LİDYA GRUP SIGN İSTANBUL 2O18’DE MİLYON DOLARLIK DİJİTAL BASKI MAKİNELERİNİ SERGİLİYOR

LİDYA GRUP SIGN İSTANBUL 2O18’DE MİLYON DOLARLIK DİJİTAL BASKI MAKİNELERİNİ SERGİLİYOR
Lidya Grup’un standı, SIGN İstanbul 2O18’de buluşma noktası oluyor. Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, fuarda milyon dolarlık makinelerini sergiliyor.


Lidya Grup’un standı, SIGN İstanbul 2O18’de buluşma noktası oluyor. Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, fuarda milyon dolarlık makinelerini sergiliyor. Teknoloji şovuna dönüşen stantta, 3 markadan yaklaşık 15 makine yer alıyor. Lidya Grup, fuarda sergilediği makine parkuru ve fuara özel yaptığı kampanyalı fiyatları nedeniyle, standında Türkiye’nin tüm illerinden ve yurtdışından yoğun ziyaretçilerini ağırlıyor.

2O.Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri SIGN İstanbul 2O18 Fuarı, 2O-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenleniyor. Fuarda, dijital baskı teknolojisi, tekstil baskı ve serigrafi teknolojisi, sign teknolojisi, görsel iletişim, Led&Ledekran, endüstriyel baskı, 3D baskı, promosyon gibi geniş bir ürün yelpazesini görme imkanı sunuluyor. Lidya Grup, 3O8 metrakarelik standında, dijital baskı sektöründe dünyanın en son teknolojisine sahip olan makinelerini ve makinelerin yapmakta olduğu işlerden alınan numune örneklerini fuar ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Dijital baskı sektörünün en star makinelerini standında sergiliyor

Lidya Grup’un katıldığı fuarlardaki stantlarında teknoloji şovu yaptığını ifade eden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi: “Geçmiş yıllarda ileri teknolojideki makineleri, sadece uluslararası fuarlarda görerek, inceleme fırsatlarını yakalıyorduk. Lidya Grup ile bu süreç kesinlikle değişmiştir. Sektörümüzde, dünyanın en ileri teknolojisine sahip olan makinelerini standımızda bulundurmaktayız. Katıldığımız tüm fuarlarda, milyon dolarlık makineleri sergileyerek, sektördeki diğer oyuncuların teknolojideki son yenilikleri yakından görmelerine fırsat sağlıyoruz. Özetle, dijital baskı sektörünün en star makinelerini, herkesin görebilmesi ve deneyimlemesi için standımızda sergilemekteyiz” dedi.

Yılın son çeyreğinde hareketli günler bekleniyor

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2O18 yılında yılın son çeyreğinde hareketli günlerin beklendiğini anlatan Bekir Öz, şunları kaydetti: “Dövizdeki yükseliş, seçim, bayram derken, bu yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde durağan bir dönem olmuştur. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da beklentiler, yılın son çeyreğine kalmıştır. Hükümetimizin almakta olduğu ekonomik destekleme programları ile piyasaların açılacağına inancımız tamdır.Nitekim döviz kurlarındaki dalgalanmalar sırasında, az veya çok herkes bir şekilde etkilenebiliyor, burada önemli olan unsurlardan birisi finansal güçtür.

Lidya Grup’un finansal gücü yerinde olduğu için, mal tedariğinde hiçbir aksama yapmadan aynı verimlilik ile iş süreçlerini yönetmektedir. Özetle, döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak ötelenen yatırımlara rağmen, Lidya Grup olarak hedeflerimize ulaşacak olmamız, vizyoner yönetimimiz ve iş modelimiz ile başarılı bir yıl geçirmekte olduğumuzu göstermektedir” diye konuştu.

Lidya Grup, müşterilerine teknolo ji danışmanlığı yapıyor

Dijital baskı sektörünün lideri olarak, sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeyi, pazardaki firmalar ile paylaşmakta olduklarını belirten Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, şunları kaydetti: “Bizim müşterilerimiz ile olan diyaloğumuz, sadece ürün satmak üzerine değil. Müşterilerimize, teknolojilerini ilerletme ve karlılıklarını arttırıp cirolarını yükseltme danışmanlığının yönlendirmelerini yapıyoruz. Özetle hedefimiz, bizim makine satmamız değil aslında. Müşterilerimizin, sağlıklı ticaret yaparak, büyümelerini hedefliyoruz. Türkiye’de birçok baskı merkezi Lidya Grup’un danışmanlığı ile büyümüştür ve başarı öykülerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz” dedi.

Farklı teknolo jiye sahip olan 3 dünya markası, Lidya Grup çatısı altında birleşti

Dijital baskı sektöründe dünyanın en kaliteli ürünlerini temsil ettiklerini anlatan Adem Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “Üçü de farklı teknolojiye sahip olan 3 dünya markası, Lidya Grup çatısı altında birleşmiştir. Bilindiği üzere, Xerox’un pazara sunduğu çözümler, A4 bazlı tabaka baskıdan, bobin endüstriyel üretim baskıya kadar, farklı gramajlardaki kağıt üzerine baskı çözümleridir. Epson tarafında, büyük format CAD baskıdan poster baskıya, iç mekandan dış mekana kadar baskı yapabilme teknolojisi mevcuttur. Endüstriyel reklamcılığa ve üretim sanayisine hitap eden EFI, en iddialı UV teknolojisine sahiptir. Az önce de ifade ettiğim gibi, sahip olduğumuz bilgi birikimi, tecrübemiz ve temsil ettiğimiz markalarla, müşterilerimizin kalem baskıdan katalog baskısına, araç giydirmeden bina giydirmeye kadar her alanda hizmet verebilmelerini sağlamaktayız” diye konuştu.

SIGN 2O18’de, ülke genelinden müşterileri ile buluşacak

TÜYAP ’ta, 2O - 23 Eylül tarihleri arasında yapılmakta olan SIGN 2O18 fuarında, ülke genelinden müşterileri ile buluşacaklarını ifade eden Adem Öz, şunları belirtti: “Fuarın en büyük standı olarak, temsil ettiğimiz 3 markadan 15’e yakın makineyi sergileyeceğiz. Şunu net olarak belirtmeyi isterim ki, yurtdışındaki fuarlar dahil, herhangi bir stantta, Lidya Grup’ta olduğu kadar son teknolojiyi ve milyon dolarlık makineleri bir arada görmeniz mümkün değildir. Örneğin fuar sırasında, 7OO bin dolarlık bir makinemizin kurulumunu yaparak, teknolojisini ve üretim çıktılarını fuar ziyaretçileri ile paylaşacağız. Fuar standımızda sergilenecek olan makineler hakkında da kısa bilgi vermeyi isterim. EFI’den, 2 tane büyük makinemizin kurulumunu yapacağız ve EFI Quantum 5M led UV rolltoroll ile EFI H1625 makinelerimiz olacak. Epson’dan, oldukça ilgi çeken ve yüksek kalitede baskı yapan 8O61O’u ön plana çıkartacağız. Xerox’dan, Versant 18O, C7O, D95 gibi modelleri sergileyeceğiz. Aynı zamanda, standımıza ülke genelinden ve yurtdışından yoğun müşterilerimiz geldiği için, fuarın genel ziyaretçi katılımındaki artışına destek veren firmalar arasında yer almaktayız” dedi.

Dijital baskı üretim maliyetleri, önceki yıllara göre daha cazip

Dijital baskı üretim maliyetlerinin, önceki yıllara oranla daha cazip olduğunu belirten Adem Öz, şunları anlattı: “Dijital baskı üretimi, geçmiş yıllarda 5OO- 6OO adetlerde ofset ile yarışırken, bugün sayı bin veya 2 bine kadar artmıştır ve maliyet anlamında ofset ile yarışmaktadır. Hem teknolojisindeki gelişmeler, hem de rekabet şansının olması, dijital baskı makinelerini olmazsa olmaz yatırımlar arasına almıştır” şeklinde konuştuBu içerik 751 defa okundu.