ELMAS REKLAM ÜRÜNLERİ PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

ELMAS REKLAM ÜRÜNLERİ PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR
Solvent, eco solvent UV flatbed ve plotter kesim makinelerinin yanı sıra yedek parça ve boya satışına devam eden Elmas Reklam Ürünleri portföyünü genişleterek verdiği hizmetleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Yakın zamandaki faaliyetleri hakkında bilgi veren Elmas Reklam Ürünleri firma ortaklarından Mehmet Elmas, ayrıca yeni çözümleri hakkında detayları da dergimizle paylaştı.


Öncelikle Elmas Reklam Ürünleri olarak son bir yıla baktığımızda firma olarak faaliyetlerinizden bahsedebilir misiniz?

Reklam sektörüne en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyor ve bu amaçla solvent, eco solvent UV flatbed ve plotter kesim makinelerinin satışını yapıyoruz. Ayrıca yedek parça ve boya satışımız bulunuyor. E-ticaret web sitemiz üzerinden satış yapıyoruz.

Portföyünüzdeki makine, yedek parça ve boya çeşitlerinden bahsedebilir misiniz? Ürünleriniz sektöre ne gibi avantajlar sunuyor?

UV flatbed baskı makinelerinin satış işlemlerini yapmaktayız. Performans olarak çok iyi makinelerdir. Yeni ürünlerimizden Konica 1O24i 13pl kafalı ve saatte 48Om2 baskı yapan endüstriyel makinemiz hızlı ve kaliteli baskı imkanı sunuyor. Makinemiz, sunduğu yüksek hız sayesinde müşterilerimizin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Bunların yanı sıra, solvent, eko solvent baskı makinelerimiz ve laminasyon ile plotter kesim makinelerimiz, sektörün ihtiyaç duyduğu verimlilik özelliklerini karşılamaktadır. Ayrıca portföyümüzde tüm kafa modellerine uygun boya çeşitlerimiz bulunduğu gibi, kokusuz boya çeşitlerimiz ve UV baskı boyalarımız da mevcuttur. Ağırlıklı toptan satış yapıyoruz.

Ürün çeşitliliğinizin yanı sıra, Elmas Reklam Ürünleri olarak kullanıcılarınıza sunduğunuz satış sonrası ve teknik hizmetler hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Biz kendi makinelerimize 7/24 teknik servis hizmeti vermekteyiz. Sattığımız makinelerin yedek parçalarını da stok tutarak hızlı hizmet veriyoruz.

Sektörün bu yılki yatırım talepleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Mevcut piyasa koşullarına yönelik olarak müşterilerinize ve yatırımcılara sunduğunuz özel avantajlar var mı bu süreçte?

Bu sene dövizdeki hareketlilikten kaynaklı olarak satışlarda %5O’lere yakın düşüşler yaşanıyor. Şu anda makine yatırımı yapmak isteyenlerin sayısında çok ciddi düşüş var. Bunun yanı sıra mevcut diğer işlerimiz normal olarak ilerliyor.

2O18 yılı pek çok sektörü olduğu gibi, dijital baskı sektörünü de olumsuz etkileyen bir yıl oldu. Bu süreçte Elmas Reklam olarak nasıl bir strateji izlediniz? Bu noktada sizce sektörümüzdeki hem ithalatçı hem üretici firmalara hem de son kullanıcılara neler düşüyor sizce?

Elmas Reklam Ürünleri olarak her zaman müşterilerimizin yanında olduk; bu süreçte de müşterilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Vadeli satışlardan uzak durmaya çalıştık. Karımızı minimum seviyelerine çekip nakit satışlar yapıp firmamızı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bu tür sorunlar bizim gibi ekonomisi çok güçlü olamayan ülkelerde çok fazla yaşanmaktadır. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için tüm ülke olarak üretim kapasitemizi artırmalı ve dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırmalıyız. Eğer bu olmaz ise tüm kazancımız yurtdışına gidecek. Ürün satın alırken, döviz türüne göre satış yapmak gerekiyor. Aksi takdirde dolar ve euro hareketli olduğunda vadeli satışlarda karınız ortadan kalkıyor.

2O19 yılına dair hedef ve planlamalarınızdan bahsedebilir misiniz? Önümüzdeki yıl sektöre sunacağınız yenilikler olacak mı?

Yeni yıl planlamamızda kendi işyerimizi satın almak ve satışını yaptığımız tüm makinelerin showroom’unu hazırlayıp müşterilerimize canlı olarak ürünü gösterme imkanı sunmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıl da yine döviz hareketliliği olmaz ise tüm fuarlara katılıp sattığımız ürünlerin tanıtımını yapmak istiyoruz.Bu içerik 11370 defa okundu.