FESPA EURASIA 2O18’İN ETKİNLİKLERİ KESİNLEŞTİ

FESPA EURASIA 2O18’İN ETKİNLİKLERİ KESİNLEŞTİ
FESPA, 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleşecek olan FESPA Eurasia 2O18 için etkinlik programını onayladı.


FESPA, 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleşecek olan FESPA Eurasia 2O18 için etkinlik programını onayladı.

FESPA Eurasia’nın ziyaretçileri, bölgede ilk defa gerçekleştirilecek Print Make Wear İstanbul’u ve tekrar düzenlenecek etkinlikler; World Wrap Masters Eurasia yarışması ve endüstriyel reklam/tabela atölyesini deneyimleyebilecek.

 

Print Make Wear

 

İstanbul FESPA Global Print Expo 2O18’deki başarılı lansmanı sonrası FESPA Mexico’da da olumlu tepkiler alan Print Make Wear, FESPA Eurasia’da hızlı moda üretimi ve konfeksiyon süslemenin canlı sunumlarını içeren ilk lansmanını gerçekleştirecek. Print Make Wear İstanbul’un ziyaretçileri, tüm giysi üretim sürecini tasarımdan bitmiş ürünlere kadar deneyimleyebilecek ve daha fazla bilgi edinmek için uzmanlarla doğrudan iletişim kurma fırsatını yakalayabilecek. Print Make Wear İstanbul hem dijital hem de serigrafi teknolojilerini öne çıkaracak. Bunlar içinde en son tasarım ve iş akış yazılımları, direkt tekstil baskısı ve en yeni özel efektleri gösteren canlı serigrafi otomatik ve manuel üretimi yer alıyor.

 

FESPA World Wrap Masters Eurasia

 

FESPA’nın dünya çapında araç kaplama yarışması World Wrap Masters, Avrasya’ya geri döndü. Hexis Graphics, Mimaki Eurasia ve Car Wrapper 3D’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen World Wrap Masters Eurasia’da, bölgedeki araç kaplama uygulayıcıları uzmanlık ve yaratıcılıklarını küresel araç kaplama topluluğuna sergileme fırsatı bulurken, aynı zamanda da tacı kazanmak için yarışacaklar. Yarışmaya, dört gün boyunca her gün çeşitli nesneleri kaplayarak yarışacak olan 16 yarışmacı katılacak. Ziyaretçiler ilk iki gün boyunca, uluslararası ve bölgesel kaplama profesyonellerinden en iyi ipuçlarını ve uzman tavsiyelerini alarak, yerinde eğitim fırsatı elde edecekler. World Wrap Masters Eurasia için onaylanmış jüri ve eğitmenler ise; İspanya’dan Carlos Ruiz ve Macaristan’dan iki kez dünya şampiyonu olan Kiss Laios olarak açıklandı. FESPA Eurasia yarışmasının galibi, Almanya’nın Münih kentinde (14 - 17 Mayıs) düzenlenecek olan FESPA Global Print Expo 2O19’a, World Wrap Master unvanı için diğer bölge şampiyonlarına karşı yarışacağı bir gezi kazanacak. Geçen yılki Eurasia şampiyonu, Bulgaristan’dan Ivan Tenchev, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen finalde Dünya Şampiyonu unvanını kazandı.

 

Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı

 

FESPA’nın ulusal derneği ARED tarafından düzenlenen Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı’nda, tabela hazırlama teknikleri, neon ve LED tabela üretimi gibi hem geleneksel hem de modern tabela teknikleri sergilenecek. Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı programı, fuar yaklaştığında açıklanacak ve FESPA Eurasia’nın her günü gerçekleştirilecek. FESPA Grup Fuarlar Müdürü Michael Ryan şunları söyledi; “Etkinlik programı FESPA Eurasia’ya büyük bir katkı sağlıyor ve bölgesel baskı hizmeti sağlayıcıları ile tabelacılara tecrübe etme ve büyüme alanlarına katılma şansı sunuyor. World Wrap Masters ve Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı her zaman FESPA Eurasia’da popüler olmuştur, 2O18’de de bu etkinliklerin tekrar yapılacak olmasından dolayı heyecanlıyız.” FESPA Global Print Expo 2O18 ve FESPA Mexico’da büyük başarısının ardından “Print Make Wear’ın bu yıl FESPA Eurasia’da da tanıtmayı dört gözle bekliyoruz. Türkiye’deki tekstil pazarı çok büyük, bu yüzden bu yeni etkinliğin tanıtımının Berlin ve Meksika’da olduğu kadar başarılı olacağını ümit ediyoruz.” FESPA Eurasia 2O18 ile ilgili daha fazla bilgi, etkinlikler ve katılım için ön kayıt olmak adına www.fespaeurasia.com adresini ziyaret edin ve ücretsiz giriş için EURM8O1 kodunu kullanın.Bu içerik 12669 defa okundu.