YENİ İHRACAT PAZARLARINA ULAŞMAK İÇİN EN DOĞRU PLATFORM: AVRASYA AMBALAJ İSTANBUL FUARI

YENİ İHRACAT PAZARLARINA ULAŞMAK İÇİN EN DOĞRU PLATFORM:  AVRASYA AMBALAJ İSTANBUL FUARI
31 Ekim – 3 Kasım 2O18 tarihleri arasında ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar tüm ihtiyaçlara yönelik çözümlerin bir arada sergilendiği Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, bu yıl 24. kez kapılarını açtı.


 

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – İstanbul’da gerçekleşen Avrasya Ambalaj Fuarı; dünyanın dört bir yanından on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Her yıl ambalaj sektörünün önemli markalarını ve sektör profesyonellerini bir araya getiren Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, bu yıl 24. kez kapılarını sektör profesyonellerine açtı. Küresel pazarlardaki gücünü artırmak ve yeni ülkelere açılmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işlem ve içecek dolum başta olmak üzere gıda ve gıda dışı tüm sektörlere hizmet veren firmaları bir araya getiren fuar; on binlerce ziyaretçiyi aynı çatı altında buluşturdu. Avrasya Ambalaj Fuarı, REED TÜYAP ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliği ile bu yıl 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlendi. Sektör profesyonellerin ajandasında ilk sırada yer alan fuar, bu yıl 13 salonda sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirdi.

2O18 yılı ziyaretçi odak ülke: Tunus

Yıl boyunca yapılan yurt dışı tanıtımlar, Reed’in 4O ülkede yer alan ofisi ve Tüyap Fuarcılık’ın yurt dışı ofislerinin yanı sıra T.C. Ticaret Bakanlığı’nın da destekleri ile yurt dışından alım heyetlerini ağırlayan fuarın bu seneki konuk ülkesi Tunus oldu. Fuar ayrıca Almanya, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran, Kazakistan, Makedonya, Sırbistan, Ürdün gibi 1OO’ün üzerinde ülkeden profesyoneli katılımcı firmalarla buluşturdu. Ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabildiği geniş kapsamı ile Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı; ambalaj ürünleri, makine ve ekipmanları, tamamlayıcı ambalaj ürünleri, ambalaj baskı teknolojileri, oluklu mukavva-kağıt-karton ambalaj üretim teknolojileri, ambalaj tasarım hizmetleri, içecek ve sıvı gıda teknolojileri, gıda işlem makine ve ekipmanları (çikolata, şekerleme, bisküvi, kuruyemiş ve pastacılık teknolojileri, süt ve süt ürünleri teknolojileri, et ve et ürünleri teknolojileri, soğutma ve lojistik teknolojileri, gıda güvenliği ve hijyen teknolojileri ile anahtar teslim çözümleri tek çatı altında topladı.

Ambalaj Tasarım Hizmetleri Özel Alanı: Tasarım Sokağı

Ambalajın, pazarlama literatürüne 5.P olarak girmesinin farkındalığıyla ambalajın tüm bileşenleri her yıl Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda bir araya geldi. Lansmanı 2O17’de gerçekleşen, ambalaj tasarımcıları için 2. Fuaye’de özel bir alan olarak oluşturulan Tasarım Sokağı’nda, ambalaj tasarımcıları yaratıcılıklarını sergilerken, aynı zamanda ziyaretçilerle bir araya gelme fırsatı yakaladılar. Bu yıl da yine 2. Fuaye’de yer alan Tasarım Sokağı’nda, tasarımcılar fikirlerini ve ürünlerini 1OO’ün üzerinde ülkeden 6O.OOO’i aşkın profesyonele sunma şansı buldu.Bu içerik 1089 defa okundu.