FESPA EURASIA 2O18 6 ARALIK’TA İFM’DE BAŞLIYOR

FESPA EURASIA 2O18  6 ARALIK’TA İFM’DE BAŞLIYOR

FESPA Eurasia 2O18, serigrafi, tekstil ve dijital geniş format baskı için bölgenin önde gelen etkinliği olma özelliği ile bir kez daha kapılarını açmaya hazırlanıyor. ARED ile ortaklaşa düzenlenen etkinlik, ziyaretçilerine bu yıl da, sektörün önde gelen üretici ve tedarikçi firmalarıyla tanışma ve ağ kurma imkanı sunarken, bu yıl ilk defa organize edilen Print Make Wear, bir FESPA klasiği olan FESPA World Wrap Masters yarışması ve ARED’in öncülüğünde düzenlenen Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı gibi ücretsiz eğitim etkinliklerini de ziyaretçilerle buluşturuyor olacak.

FESPA Global Print Expo 2O18’deki başarılı lansmanı sonrası FESPA Mexico’da da olumlu tepkiler alan Print Make Wear, FESPA Eurasia’da hızlı moda üretimi ve konfeksiyon süslemenin canlı sunumlarını içeren ilk lansmanını gerçekleştirecek. Print Make Wear İstanbul’un ziyaretçileri, tüm giysi üretim sürecini tasarımdan bitmiş ürünlere kadar deneyimleyebilecek ve daha fazla bilgi edinmek için uzmanlarla doğrudan iletişim kurma fırsatını yakalayabilecek.

Print Make Wear İstanbul hem dijital hem de serigrafi teknolojilerini öne çıkaracak. Bunlar içinde en son tasarım ve iş akış yazılımları, direkt tekstil baskısı ve en yeni özel efektleri gösteren canlı serigrafi otomatik ve manuel üretimi yer alıyor. FESPA’nın dünya çapında araç kaplama yarışması World Wrap Masters, Avrasya’ya geri dönüyor. Hexis Graphics, Mimaki Eurasia ve Car Wrapper 3D’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen World Wrap Masters Eurasia’da, bölgedeki araç kaplama uygulayıcıları uzmanlık ve yaratıcılıklarını küresel araç kaplama topluluğuna sergileme fırsatı bulurken, aynı zamanda da tacı kazanmak için yarışacaklar.

Yarışmaya, dört gün boyunca her gün çeşitli nesneleri kaplayarak yarışacak olan 16 yarışmacı katılacak. Ziyaretçiler ilk iki gün boyunca, uluslararası ve bölgesel kaplama profesyonellerinden en iyi ipuçlarını ve uzman tavsiyelerini alarak, yerinde eğitim fırsatı elde edecekler. World Wrap Masters Eurasia için onaylanmış jüri ve eğitmenler ise; İspanya’dan Carlos Ruiz ve Macaristan’dan iki kez dünya şampiyonu olan Kiss Laios olarak açıklandı. FESPA Eurasia yarışmasının galibi, Almanya’nın Münih kentinde (14 - 17 Mayıs) düzenlenecek olan FESPA Global Print Expo 2O19’a, World Wrap Master unvanı için diğer bölge şampiyonlarına karşı yarışacağı bir gezi kazanacak. Geçen yılki Eurasia şampiyonu, Bulgaristan’dan Ivan Tenchev, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen finalde Dünya Şampiyonu unvanını kazandı.

FESPA’nın ulusal derneği ARED tarafından düzenlenen Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı’nda, tabela hazırlama teknikleri, neon ve LED tabela üretimi gibi hem geleneksel hem de modern tabela teknikleri sergilenecek. Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı programı, FESPA Eurasia boyunca gerçekleştirilecek.

FESPA Eurasia 2O18 ile ilgili daha fazla bilgi, etkinlikler ve katılım için ön kayıt olmak adına www.fespaeurasia.com adresini ziyaret edin ve ücretsiz giriş için EURM8O1 kodunu kullanabilirsiniz.Bu içerik 678 defa okundu.