KARYA TEKSTİL YENİ MAKİNESİYLE FESPA EURASIA’DA

KARYA TEKSTİL  YENİ MAKİNESİYLE FESPA EURASIA’DA
Karya Tekstil bu yıl 6-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nda dijital baskı makineleri, boya ve yedek parça ürünlerini sergileyecek. Karya Tekstil Teknik Servis Müdürü Berkay Alper fuarla katılımları ile ilgili bilgi verdi.


Bu yıl fuar altıncı kez kapılarını açıyor. Fuara kaç yıldır katılıyorsunuz? FESPA Eurasia’nın sektördeki konumu ve gelişimi hakkında değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? FESPA Eurasia bugüne kadar firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Bu sene altıncısı düzenlenecek olan FESPA Eurasia, her sene olduğu gibi sektörde çok büyük bir heyecan uyandırdı. Tekstil sektörü yurtdışında düzenlenen FESPA fuarlarını yıllardır takip etmekteydi. Dolayısıyla FESPA’nın İstanbul’a fuarlarını taşıması sektörde aşırı ilgi gördü. Yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin fuarda sektörle ilgili aradıkları her şeye ulaşabilmeleri, düzenlenen ücretsiz seminerler, fuar alanında özgürce dolaşabilmeleri ve fuar alanının havalimanı ve şehir merkezinin yakınlığı memnuniyetlerini arttırmıştır. Amacımız daha çok ziyaretçiye ulaşıp sektörde yerimizi güçlendirmek. Bu bağlamda FESPA Eurasia bizim için son derece önemli bir fuar.

Bu yılki fuara dair beklentilerinizi alabilir miyiz? Fuara hangi amaçlarla katılıyorsunuz?

FESPA Eurasia’nın sektörü takip eden, içinde olan ya da sektöre girmek isteyen herkesin kaçırmaması gereken bir fuar olduğunu düşünüyoruz. Fuarda hem makinelerimiz, hem boyalarımız hem de geniş yedek parça stokumuzla birlikte katılımcılarla buluşmak için heyecanlanıyoruz.

Fuarda sergileyeceğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz? Öne çıkaracağınız bir ürün grubu olacak mı?

Öncelikle makinelerimizden bahsedecek olursak, baskı kalitesi, hızı ve patentli sistemleriyle dijital baskı makinelerimiz müşterilerin beğenisine sunulacaktır. İki, üç ve dört kafalı olmak üzere tüm makinelerimizi canlı baskı yaparken izleme imkanı sunacağız. Bunun dışında J-TECK ve KIIAN marka boyarımız, makine yedek parça satışı için Sign in-Turkey ve yazılım tarafında ise Ergosoft’un çözümlerini tanıtmak için katılımcıları bekliyor olacağız.

Fuarda tanıtacağınız yeni ürünler var mı?

Üç kafalı yeni makinemiz ilk kez tanıtılacak. Özellikle hızı ve net baskı avantajıyla piyasadaki rakiplerinden bir adım önde olduğunu katılımcılar da tecrübe etme fırsatı yaşayacaktır. Bunun yanında KIIAN markasının distribütörlüğünü yaptığımız markalara eklenmesiyle birlikte süblimasyon boyada ürün gamımız epeyce genişledi.

Yılın ilk yarısı firmanız için nasıl geçti? Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

Yılın ilk yarısını çok başarılı geçirdik. Hem makine satışlarında hem boya ve yedek parça satışlarında başarımız beklentimizin bile üzerindeydi. Dövizin artmasına bağlı olarak faizlerin yükselmesi ve piyasalardaki dalgalanma herkesi olduğu gibi bizi de etkiledi elbette. Fakat biz bu olumsuz piyasa şartlarının düzeleceğine inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu sene yakaladığımız ivmeyi korumak ve bir tık ötesine taşımak istiyoruz.

Önümüzdeki süreçte yeni ürünler söz konusu mu?

Şu anda Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor ve her geçen gün yeni güncelleme ve iyileştirmeler için durmadan çalışıyoruz. Hedefimiz kullanıcıya en hızlı ve en iyi çözünürlükte baskı yapabilen ve yedek parça problemi yaşatmayacak bir makine tasarlamak.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Sektörde emeği geçen herkese başarılı bir yıl diliyoruz. Ayrıca sektöre katkılarınızdan dolayı sizlere de teşekkürü borç biliriz.Bu içerik 10841 defa okundu.