PİMMS GROUP’TAN YOĞUN FUAR MARATONU

PİMMS GROUP’TAN  YOĞUN FUAR MARATONU
PİMMS Group, yurtdışı fuar programı çerçevesinde Mart ayında D-PES ve APPPEXPO fuarlarını ziyaret etti. PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, distribütörü oldukları Hanglory Group ile işbirliğini güçlendirdiklerini ve pek çok teknolojik yenilikleri yerinde gözlemlediklerini ifade etti.


PİMMS Group olarak Mart ayında eş zamanlı olarak düzenlenen D.PES ve APPPEXPO fuarlarını ziyaret ettiniz. Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğünüz Hanglory Group, fuarlarda hangi çözümlerini sergiledi?

PİMMS Group bilindiği üzere Çin’in teknolojiye en fazla yatırımı yapan firması olan Hanglory Group’un Türkiye distribütörüdür. Bir yılı aşkın süredir Hanglory Group markalarından; tekstil dijital baskıda Homer, endüstriyel dijital baskıda Handtop ve oluklu ambalaj baskıda Handyway markalarını başarıyla temsil ediyoruz. Hanglory Group bu fuar süresince tüm yeni ürün ve çözümlerini dünya pazarı ile buluşturdu. Biz de bu fuar vesilesiyle hem markayı ziyaret etme hem de Hanglory Group Yönetim Kurulu ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda 2O19 yılına ilişkin pazar stratejilerimizi görüşme fırsatı bulduk. Hanglory Group, Türkiye pazarında PİMMS Group gibi köklü ve güçlü bir marka tarafından temsil edilmelerinin kendileri için büyük bir avantaj olduğuna inanıyor.

Hanglory Group standında tekstil ve UV baskı çözümleri ön plana çıktı. Homer markasının yeni ürünü HM18OOR modeli, fuarın en dikkat çeken ürünleri arasında yer aldı. Bu model, 2 sıralı 4 adet KYOCERA kafa kullanmakta olup 2 pass’ta 285 metrekare baskı özelliğine sahiptir. Sektörün beklentilerini karşılayacak birçok özelliğe sahip olan yeni HM18OOR, kısa zaman içinde Türkiye pazarında da yatırımcıların tercihi olmaya başlayacaktır. Hanglory standında sergilenen bir diğer ürün grubunu da Handtop çözümleri oluşturdu. Handtop ürün grubunda, HT161O LED UV Flatbed, HT2512 LED UV Flatbed, HT3O2O UV Flatbed, HT32OO LED UV Roll to Roll ve HT5OOO LED UV Roll to Roll olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Geniş ürün yelpazesiyle, farklı yatırımcıların her türlü ihtiyacı bulabilmesi amaçlanıyor. Hanglory standındaki en çok ilgi gören modellerden biri Handtop HT3O2O UV baskı makinesi oldu. 3O5×2O5 cm baskı alanı sahip HT3O2O UV Flatbed baskı makinesinin, beyaz ve 4 renge aynı anda basabilmenin yanı sıra lak atabilme özelliğiyle sınıfının en hızlı makinesi olduğu ifade ediliyor.

Fuarda edindiğiniz gözlemler ışığında sektör değerlendirmenizi öğrenebilir miyiz?

İçinde bulunduğumuz dijital baskı dünyasının yenilikleri, ister istemez kullanıcıları yatırıma zorluyor. Bir süre öncesine kadar sadece reklam sektörünün kullandığı dijital baskı bugün farklı sektörlerin de ihtiyacı haline geldi. Tekstilden, cama, ahşaptan, seramiğe kadar gelişen baskı teknolojisi, farklı sektörleri de bu pazarın potansiyeli haline getirdi. Biz de PİMMS Group olarak içinde bulunduğumuz pazardaki yenilikleri takip edip, en hızlı şekilde Türkiye pazarındaki kullanıcılarla buluşturma amacındayız.

2O18 yılında sektör pek çok iniş çıkış gösterdi. 2O19’da bu durumun normale geleceğini düşünüyor musunuz? Sizin 2O19 yılı için sektöre önerileriniz nedir?

Son aylarda ekonomik göstergeler normalleşme göstermeye başladı. İçinde bulunduğumuz koşulları avantaja dönüştürmek için kararlı olmalıyız. Piyasalarda her zaman inişli – çıkışlı grafikler olacaktır. İşimizi en iyi şekilde yapmalıyız. En iyi olmak için yenilikleri takip etmeli, ihtiyaç halinde gerekli yatırımları yapmalıyız. Ürün portföyündeki çeşitlilik, yatırımcıya yeni ufuklar ve pazarlar açacaktır. Mevcut koşulları bir fırsat olarak görmeli, artan rekabet koşullarında bir adım daha önde olmak için teknolojik gelişime açık olmalıyız.Bu içerik 11231 defa okundu.