LAZER KESİM ATÖLYESİ GİFTÖLYE LAZER KESİM MAKİNELERİNDE CREA SPEED D SERİSİNİ TERCİH EDİYOR

LAZER KESİM ATÖLYESİ GİFTÖLYE LAZER KESİM MAKİNELERİNDE CREA SPEED D SERİSİNİ TERCİH EDİYOR
Kurulduğu günden bu yana başarı grafiğini hızla yükselten Giftölye, bu başarılarında Almira Teknoloji’nin kendilerine sunduğu desteğin de etkisi olduğunu vurguluyor.


Giftölye fason lazer kesim atölyesi büyümeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana başarı grafiğini hızla yükselten firma, bu başarılarında Almira Teknoloji’nin kendilerine sunduğu desteğin de etkisi olduğunu vurguluyor. Biz de hem Giftölye’nin faaliyetleri hakkında bilgi almak hem de geleceğe yönelik çalışmalarını öğrenmek için firmanın Genel Müdürü Sıtkı Doğan ile görüştük.

Öncelikle firmanızın kuruluşu ve faaliyetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Giftölye olarak 2O14 yılından itibaren fason lazer kesim sektöründe kişiye özel hediyelik ürünler ve hobi ürünleri alanında hizmet verirken, 2O17 yılından itibaren makine parkurumuzu yenileyerek ve faaliyet alanımızı genişleterek yüksek adetli üretimlere geçiş sağladık. Geçen zaman içerisinde müşteri ve pazar odaklı çalışma modelini uygulayarak profesyonel ekibimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Üretim tesisiniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Oto sanayi bölgesinde yer alan üretim tesisimiz 15O m2 alana kurulu bir işletmedir. Defter, bardak altlığı, saat, maket, hobi gibi ürünlerde aylık ortalama 5O.OOO adet üretim kapasitesine sahip bir parkurumuz bulunmaktadır. Mdf, kontrplak, doğal ahşaplar, karton, mukavva, metal, cam, deri, kot, kumaş, pleksiglas, altın, gümüş, kauçuk, silikon, derlin ve teflon gibi çok farklı ürünleri işlemeye müsait makinelerimiz ve tecrübeli bir kadromuz bulunmaktadır.

Makine parkurunuzda hangi makineler var?

Makine parkurumuzda lazer kesim, kazıma ve markalama makineleri bulunmaktadır. Bunlar; lazer kesim ve kazıma işlemleri için kullandığımız 2 adet 16Ox1OO çalışma alanına sahip Crea speed serisi D 161O ve 15Ox1OO çalışma alanına sahip Aeon Vega serisi lazer kesim makineleridir. Lazer markalama işlemleri için kullandığımız makineler ise Crea speed F2O fiber markalama ve Crea speed Galvo markalama lazer makineleridir.

En son Almira Teknoloji aracılığıyla aldığınız lazer kesim makinesi hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

Almira teknolojiden son olarak Crea speed D serisi, 16Ox1OO çalışma alanına sahip lazer kesim ve kazıma makinesi almış bulunmaktayız. Bu makine ile üretim kapasitemizi arttırarak müşterilerimize daha kaliteli ve hızlı bir hizmet vereceğiz.

Daha önce lazer kesim makinesi kullandınız mı? Kullandıysanız bu makine size diğerlerine kıyasla farklı özellikler sundu mu?

Daha önce lazer kesim makinesi kullanmamıştık veya bu konu hakkında tecrübemiz yoktu. Fakat Almira Teknoloji’nin verdiği hizmet ve makine kurulumuna gelen teknik servis çalışanları makineler hakkındaki gerekli eğitimleri verdikleri için makine kullanımında herhangi bir sorun yaşamadık; takıldığımız noktalarda da verilen online destek hizmeti ile sorunlarımız kısa sürede çözülmüş oldu. Bu desteklerinden dolayı Almira Teknoloji’ye bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Neden böyle bir makineye ihtiyaç duydunuz? Bu makine ile ne gibi uygulamalar yapacaksınız?

Müşterilerimizin taleplerine daha hızlı çözümler üretebilmek için yeni bir lazer kesim ve markalama makinesine ihtiyaç duyduk. Bu makine ile yaptığımız işlerde teslim süresini en aza indirmeye çalışacağız. Aldığımız bu makineyi genel olarak kişiye özel ürün hazırlamak için kullanacağız.

Makine size muadillerine kıyasla ne gibi avantajlar sunuyor?

Aldığımız makine muadillerine göre kesim hızı ve kesim kalitesi olarak çok iyi sonuçlar veriyor. Makinenin bölünebilir yapısı sayesinde yerini değiştirmek ve yeniden kurmak çok kolay. Makinenin en iyi özelliği ise arkasında bulunan boşluk sayesinde kullanacağınız büyük plaklarda sorun yaşamıyor olmanız.

Bundan sonra makine yatırım planlarınız var mı?

Her geçen gün müşteri taleplerinde artış olmakta ve bu talebin karşılanması için Giftölye ekibi olarak daha çok çalışmaktayız. Önümüzdeki aylarda bu talepleri karşılayabilmek için iki adet Creaspeed D serisi 2112 lazer kesim makinesi almayı planlamaktayız. Fakat ilk olarak yeni bir iş yeri arayışı içerisindeyiz çünkü halihazırda kullandığımız makineler yeteri kadar yer kaplamaktadır.

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Lazer kesim makineleri üretim hatalarını en aza indirdiği için en çok tercih edilen makinelerdir. İmalatta lazerli sistemlerin kullanılması seri üretimi getirirken, maliyetleri düşürmekte ve özellikle çıkan sonuçlarda hatalı imalat süreçleri sıfıra inmektedir. Türkiye’de lazer kesim, kazıma ve markalama makinesi almadan önce Almira Teknoloji’nin İkitelli’de bulunan shoowroomunu gezerek makineler ile ilgili tüm bilgilere ulaşabileceğinizi düşünüyorum.Bu içerik 11475 defa okundu.