ROLAND DG VERSAUV S-SERİSİ FESPA 2O18’DE UV BASKIDA ÜSTÜN KALİTE VE ÇOK YÖNLÜLÜK SUNDU

ROLAND DG VERSAUV S-SERİSİ FESPA 2O18’DE UV BASKIDA ÜSTÜN KALİTE VE ÇOK YÖNLÜLÜK SUNDU
Kanıtlanmış ve yenilikçi UV-LED flatbed ve bant baskı çözümlerinin ilk tanıtımı FESPA’da gerçekleşti.


Roland DG, UV baskıdaki VersaUV S-Serisi flatbed ve bant UV-LED yazıcılarıyla grafik uzmanlarına kalite ve çok yönlülük konusunda en iyi seçimi ilk olarak FESPA’da sundu. Yedi modelden oluşan VersaUV S-Serisi, üretim ortamlarına ve her tür gereksinime uyacak şekilde çok çeşitli konfigürasyon ve boyutta mevcut. Bu çok yönlü ve yenilikçi flatbed ve bant serisi, 2OO mm yüksekliğe kadar, sert veya yumuşak, hemen hemen her tür yüzey veya nesneye çarpıcı kalitede grafikler, fotoğrafik görüntüler, dokular ve kabartmalı efektler basmaktadır.

Roland DG EMEA İş Geliştirme ve Ürün Yönetimi Müdürü Paul Willems konuyla ilgili, “VersaUV S-Serisi, herhangi bir iş akışına uyum sağlamak için gerçek bir seçim ve esnekliği temsil etmektedir – bir sonraki adım olarak tezgah üstü UV yazıcıların mevcut kullanıcıları için, UV baskı dünyasına girmek isteyen işletmeler veya daha fazla “endüstriyel” ölçek gereksinimi olan işletmeler için idealdir. Kullanıcılar, doğrudan sert yüzeylere ya da objelere baskı yapmak için sağlam bir flatbed arıyor olsunlar ya da yumuşak, rulodan ruloya ya da sert malzeme ve eşyalara bant sistemle baskı yapmak için bir seçenek arıyor olsunlar, yapılandırmaların çok yönlülüğü herkes için yeni bir VersaUV var demek. Ve heyecan verici uygulamaların çeşitliliği sadece kullanıcının hayal gücü ile sınırlı.” dedi.

Sınırsız sayıda kârlı uygulama

VersaUV S-Serisi, baskı kapasitesi açısından yeni seviyelere ulaşırken performans ve güvenilirlik sunar. 1OO kg/m² ağırlığa kadar olan yüzeyleri ve nesneleri taşıyacak kadar sağlam olan VersaUV S-Serisi ile yüksek dirençli özel grafikler büyük ve ağır yüzeylere, özelleştirilmiş küçük parçaların hacimli üretimi gibi kolayca basılabilir. Bu, kullanıcılara neredeyse sınırsız sayıda kârlı uygulama yelpazesi sunar.

Çığır açan VersaUV S-Serisi; deri, kanvas, ahşap, plastik, cam, metal, akrilik, afiş, kağıt ve daha birçok sert ya da yumuşak hemen hemen her yüzey veya nesne üzerine doğrudan baskı yapmak için düşük sıcaklıklı UV lambalarla anında kürlenen Roland ECO-UV mürekkebini kullanır.

ECO-UV mürekkep yüksek kaliteli ve kârlı çıktı için çarpıcı kalitede, dayanıklı renkte grafikler sunar. Beyaz mürekkep, parlak noktalar ya da koyu renkler için taban katmanı ekler ve Glos, yüksek parlaklık ve mat yüzeyler oluşturur. Glos katmanlar aynı zamanda dokulu efektler, kabartma yazı ya da endüstriyel uygulamalar için özel işaretler üretebilir -benzersiz ve dokunsal yüzeyler ile değeri daha da arttırır. EMEA pazarına sunulmasından bu yana, üretim kapasitelerini S-Serisi teknolojisiyle değiştiren tabela, endüstriyel ve perakende pazarlarında yer alan müşteriler tarafından VersaUV S-Serisi’ne gelen tepkiler büyük ölçüde olumlu oldu. Roland ekibi, çözümün tüm yeteneklerini vurgulamak ve yenilikçi yeni Nesne Profilleme İşlevselliğini (OPF) sergilemek için flatbed ve bant modellerin canlı tanıtımlarını da FESPA’da yaptı. Bu heyecan verici iyileştirme, aynı baskı akışındaki farklı yüksekliklere sahip nesnelerin taranmasını ve yazdırılmasını sağlar, böylece kullanıcılara daha da fazla çok yönlülük sunar. Kullanıcılar ayrıca bir RIP yazılımı seçeneğine de sahiptir; Roland VersaWorks Dual veya Roland PrintStudio. Roland VersaWorks Dual, yazıcı paketinin standart bir parçası olarak pakete dahil edilmiştir.

Roland DG EMEA Pazarlama Müdürü Gillian Montanaro sözlerini şu şekilde sonlandırıyor: “Kalabalığın arasından sıyrılmak ve tekliflerine değer katmak isteyen herkes, hayal güçlerinin VersaUV S-Serisi’nin yetenekleri tarafından beslenmesini sağlayacak. Esasen, baskı yapmak istediğiniz yüzey ya da nesne bir VersaUV S-Serisi yazıcıya sığarsa; cömert yüksekliği sayesinde nesnelerin ve yüzeylerin inanılmaz çeşitliliği olacak ve sonrasında üzerine baskı yapabileceksiniz. Bu; ağır ahşap kapılar, büyük sergi grafikleri, uzun tuval parçaları, afiş ruloları veya özelleştirme için telefon kılıfları gibi küçük eşyaların benzerleri olabilir. VersaUV S-Serisi, baskıda mümkün olan uç noktaları gerçekten zorluyor ve FESPA hedef kitlesine bu çözümü sunuğumuz için çok heyecanlıyız. S-Serisi, FESPA’daki ana fikrimizle tam olarak uyum içerisinde ve müşterilerimiz için önemli olan, bizim yaptığımıza ilham veriyor”

Daha az üretim gereksinimlerine sahip FESPA ziyaretçileri içinse Roland standında, VersaUV LEF-3OO ve LEF-2OO UV-LED flatbed yazıcılar, ödüllü TrueVIS ekosolvent geniş format bas/kes serisi, süblimasyon baskı teknolojisi ve bir dizi küçük baskı, kesim ve kişiselleştirme cihazları yer aldı.Bu içerik 1256 defa okundu.