ALTUĞ REKLAM İSTANBUL REKLAM İLE BAŞARISINI GÜÇLENDİRİYOR

ALTUĞ REKLAM İSTANBUL REKLAM İLE BAŞARISINI GÜÇLENDİRİYOR
Uzun yıllardır İstanbul Reklam ile iş birliği içerisinde olarak tüm makine parkurunu İstanbul Reklam aracılığıyla kuran Altuğ Reklam, doğru yatırım tercihleriyle sunduğu hizmet çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Biz de İstanbul, Esenler’de faaliyet gösteren Altuğ Reklam’ın kurucularından Recep Parlak ile bir araya gelerek hem firmanın faaliyetlerini hem de sektörü konuştuk.


Recep Bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Altuğ Reklam olarak kuruluşunuz ve sunduğunuz hizmet hakkında bilgi verebilir misiniz?

2OOO yılından bu yana bu sektörde çalışmaktayım. Altuğ Reklam olarak da 2OO2 yılından beri açıkhava reklamcılık alanında faaliyet gösteriyoruz. Bu kapsamda tabela, pano, dijital baskı, araç kaplama, CNC ve lazer kesim, afiş, pankart ve kutu harf imalatı yapmaktayız. En çok tercih edilen uygulamalarımız içerisinde kutu ve metal harf imalatı, bayi ve acenta tabelaları, çatı ve kule tabelaları, kampanya ve etkinlik afişleri, seçim pankartları, neon yazılar, CNC ve lazer kesim işleri yer alıyor.

Bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanına imalat yaptığımız gibi yurtdışında da farklı projelerimiz oldu. Yerli ve yabancı çok sayıda firma ve sektöre hizmet verdik. Turizmden tutun GSM firmalarına, gıda zincirlerinden otomotiv firmalarına, eğitim kurumlarından seçim kampanyalarına kadar hizmet verdiğimiz çok sayıda marka ve kurum ile çalışmalarımız devam ediyor. Altuğ Reklam olarak Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veriyoruz. Bir ürünün keşif aşamasından imalat ve montajına kadar tüm süreçlerini kendimiz yapıyoruz. Ufak bir firmayız ancak işimizi severek ve hakkıyla yapıyoruz.

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren biri olarak bu zaman zarfında İstanbul Reklam aracılığıyla makine parkurunuzu genişleterek hizmetlerinizi artırmışsınız. Kendileriyle olan iş birliğiniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Altuğ Reklam olarak faaliyete başladığımızda ekipman ve malzeme konusunda pek çok eksiğimiz vardı. İstanbul Reklam sayesinde zamanla parkurumuzu genişleterek sunduğumuz hizmetlerimizi de çoğalttık. Örneğin en başta küçük ebatlı bir Roland marka plotter almıştık; dijital baskı teknolojisi yaygınlaşmaya başladığı zaman da İstanbul Reklam aracılığıyla Partner marka Xaar kafalı 2.1O metrelik dijital baskı makinemizi bünyemize kattık.

O zamanlar bu makine bizim için çok büyük bir yenilik anlamına geliyordu çünkü bu makineler oldukça maliyetliydi. Biz de bu makineyi vadeli olarak almış, ancak çok kısa bir süre içerisinde ve hatta vadesinden çok daha önce ödememizi tamamlamıştık. Makineden oldukça verim aldık; o tarihlerde fason üretim yaptırdığımızda aylık 1OO-2OO metre iş yaparken yeni makine ile üretim metrajımız 1.5OO metreyi bile geçmeye başlamıştı.

Xaar kafalı bu makineyi ortalama 2-3 yıl kullandıktan sonra yeni bir baskı makinesi arayışına girdik. Çünkü Partner markalı bu makinemiz sayesinde üretim verimliliğimizi artırmış ve sirkülasyonumuzu da hızlandırmıştık. Bu sefer herkes gibi ekipmanlarımızı geliştirmemiz gerekiyordu. Bu noktada da tekrar İstanbul Reklam ile iletişime geçerek 3.2O metre ebadında Konica kafalı Partner marka baskı makinemizi bünyemize katma kararı aldık. Bu sayede baskı kalitemizi artırdığımız gibi uygulama yaptığımız malzemeleri de çeşitlendirmiş olduk. Ayrıca, dijital baskı grubumuzun yanı sıra CNC Router makinemizi de İstanbul Reklam aracılığıyla alarak parkurumuzu müşterinin tüm taleplerine yanıt verebilir hale getirdik.

Tüm bu süreç içerisinde gerek Şaban Beyler ve Onur Beyler gerek tüm İstanbul Reklam ekibi bize çok yardımcı oldu. Ne zaman herhangi bir konuda danışmak istesek kendileri bize yardımcı oldu. Sadece ekipman ve malzeme alımlarımızda değil, herhangi bir sorumuzda bize en iyi yanıtı onlar verdi, yanımızda oldu ve desteklerini esirgemediler. Ne zaman ihtiyacımız olsa bize yılmadan yol gösterdiler.

Önümüzdeki süreçte başka makine yatırım planlarınız var mı?

Şu anda bir lazer kesim ve ebatlama makinesini parkurumuza dahil etmeyi planlıyoruz. Mevcut yerimiz parkurumuz için yeterli olmadığı için, büyük bir alana geçiş yapmamız durumunda bir adet de UV flatbed baskı makinesini parkurumuza katarak daha çeşitli uygulamaları da hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Bugüne kadar hep Partner marka makineleri kullanan bir firma olarak, bundan sonra da tercihiniz aynı markadan yana mı olacak?

Bugüne kadar tüm makine yatırımlarımızda farklı firmalardan teklif aldık, farklı marka ve modelleri inceledik. Ancak her seferinde yine İstanbul Reklam’dan Partner marka makineleri tercih ettik. Bunun en önemli nedeni ise bugüne kadar kendilerinden almış olduğumuz hizmettir. Çünkü herkes mal satar ama malının arkasında duran nadir firmalardan biridir İstanbul Reklam. Bugün de aynı markayı başka bir firma satsa bile, yine birkaç bin dolar fazla ödeyerek İstanbul Reklam’dan makine alırım. Çünkü şimdiye kadar vermiş olduğum paranın karşılığını fazlasıyla aldım. İmalatçı firmalar olarak bizim bünyemizdeki bir makinenin birkaç gün çalışmaması demek çok büyük zararlar anlamına gelebilir. Bu riski de ne ben alabilirim ne de başka bir reklamcı alabilir. Ben İstanbul Reklam ile çalıştığım zam bilirim ki teknik servis ekibi anında bize destek olacak ve sorunumuza çözüm bulacak. Bu güvenle uzun yıllardır kendileriyle çalışmaktayız.

Öte yandan Partner markasına da güvenimiz tam. Aldığımız tüm makinelerden fazlasıyla verim aldık, ödediğimiz paranın çok daha fazlasını kazanabildik.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Son yıllarda bildiğiniz üzere piyasada ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Tüm reklamcılar ithal makine ve malzeme kullandığı için maliyetler çok yükseldi. Bu da bizim satış rakamlarımıza yansıdıkça müşteri de şikayet etmeye başlıyor. Döviz endeksli fiyatlar sebebiyle bu sene geçen seneye kıyasla iki katı fiyatlar vermeye başladık. Bu da hem üreticiyi hem de son kullanıcıyı zor duruma sokuyor. Ancak ne olursa olsun hayat devam ediyor; çalışmak ve üretmek zorundayız. İşimize sarılmalı ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen görmeliyiz.Bu içerik 11229 defa okundu.