ÖZEMPRİME VERNİK GEREKTİRMEYEN SU BAZLI MÜREKKEPLERE UYGUN KANVAS ÜRÜNLERİYLE FESPA EURASIA’DA

ÖZEMPRİME VERNİK GEREKTİRMEYEN SU BAZLI  MÜREKKEPLERE UYGUN KANVAS ÜRÜNLERİYLE FESPA EURASIA’DA
6-9 Aralık tarihlerinde FESPA Eurasia Fuarı’na katılacak olan Özemprime firması, fuarda yeni vernik gerektirmeyen ve su bazlı mürekkeplere uygun yeni kanvas ürünlerini ziyaretçilerle buluşturacak. Biz de fuar öncesi firmanın Genel Müdürü Mete Özüdoğru ile bir araya gelerek hem fuar hakkında hem de firmanın yakın dönem faaliyetleri hakkında konuştuk.


Bu yıl fuar altıncı kez kapılarını açıyor. Fuara kaç yıldır katılıyorsunuz? FESPA Eurasia’nın sektördeki konumu ve gelişimi hakkında değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? FESPA Eurasia bugüne kadar firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

FESPA Eurasia’ya bu yıl 4.kez katılıyoruz. FESPA Eurasia, sektörün ortak bir buluşma noktasıdır. Ziyaretçiler fuarda sektördeki gelişmelerden haberdar oluyor ve bilhassa Anadolu’dan gelen ziyaretçiler sektördeki tedarikçilerle buluşup istedikleri ürünlere daha kolay ulaşabiliyorlar. Ayrıca katılımcı firmaların fuarda uyguladıkları özel fiyatlar sektörü de canlandırıyor. Bugüne kadar katıldığımız bütün FESPA fuarları Anadolu’dan ve yurtdışından yeni müşterilere ulaşmamızı ve pazardaki yerimizi daha da sağlamlaştırmamızı sağladı.

Bu yılki fuara dair beklentilerinizi alabilir miyiz? Fuara hangi amaçlarla katılıyorsunuz?

Bu sene piyasadaki yaşanan olumsuzlukları, müşteri portföyümüze katacağımız yeni müşterilerle atlatmayı planlıyoruz. Bu fuar da şirketimiz için bu yönden oldukça önemlidir. Fuar sayesinde yurtdışından yeni müşterilere ulaşmayı hedefliyoruz.

Fuarda sergileyeceğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz? Öne çıkaracağınız bir ürün grubu olacak mı?

Bu fuarda özellikle vernik gerektirmeyen su bazlı mürekkeplere uygun ürünümüzü tanıtacağız. Bu ürünle piyasada firmamıza ayrı bir prestij kazandıracağımıza inanıyorum. Firmamız çeşitli mürekkep gruplarına göre dijital baskı kanvasları imal etmektedir. Yerli imalatçı olarak döviz kurlarında yaşanan olumsuzluklara rağmen öz milli sermayemizle satışlarımızı hala TL bazında yapmaktayız. Bu da bizi rakiplerimizden bir adım öne çıkarmaktadır.

Fuara özel kampanyalarınız varsa bilgi verebilir misiniz?

Fuarlara özel herhangi bir kampanyamız yok ancak piyasanın tüm olumsuzluklarına ve döviz dalgalanmalarına karşın firmamız TL bazında satışlarını sürdürmektedir. Rakiplerimiz dövizle satışa geçerken; bizim satışlarda TL’de kalışımız ürünlerimizin satışını daha da hızlandırdı. Yerli imalatçı olarak bu stratejiye devam etmekte kararlıyız.

Yılın ilk yarısı firmanız için nasıl geçti? Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

Yılın ilk 6 ayı firmamız için oldukça başarılı geçti. Yoğun siparişlerimizi oldukça planlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırdık. Yılın geri kalanında da gelecek yıl için yeni imalatını yapmayı planladığımız ürünler için çalışmalarımızı hızlandıracağız.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Sektörün lokomotifleri olarak yılmadan ve usanmadan çalışmaya devam edelim.Bu içerik 1011 defa okundu.