CANAPA TACKY TRANSFER KAĞITLARINI DÜNYANIN EN KALİTELİ SÜBLİMASYON KAĞIDI YAPAN NEDİR?

CANAPA TACKY TRANSFER KAĞITLARINI DÜNYANIN EN KALİTELİ SÜBLİMASYON KAĞIDI YAPAN NEDİR?
CANAPA Kağıt Teknolojileri tarafından özellikle spor giyim üreticilerinin baskı ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen CANAPA Tacky transfer kağıtları, piyasadaki pek çok muadiline göre daha güçlü baz kağıt yapısı ve stabil baskı kalitesi ile öne çıkıyor. ISO2758 ve ISO1924-3 ölçüm metotları ışığında yapılan laboratuar testleri, CANAPA Tacky transfer kağıtlarının, test sürecine dahil edilen Avrupa, Çin ve Kore markalarına kıyasla daha güçlü özelliklere sahip olduğunu ispatlıyor.


Tabloda da görüldüğü üzere, farklı markalarla yapılan karşılaştırma testlerinde alınan sonuçlar, CANAPA Tacky transfer kağıtlarının patlama mukavemeti, patlama endeksi, kopma direnci ve bükülme direnci gibi ölçüm kriterleri açısından CANAPA’nın daha güçlü baz kağıt özelliklerine sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Üstelik CANAPA baz kağıtlarının daha az katkı maddesine sahip olması da daha saf kağıt yapısına sahip olduğunu ve böylelikle kağıt kalitesindeki değişkenlik oranının daha düşük olduğunu da gösteriyor.

Peki bu tablo ne anlama geliyor?

CANAPA transfer kağıtlarının baz kağıdının güçlü yapısal özellikleri, CANAPA transfer kağıtlarının üretiminde kullanılan hammaddeler ve üretim süreci ile yakından ilişkilidir. CANAPA süblimasyon transfer kağıtları, ağartılmış saf selülozdan üretiliyor ve tamamen primer lif içeriyor. Bu liflerin de yavaş yetişen İskandinav ormanlarından elde edilmesi, CANAPA transfer kağıtlarının üretiminde kullanılan baz kağıdın yapısını güçlendiren en önemli bileşen olarak öne çıkıyor.

Baz kağıt yapısının güçlü olması baskı sırasında üreticiye ne gibi avantaj sağlar?

Baskı esnasında yaşanan en büyük problemlerden biri, transfer kağıdının yeteri miktarda mürekkebi taşıyabilecek güçlü yapıya sahip olmamasından kaynaklanan kırışma problemleridir. Mürekkebi taşıyamadığı için kıvrılan transfer kağıdının yol açtığı en büyük problem ise kafa çarpmalarıdır. Bu da çarpan kafanın baskıda iz bırakmasına ve daha kötüsü binlerce dolar maliyetteki baskı kafalarının tamamen değiştirilmesini gerektirebilecek ve hem maliyet hem de zaman kaybına yol açabilecek teknik arızalara yol açar. CANAPA süblimasyon transfer kağıtlarının en büyük avantajlarından biri de baskı makinesinin, en yoğun mürekkep tüketilmesi gereken tasarımlarda bile herhangi bir problem yaşanmadan çalışmasını sağlamaktır. CANAPA transfer kağıtlarının güçlü baz kağıt yapısının sunduğu yoğun mürekkep taşıma kabiliyeti de kafa çarpmalarını önleyerek kafa ömrünü uzatır; boşa giden malzeme sarfiyatını önler ve dolayısıyla üretim kapasitesini artırır.

CANAPA Tacky transfer kağıtları dünyanın en stabil baskı sonuçlarını sağlar

Canapa Kağıt Teknolojileri, kağıt üretiminde kullandığı hammaddeleri dünyanın lider tedarikçilerinden temin ediyor. Kağıt üretiminde kullanılan selülozik hammaddeler, Avrupalı üreticilerin kendi ormanlarından elde ediliyor. Bu da şu anlama geliyor: Bu sayede, kullanılan hammaddeler her zaman aynı kaliteye sahip olmakta ve dolayısıyla transfer kağıt kalitesi de stabil kalarak baskıda her zaman aynı sonuçlar alınmaktadır. Her seferinde aynı ormandan elde edilen aynı selülozik hammaddeler, aynı üretim tesisinde işlenerek kullanılan transfer kağıdının aynı kalitede üretilmesini ve dolayısıyla her seferinde aynı baskı sonuçları alınmasını sağlıyor. Bu da CANAPA transfer kağıtları ile aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, her zaman aynı baskı sonucunun elde edebileceği anlamına geliyor.

Çift katmanlı kaplama teknolojisi ile transfer kağıdında dönme sorununun önüne geçilir

Piyasadaki Avrupalı, Çin ve Kore markalı transfer kağıtları ile yapılan karşılaştırma testlerinde görüldüğü üzere, diğer muadil kağıtlarda presleme ve baskı sırasında dahi kenar dönmeleri yaşanır ve bu da pres sürecine ve dolayısıyla kumaşın baskı kalitesine zarar verir. Kağıdın pres esnasında kumaşa tam olarak yerleşmesi gerekirken, kağıdın kenarlarının havaya kalkması kumaşın baskı kalitesinde sorunlara yol açar. CANAPA Tacky transfer kağıtlarının en büyük avantajı, sahip olduğu çift katmanlı kaplama teknolojisi sayesinde ısı pres işlemi esnasında kağıdın dönme probleminin ortadan kaldırılmasıdır.Bu içerik 1393 defa okundu.