AFYA® PAPER SÜBLİMASYON BASKIDA PAZAR PAYINI ARTIRIYOR

AFYA® PAPER  SÜBLİMASYON BASKIDA  PAZAR PAYINI ARTIRIYOR
Kağıt ve ambalaj sektörüne 4O yıldır hizmet veren ve son 1O yıldır tekstil sektörüne yönelik süblimasyon kağıtların üretimini yapan Çağdaş Kağıt, Afya® Paper süblimasyon kağıt çözümleriyle yurtiçi ve yurtdışında büyümeye devam ediyor. Biz de firmanın Satış Yetkilisi Habib Suna ile bir araya gelerek hem Afya® Paper ürün yelpazesi ile ilgili bilgi aldık, hem de firmanın satış ve pazarlama faaliyetleri hakkında konuştuk.


Öncelikle Afya® Paper ürün grubunuzda hangi ürünler var bilgi verebilir misiniz?

Süblimasyon kağıdında piyasaya sunduğumuz yaklaşık 14 farklı çeşidimiz bulunuyor. Ülkemizde hızla gelişen tekstil sektöründe talep gören AFYA® Süblimasyon Transfer Baskı kâğıtları, kalitesi, fiyat avantajı ve müşteri memnuniyeti ile tercih sebeplerinden biri olmaya devam ediyor. Çağdaş Kağıt firmasının kendi üretimi olan AFYA® Süblimasyon Transfer Kâğıtları, yüzeyindeki özel formülü sayesinde minimum boya ile maksimum kalite sunmaktadır. Tekstil baskıda hızlı kuruma özelliği ile mükemmel baskı imkânı sunan bu ürünler, aynı zaman da kaplamalı olarak 65gr, 62gr, 55gr, 5Ogr, 45gr ve 35gr olarak tedarik ediliyor. Firmanın ürün gamında ayrıca forma ve spor malzemeleri için 65 gr ve 55 gr yapışkanlı kağıtlar da bulunmaktadır.

AFYA® Paper kullanıcılara ne gibi avantajlar sunuyor? Muadil kağıtlara kıyasla ne gibi avantajlar sağlıyor?

AFYA Kağıtları kalite standardı yüksek ve kalite beklentisinin ön planda olduğu pazarlara hitap etmektedir. Yedi farklı gramaja sahip ürün çeşitliliğimiz bulunuyor; bunların altı çeşidi sürekli stokta yer alırken, diğer gramaj çeşidimiz ise müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak üretiliyor. 14Ocm’den 185cm’e kadar değişen uzunluklarda ve 3.2Om ebat da dahil olmak üzere farklı ebat çeşitlerimiz yer alıyor. Ayrıca dört farklı kaplama seçeneğimiz bulunuyor. Müşterilerin kağıt adına tüm taleplerine cevap verebiliyoruz. Çağdaş Kağıt ürünlerinin birçok yerli ve yabancı firma tarafından tercih edilmesinin başında; güvenirliğinin yanı sıra kalitesinin yüksek olması, mükemmel sonuçları elde etmesi ve müşterilerinden gelen taleplere hızlı cevap ve servis veriyor olmasıdır. Kusursuz renk ve detayların elde edilebileceği kağıtlar ile desenler polyester ve saten gibi kumaşlara kolaylıkla transfer edilebiliyor.

Hangi ebat ve gramajlarda ürünleriniz bulunuyor? Kullanıcıların farklı ebat, gramaj ve kaplama taleplerine nasıl yanıt veriyorsunuz? Müşteri talepleri doğrultusunda özel üretimleriniz oluyor mu?

Müşterilerimiz ile beraber piyasada sürekli birlikte olmanın getirdiği güzel şeyler var. Bunlardan en önemlisi müşteri odaklı olarak, isteklere, sorunlara çözüm bularak her zaman destek olmaktır. Bazen müşteri istekleri bazen de piyasanın rekabet koşulları bizi çok yönlü olmaya yönlendirmiştir. 35gr, 45gr, 55gr ve 65gr olmak üzere birçok gramaj seçeneğimiz bulunmaktadır. Ölçüleri 14O cm, 162 cm, 182 cm ve 32O cm’dir. Diğer özel ebatları da müşteri talebi üzerine sağlamaktayız. Bu vesileyle size ve derginize özel bir bilgi verelim: Özel müşteri istekleri üzerine şu anda 22 gr kaplamalı ürünler üretmeye başladık. Daha incesini üretebilen olmadığını biliyoruz, ilk olmak bizim işimiz…

Çağdaş Kağıt olarak, AFYA® Paper markamızla müşterimizin istediği ürün kalitesi ve fiyat anlamında çok çeşitli ürün yelpazemizle hizmet veriyoruz. Çok fazla alternatif sunma imkanımız var. Üretici firma olmamız sebebiyle müşterinin üretim gereksinimlerine göre çözüm sunma imkanına sahibiz. Üstelik uygun maliyetli, yüksek kaliteli ürünleri hızlı servis ve yüksek stok imkanı ile sunuyoruz. Bu da bizi daha fazla tercih edilir kılıyor.

Stok durumunuz ve tüm Türkiye sevkiyat koşulları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Süblimasyon kağıtlarımızın tüm çeşitleri stokumuzda yüksek miktarda hazırda bekletiliyor. Müşterilerin taleplerine göre de kısa zamanda hızlıca servis ediliyor. Yüksek stok imkanımız her zaman bize ve müşterilerimize avantaj sağlamaktadır. Fabrikamız merkezi bir yer de olması sebebiyle yakın tüm bölgelere sevkiyatımız mevcuttur.

AFYA® Kağıt kullanıcılarına hangi kanallar aracılığıyla satış yapıyorsunuz? Yurtdışı satış ağınız hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Afya® Kağıtları, bugün birçok ülkede ve Türkiye’de, ürünlerin bilinirliği, kalitesi ve uygun fiyat avantajı ile süblimasyon sektöründe hızla büyüyen bir dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Polonya, Rusya, ABD, İran ve Pakistan gibi ülkelerde bayiliklerimiz mevcut.

Kalitemizi bilen, çalışma koşullarımızı tanıyan ve bize güvenen firmalar daha çok referans alarak satış temsilcimize ulaşır. Bunun yanı sıra uluslararası ve yerel fuarlara katılarak mevcut ve yeni müşterilerimize fuarda tanıtım ve ürünün reklamını yaparak satış ağımızı daha da geliştiriyoruz. Buna örnek olarak FESPA Almanya Münih fuarını örnek gösterebiliriz. Yeni bir yapılanmaya giderek ekibimizi güçlendirdik. Yatırımlarımızı uzun vadede yapıyoruz. İki sene içerisinde fuarlarda ve sektörde karşılaşacağımızı umuyoruz. Mayıs ayında mevcut ve yeni müşterilerimize FESPA fuarında tanıtımlarımız için şimdiden çalışmalarımıza başladık. Sizleri de fuarlarımıza bir çayımızı içmeye ve kaliteli ürün ve servisimizi görmeye mutlaka bekliyoruz.

Yeni geliştirmekte olduğunuz ürünler var mı? Varsa bilgi verebilir misiniz?

Ürün yelpazemize her gün yeni ürünler eklemeye devam etmekteyiz. Bu sene 62gr kaplamalı özel kağıdımız ile müşterilerimize değişik alternatifler sunmaktayız.

Ürünlerinizi kullanan müşterilerin üretim yaptıkları yerel ve uluslararası markalar, katıldıkları özel koleksiyonlar var mı?

Ürünlerimizi kullanan birçok yerel ve uluslararası markalar mevcuttur. Bu markalar özellikle Avrupa için basılan spor kıyafetlerinden tutun, birçok özel alanda kağıtlarımızı temin etmektedirler. Süblimasyon kağıtları konusunda sektörde ciddi bir pazar payı elde etmiş durumdayız. Şu anda halihazırda Türkiye’nin yanı sıra ağırlıklı olarak Ortadoğu olmak üzere, Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerine de ihracatımız mevcuttur.

Son olarak eklemek istediğiniz noktalar var mı?

Kağıt ve ambalaj sektöründe yaklaşık 4O yıldır hizmet vermekteyiz. Tekstil sektörüne ise son 1O yıldır faaliyet göstermekte olup bu alanda yoğun olarak kullanılan süblimasyon kağıtların üretimini yapıyoruz. Mayıs ayında FESPA Almanya fuarında B6-A51 numaralı stantta olacağız, sizleri de bekleriz.Bu içerik 11787 defa okundu.