SAYAR MATBAA SEKTÖR İHTİYAÇLARINA EKONOMİK ÇÖZÜMLER SUNAN ÜRÜNLERİYLE SIGN İSTANBUL’DA

SAYAR MATBAA SEKTÖR İHTİYAÇLARINA EKONOMİK ÇÖZÜMLER SUNAN ÜRÜNLERİYLE SIGN İSTANBUL’DA
2O-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Sign İstanbul Fuarı’na katılan Sayar Matbaa geniş yelpazedeki malzeme çeşitliliği ve Mimaki makine portföyü ile ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor.


2O-23 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Sign İstanbul Fuarı’na katılan Sayar Matbaa geniş yelpazedeki malzeme çeşitliliği ve Mimaki makine portföyü ile ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor. Biz de Sayar Matbaa Genel Müdür Yardımcısı Ali Ulusoy ile fuarda sergilenecek ürünler hakkında konuştuk ve firmanın yakın dönem planlamaları hakkında bilgi aldık.

Bu yıl fuar 2O’inci kez kapılarını açıyor. Fuara kaç yıldır katılıyorsunuz? Sign İstanbul’un sektördeki konumu ve gelişimi hakkında değerlendirmelerinizi alabilir miyiz? Sign İstanbul bugüne kadar firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Sayar Matbaa & Reklam olarak 2O11 yılından beri Sign İstanbul Fuarı’na katılmaktayız. Sign İstanbul’un dünyanın ve Türkiye’nin en iyi markalarının reklam sektörümüzde tanınmasında ve son kullanıcıya ulaşmasında çok önemli yeri olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda firmamıza da tedarik ettiğimiz pek çok ürünün ve hizmetin yurtiçi ve yurtdışından tüketicilere, reklamcılara ulaşması konusunda avantajlar sağlamıştır.

Bu yılki fuara dair beklentilerinizi alabilir miyiz? Fuara hangi amaçlarla katılıyorsunuz?

Beklentimiz öncelikle ürün, hizmet ve kalitemizi diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da doğru ve bilinçli hedef kitlemizle paylaşabilmektir.

Fuarda sergileyeceğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz? Öne çıkaracağınız bir ürün grubu olacak mı?

Sayar Matbaa olarak dijital baskı ve açık hava reklamcılarının ihtiyaç duyduğu pek çok ürünü bünyemizde barındırmaktayız. Konya ve İstanbul ofislerimizde satışını gerçekleştirdiğimiz dökme ve lamine vinil, plotter kesim, baskı ve araç kaplama folyoları, fotoğraf kâğıdı, reflektif, foto blok, dekota, pleksi, kompozit panel ve daha pek çok ürünü Sign İstanbul Fuarı’nda sergilemeyi düşünüyoruz. Ayrıca bayisi ve teknik servis yetkilisi olduğumuz Mimaki marka dijital baskı makineleri de fuar standımızda yer alacaktır. Sign İstanbul fuarında reklam sektöründe aranan ve kalitesiyle tercih sebebi markalarımızı tanıtmaya devam edeceğiz. Bunun yanında Mimaki markalı bas-kes ve UV masaüstü baskı makinelerini de fuar standımızda olacak.

Fuara özel kampanyalarınız varsa bilgi verebilir misiniz?

Fuara özel, sektörümüzdeki yatırımcıları teşvik edecek UV flatbed makinelerimizde kampanya programı yapmaktayız.

Yılın ilk yarısı firmanız için nasıl geçti? Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?

Ülkemizdeki rüzgarlar sektörümüzde fırtına gibi yaşanabiliyor. Bu bağlamda 2O18 senesi için hedeflerimizi minimize etmiştik. Fakat reelde, 2O18’in ilk yarısında hedeflerimizin üstünde bir satış gerçekleştirdik. 2O19 senesi içerisinde bizi bekleyen yerel seçimler var. Bunun da etkisiyle önümüzdeki fuarda yeni yatırımlar beklemekteyiz. Gelişen ülke şartları altında yatırımların ne şekilde olacağını yorumlamak kolay değil. Birçok zorluklar yaşamış ve hep muvaffak olmuş ticaret yapımızın bu zorlukların da üstesinden geleceğine güvenimiz tam. 2O18 yılı ikinci yarısı olmasa bile 2O19 senesinin daha iyi geçeceğini ümit ediyorum.

Önümüzdeki süreçte yeni projeler söz konusu mu?

Marka bilinirliğimizi artırmak, sektör ihtiyaçlarına ekonomik çözümler sunan baskı ürünlerimizi daha fazla müşteriye ulaştırmak ve Mimaki markalı baskı makinelerimizin Anadolu’da kullanımını arttırmaya yönelik stratejiler geliştiriyoruz.Bu içerik 11306 defa okundu.