FESPA EURASIA YÜZDE 3O BÜYÜYOR

FESPA EURASIA YÜZDE 3O BÜYÜYOR
Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl üç ayrı salonda gerçekleşecek. Fuar alanını yüzde 3O büyüten FESPA Eurasia, 5-8 Aralık 2O19’da İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) baskı ve endüstriyel reklam dünyasını bir araya getirecek. Geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, tekstil baskı, konfeksiyon süsleme, endüstriyel reklam teknolojileri, sarf malzemeleri ve yazılımları gibi birçok alanda bu yıl da sektörün gelişimine katkı sağlayacak.


Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, bu yıl 5-8 Aralık 2O19’da İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) baskı ve endüstriyel reklam dünyasını 7. kez bir araya getiriyor. Bu yıl 3 salonda (9, 1O, 11) gerçekleşecek olan FESPA Eurasia 2O19, artan ilgi nedeniyle yüzde 3O büyüyor. İki salonu dijital baskı ve endüstriyel reklama ayrılan FESPA Eurasia 2O19’da bir salonda ise tamamen serigrafi dünyasını ağırlayacak. Dört gün boyunca sektörün büyümesi için en önemli platformlardan biri olacak FESPA Eurasia 2O19’da, çevre ülkelerden gelen sektör profesyonelleri, fuardaki yerel ve uluslararası katılımcılarla buluşacak.

FESPA EURASIA TÜRKİYE TURUNA ÇIKTI

Sektörün en büyük oyuncularının şimdiden yerlerini aldığı FESPA Eurasia 2O19 Fuarı kapsamında çalışmalara başlandı. FESPA Eurasia’nın ortağı olan ve kar amacı gütmeyen Açıkhava Reklamcıları Derneği (ARED), ziyaretçi çalışmaları ve sektörel eğitim programına Şubat ayında Aydın ile başladı. ARED, Nisan ayında ise Mardin’de seminerlere devam etti. ARED çalışmalarını Haziran ayında Muş, Ağustos ayında Sivas ve Ekim ayında Malatya toplantıları ile sürdürmeyi planlıyor. Söz konusu şehirlerde endüstriyel reklam ve baskı uzmanlarıyla bir araya gelip, eğitimlerle sektörü bilinçlendiren ARED, aynı zamanda FESPA Eurasia 2O19 Fuarı ile ilgili tanıtıcı faaliyetlerde bulunuyor.

AVRASYA’YI BULUŞTURUYOR

Avrupa, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgelerindeki geniş format dijital baskı, tekstil baskı, serigrafi baskı ve endüstriyel reklam sektörlerine yönelik uluslararası bir fuar olan FESPA Eurasia, Avrasya Bölgesi’ndeki sektör profesyonellerinin buluşma noktası olarak çevre ülkelerden de ilgiyle karşılanıyor.

7.5 MİLYAR DOLARLIK DEV BİR SEKTÖR

FESPA Eurasia bu yıl kullandığı ‘Potansiyelini Keşfet’ sloganı ile, baskı ve endüstriyel reklam camiasının doğru zamanda doğru kararlar alabilme, trendleri takip edebilme ve çağı yakalama becerilerini geliştirerek gerçek iş potansiyelini keşfetmesinin; yeni alanlarda yeni işler yaratabilmesinin önünü açmayı hedefliyor. 2O17 rakamlarına göre 7.5 milyar dolara yakın bir büyüklüğe sahip olan baskı sektöründe FESPA Eurasia’nın hedefi, baskılı işlerin talebini artırarak baskı sektörünün iş hacmini daha da genişletmek.Bu içerik 825 defa okundu.