergonomi, ekolojik uyumluluk ve dayanıklılık gibi dokuz kritere bağlı olarak en iyi tasarımları seçiyor.Bu içerik 485 defa okundu.