ALMİRA TEKNOLOJİ’DEN SIGN İSTANBUL FUARI’NDA YENİ ÜRÜN GRUPLARI: FİBERBORA, CARBONBORA VE ALA3D PRINTER

ALMİRA TEKNOLOJİ’DEN SIGN İSTANBUL FUARI’NDA YENİ ÜRÜN GRUPLARI: FİBERBORA, CARBONBORA VE ALA3D PRINTER
2O-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Sign İstanbul Fuarı’na katılacak olan Almira Teknoloji, standında en yeni lazer kesim çözümlerini tanıtacak. Fuarda tanıtılacak çözümler hakkında bilgi almak üzere Almira Teknoloji firma sahibi Osman Kandemir ile görüştük.


2O-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Sign İstanbul Fuarı’na katılacak olan Almira Teknoloji, standında en yeni lazer kesim çözümlerini tanıtacak. Fuarda tanıtılacak çözümler hakkında bilgi almak üzere Almira Teknoloji firma sahibi Osman Kandemir ile görüştük.

Bu yıl fuar 2O’inci kez kapılarını açıyor. Fuara kaç yıldır katılıyorsunuz? Sign İstanbul bugüne kadar firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

Almira teknoloji olarak Sign İstanbul Fuarı’na 8 yıldır katılıyoruz. Fuarı genel olarak pozitif değerlendirebiliriz. Her geçen yıl çeşitli ülkelerden gelen ziyaretçi ve katılımcı sayısının artması ile firmamızın müşteri portföyünün genişlediğini ve olumlu geri dönüşler elde ettiğimizi söyleyebiliriz.

Bu yılki fuara dair beklentilerinizi alabilir miyiz? Fuara hangi amaçlarla katılıyorsunuz?

Fuara her yıl olduğu gibi bu yıl da yurtiçi ve yurtdışı katılımlarda büyük ilgi duyulacağını düşünüyorum. Biz de firma olarak geliştirdiğimiz yeni çözümler ve ürettiğimiz yeni makineler ile ziyaretçilere iyi bir deneyim yaşatacağız.

Fuarda sergileyeceğiniz ürün grupları hakkında bilgi alabilir miyiz? Öne çıkaracağınız bir ürün grubu olacak mı?

Almira teknoloji olarak ana iştigal konumuz lazer kesim, kazıma ve markalama makineleridir. Ayrıca bu fuarda üretimleri Türkiye’de yapılmış ve Almira Teknoloji Ar-Ge ekibinin yoğun çalışmaları sonucu üretilmiş geniş ebatlı ahşap lazer kesim makinemiz CarbonBora, metal kesim makinemiz FiberBora ve FiberMaxi, ALA3D printer gibi ürünlerin lansmanını yapacağız.

Fuara özel kampanyalarınız varsa bilgi verebilir misiniz?

Son birkaç aydır kur oranlarının sürekli değişiklik göstermesinden dolayı lazerci.com e-ticaret sitemiz üzerinden birçok kampanya yapmıştık. Makine ve sarf malzeme satışlarının artması ve müşteri memnuniyetini arttırmak için kampanyalarımıza fuarda da devam edeceğiz.

Yılın ilk yarısı firmanız için nasıl geçti?

Bu yılın ilk yarısının bizim için çok hareketli geçtiğini söyleyebiliriz. Müşterilerimize daha yakın olmak için genel müdürlüğümüzü İkitelli OSB bölgesine taşıdık. 14OO m2 alanda hem makine parkurumuzu tanıtıyoruz hem de Ar-Ge çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ayrıca lazerci. com üzerinden sarf malzeme satışlarında stok durumunun sürekli güncel kalmasını sağlamak ve müşteri memnuniyetini korumak amacıyla depomuzu Bursa’nın İnegöl ilçesinde 6OOO m2 alana taşıyarak faaliyetlerimize burada devam ediyoruz.

Yılın geri kalanı için beklentilerinizi ve öngörüleriniz neler? Önümüzdeki süreçte yeni projeler/ürünler söz konusu mu?

Hareketli geçen piyasaların reel ekonomiye elbette etkisi olacaktır fakat ülkemizdeki istikrarlı büyüme trendi ile para politikalarındaki hareketliliğin sakinleşeceği ve ihracat odaklı işletmelerin ülkenin büyümesinde önemli rol oynayacağı kanısındayız. Almira Teknoloji olarak, her işe değer katmaya çalışıyoruz. Bu yüzden sürekli sektöre nasıl katkı sunabileceğimizi ve nasıl fayda sağlayabileceğimizi düşünüyor, çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz. Önümüzdeki süreçte de makine parkurumuzu yenilemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ülkemiz zor dönemlerden geçerken, ziyaretçilerimize ve katılımcı firmalarımıza hayırlı ve bereketli bir fuar diliyoruz. Hep birlikte daha iyi bir Türkiye için çalışmaya devam...Bu içerik 11148 defa okundu.