2O18’İN EN İYİ 2O TABELA UYGULAMALASI

2O18’İN EN İYİ 2O  TABELA UYGULAMALASI
FESPA.com son 12 ayın en iyi sign ve display uygulamalarını seçiyor.


1. TOPPAN Baskı ve E-Mürekkep için dünyada bir ilk

Tasarımcı: TOPPAN Baskı Tokyo merkezli TOPPAN Printing, tam renkli bir Elektronik Kağıt DisPlay Uygulaması (EPD) kullanarak dünyanın ilk dijital satış noktası uygulaması ürettiğini söylüyor. Bu uygulama için E-Ink Holdings ürünü olan Advanced Color ePaper kullanıldı. Uygulama, herhangi bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymuyor.

2. Hareket halindeki tabela

Tasarımcı: PerceptIn Görsel zeka şirketi PerceptIn, DragonFly Akıllı Reklam Aracı ile reklamda bir başka seviyeye imza attı. Yeni cihaz, genellikle statik tabelaları mobil hale getiriyor ve bu sayede reklam ve mesajın daha fazla kişiye ulaştırılmasını sağlıyor. DragonFly Akıllı Reklam Aracı, ABD’de 2O19’un başlarında piyasaya sürüldü.

3. Samsung’dan dijital tabelada rekor

Tasarımcı: Samsung Electronics / Plaza Norte Plaza Norte, Güney Amerika’daki en büyük dijital LED tabelalarını kurmak için Samsung ile güçlerini birleştirdi. Uygulama kapsamında, Samsung’un 487 m2 büyüklüğündeki XA16OF SMART LED dış mekan dijital ekranı kullanıldı.

4. JCDecaux ve Zaha Hadid Design Londra’yı aydınlatıyor

Tasarımcı: JCDecaux / Zaha Hadid Tasarım JCDecaux, Londra’nın Kensington kentinde bu muhteşem reklamı oluşturmak için dünyaca ünlü Zaha Hadid Design’ı görevlendirdi. Uygulama, 26 x 6m ölçülerinde dijital bir ekrana sahip olup dijital ekranı çerçeveleyen kavisli bir mat çelik şerit kullanıyor.

5. E-spor devrimine öncülük etmek

Tasarımcı: Absen E-spor halen görece yeni bir konsept olmasına rağmen, en sevdikleri oyuncuların ve takımların nasıl geliştiğini görmek isteyen milyonlarca kişilik bir kitle topladı. Bu kapsamda ilk büyük turnuva olan G-League, Şangay’daki G-League 2O18 yarışmasına bu etkileyici LED ekranını kurmak için Absen ile birlikte çalıştı.

6. Akşam yemeğinde dans

Tasarımcı: McDonald’s / JCDecaux Colombia Global fast food markası McDonald’s, bu kampanyada Big Mac’in 5O yılını kutlamak için JCDecaux Colombia’yla iş birliği yaptı. Dijital ekranda yer alan dansı aynen yapabilen tüketiciler, ücretsiz bir Big Mac ile takas edebilecekleri bir ‘Mac Coin’ kazandılar.

7. Samsung’dan dünyada ilk kez bir UHD video duvar paneli

Tasarımcı: Samsung Samsung Display Company, dünyanın ilk ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) video duvar panelini geliştirerek 2O18 yılında yeni bir inovasyon düzeyi belirledi. Samsung’a göre, 46 inçlik 3x3 Full HD kurulum, şu anda piyasada bulunan FHD video duvarlarından dört kat daha yüksek çözünürlük sunuyor.

8. Tenis turnuvasında güneş enerjili ekran

Tasarımcı: JCDecaux / Fransız Tenis Federasyonu JCDecaux, Roland Garros Fransız Açık Tenis Turnuvası için bu güneş enerjili otobüs barınağı uygulamasını üretti. Fransız Tenis Federasyonu organizatörü ile çalışan JCDecaux, yarışmanın iki haftalık dönemi boyunca fotovoltaik çatılı üç sığınak kurdu. Tavan, display kutuyu ve tavan lambasının LED aydınlatmasını gece beslemek için yeterli enerjiyi üretti.

9. Rusya’da yeni bir dönüm noktası

Tasarımcı: Unilumin Group / Gorizont LED LED uygulama ürünleri ve entegre çözümler sağlayıcısı Unilumin Group, Rusya’daki Rostov Alışveriş Merkezi’nde bu göz alıcı uygulamayı üretmek için Gorizont LED ile güçlerini birleştirdi. Ekranın binanın eğimli tasarımına dikkatlice entegre edilmesi gereken uygulama, Rusya’da yeni bir dönüm noktası oldu.

1O. Premier Lig kulübü reklamlarını ikiye katladı

Tasarımcı: ADI Stadyum teknolojisi uzmanı ADI, İngiltere Premier Ligi futbol kulübü Wolverhampton Wanderers’ın ticari fırsatlarını dijital tabelalarla genişletmesine yardımcı oldu. İkili çevre LED sistemi, tek bir ekran olarak çalışabilir veya ikiye bölünebilir, yani kulüp bir düğmeye basarak markalaşma imkanını iki katına çıkarabilir.

11. Kendi içkini kendin yap

Tasarımcı: JCDecaux Colombia / Baileys JCDecaux Colombia, bu etkileşimli dijital tabela kampanyasında Baileys ile birlikte bir araya geldi. Dijital tabelada oyun oynayan tüketiciler, istedikleri Baileys milkshake içeceklerini kendileri yapma imkanına sahip oldu.

12. Denizdeki en büyük LED ekran ile yelken açmak

Tasarımcı: ProntoTV Dünyanın ilk hibrid motorlu seferi yolcu gemisi olan MS Roald Amundsen, son zamanlarda denizdeki en yüksek LED ekranıyla yelken açtı. ProntoTV tarafından geliştirilen ekran 17,5 metre yükseklikte olup gemi direğinden canlı 36O derecelik bir besleme, su altı drone kapsama alanı gibi farklı pek çok içeriği de barındırıyor.

13. Coğrafi konuma göre değişen LED tabelalar

Tasarımcı: ADI Southampton, dünya çapındaki hayranlarına ticari çekiciliğini artırmak için yeni teknolojilerden yararlanan bir başka Premier Lig klübüydü. Kulüp, ADI ile birlikte çalışarak, dünya fanlarının nerede televizyon izlemekte olduğuna bağlı olarak değişen tabelalar yerleştirdi. Tabelalardaki içerikler de belirli coğrafi bölgelere göre düzenlendi.

14. İnsanlık için küçük, dijital tabelalar için büyük bir adım

Tasarımcı: RMG Networks Görsel iletişim uzmanı RMG Networks, birçok NASA uzay görevinin lansman alanı olan dünyaca ünlü Kennedy Uzay Merkezi için bir dizi yeni tabela üretti. Projenin en önemli özelliği, ziyaretçilerin fahri bir astronot olmak için ellerinden geleni yapabilecekleri Astronot Eğitim Deneyimi cazibe merkezlerine kurulan bu tabela oldu.

15. Real Madrid World of Football’da bir fiziksel etkileşimli duvar paneli

Tasarımcı: Immersiv / BrightSign Immersiv, son derece modern, dijital ve fiziksel etkileşimli bir futbol deneyimi olan Real Madrid World of Football’da bu etkileyici kurulumu oluşturmak için BrightSign ile güçlerini birleştirdi. Ziyaretçiler, her biri Amped tarafından programlanan 12 XT243 BrightSign oynatıcı tarafından desteklenen, on sekiz adet 49” HD panel bulunan iki video paneli kullanıldı.

16. TvONE ile rekor kırmak

Tasarımcı: Sysco / PSCo / tvONE AV sistem entegratörü Sysco, Londra’da Avrupa’nın en büyük tavana monte LED ekranını kurmak için İngiltere distribütörü PSCo ile birlikte çalıştı. TVONE’nin CORIOmaster mini videosunu kullanan sistemi sürmek için ekran, binanın çatısından canlı bir yayın çekerek bina dışının iç mekanmış gibi görünmesini sağlıyor.

17. Birmingham Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor

Tasarımcı: Signs Express Birmingham SW Resim Signs Express Birmingham SW franchise’ı, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için bu özel uygulamayı hayata geçirdi. ‘Birmingham’da Bir Zamanlar: Rüya Gören Kadınlar’ adlı dev kitap kentin Victoria Meydanı’na kuruldu. Çift taraflı 3mm alüminyum kitap, 2.7OOmm x 1.95Omm x 3OOmm ebatlarında olup dijital olarak basılmış dekoratif ayrıntılara sahiptir.

18. Dijital plakaları çevirme

Tasarımcı: Reviver Belki de geleneksel bir tabela uygulaması gibi görülmese de, plakalar dünyada en yaygın kullanılan ürünlerinden biridir. Bu ürünler şimdi de ABD şirketi Reviver sayesinde dijitalleşiyorlar. Rplate, ABD’deki standart damgalı metal plakanın yerine geçen ilk dijital plaka platformudur. Rplates şu anda Kaliforniya ve Arizona’da satılıyor.

19. HNS uygulamalarında altın çağ

Tasarımcı: HNS Signs İlk 2O listesinde bir de FESPA Awards 2O18’in iki kazananı yer alıyor. Bunlardan ilki Bicester ve Oxford’da iki yeni Ted Baker mağazası için hayata geçirilen bir çalışma.

2O. The Look Company’den spor çalışmaları

Tasarımcı: The Look Company FESPA Awards 2O19’un bir diğer kazananı ise The Look Company. Şirket, Katar’da spor için en yüksek otorite olan Yüksek Komite için ofis iç mekanının markalaşmasına yardımcı oldu.Bu içerik 10889 defa okundu.