MASTERLİGHT LAZER KARBONDİOKSİT LAZER TÜPLERİYLE SIGN İSTANBUL’DA

MASTERLİGHT LAZER KARBONDİOKSİT LAZER TÜPLERİYLE SIGN İSTANBUL’DA

Bu yıl ilk defa Sign İstanbul Fuarı’na katılacak olan Masterlight Lazer, 2O17 yılından bu yana üretimine başladığı ve geçirdiği başarılı testler neticesinde kullanıcıların beğenisini kazanan karbondioksit lazer tüplerini sergileyecek. Biz de fuarla ilgili firmanın Genel Müdürü Muzaffer Köse ile görüştük.

Bu yıl fuar 2O’inci kez kapılarını açıyor. Sign İstanbul’un sektördeki konumu ve gelişimi hakkında değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? Fuardan bu yıl beklentileriniz ne yönde?

Bilginiz üzere firmamız 2O17 yılından itibaren karbondioksit tüpleri üretimi alanında faaliyet göstermeye başladı. Bu yüzden bu yıl Sign İstanbul Fuarı, şirketimizin katılmış olacağı ilk fuar olacak. Ancak önceden deneyimimizin olmamasına rağmen Sign İstanbul fuarı bizim için bu sektöre girdiğimiz ilk günlerden beri çok tanıdık ve aşina bir hale geldi. Bu yüzden sesimizi duyuracak ve kendimizi tanıtacağımız ilk yerin bu fuar olması gerektiği kanaatine vardık. Bu yılki fuarda da,Türkiye’deki makine kullanıcılarına ve hatta yabancı ziyaretçilere Türkiye’de ilk ve tek olarak bu ürünü en son kalite seviyesinde ürettiğimizin müjdesini vermek istiyoruz ve fuara da bu gözle bakıyoruz.

Fuarda sergileyeceğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz? Fuarda tanıtacağınız yeni ürünler var mı?

Fuarda, 2O17 yılından itibaren üretimini başlattığımız ve başarılı testler geçirmiş olup kullanıcıların beğenisini kazanan karbondioksit lazer tüplerini sergilemeyi düşünüyoruz. Ayrıca fuara yetiştirebileceğimizi tahmin etmediğimiz ama sıkı ARGE çalışmaları sonucunda tamamlanmış olan çift borulu 28Ow tüpümüzü ilk kez bu fuarda sergilemeyi düşünüyoruz.

Yılın ilk yarısı firmanız için nasıl geçti? Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

Yılın ilk yarısı bizim için gerçekten çok kritik ve stresli bir dönemdi. Çünkü test amaçlı en az 3OO makine üzerinde kullanılan tüplerimizin ömür ve performans testi dönemiydi bizim için. Ancak bunun sonunda tahminlerimizin ötesinde başarılı sonuçlar elde etmeyi başardık. Piyasadaki dolar kurundan kaynaklanan durgunluk herkesin üzerinde malumunuz. Ancak ürünümüz tüketilen bir ürün olduğu için önümüzdeki süreçte çok etkilenmeyeceğimizi tahmin edip stabil bir büyüme hızında ilerleyeceğimizi tahmin ediyorum.

Önümüzdeki süreçte yeni projeler/ürünler söz konusu mu?

Tabii ki. Sektörde çok kullanılan ama maddi olarak alımı az olan çift borulu 28Ow tüpümüzü uygun fiyatla seri üretime geçirmeyi düşünüyoruz.

Son olarak dergi okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Dünyada sayılı firmaların ürettiği bir teknolojik ürünü yerli olarak ilk ve tek Türkiye’de biz üretiyoruz. Türkiye’yi bu konuda dünya çapında temsil edebiliriz. Yerli kullanıcıların ve ithalatçı firmaların desteklerine de tam da burada ihtiyacımız var.Bu içerik 705 defa okundu.