MIMAKI TIGER-18OOB ENDÜSTRİYEL TEKSTİL BASKI MAKİNESİ İLE ‘SINIRLARINI SEN BELİRLE’

MIMAKI TIGER-18OOB ENDÜSTRİYEL TEKSTİL BASKI MAKİNESİ İLE ‘SINIRLARINI SEN BELİRLE’
Mimaki Tiger-18OOB endüstriyel tekstil baskı makinesi bugüne kadar ancak analog baskı ile gerçekleştirilebilen yüksek hacmi dijital baskıda mümkün kılarken, bu alana kişiselleştirme ve yüksek kaliteyi getiriyor. Kullanıcılar, onlara farklı bir kimlik kazandıran Tiger çizgileri ile sınırlarını genişletiyor.


Endüstriyel reklam/ grafik, tekstil/konfeksiyon pazarları için geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesme makinelerinin lider markası Mimaki, zengin ürün gamı ile tekstil ve konfeksiyon endüstrilerinin yüksek hacimli üretim taleplerine yanıt veriyor. Konfeksiyon profesyonellerinden yoğun ilgi gören Tiger-18OOB, dijital baskıya yeni bir soluk getirdi. Bugüne kadar analog baskı ile mümkün olabilen yüksek hacimde üretim talebine yanıt verebilen ilk model olan Tiger- 18OOB, kitlesel üreticilere dijital baskının düşük maliyet, esneklik, verimlilik ve kişiselleştirebilme avantajlarını getirdi.

Saatte 385 metrekareye kadar baskı hızına çıkan bu üretim sınıfı tekstil baskı makinesinin direkt tekstil baskı (reaktif boya) ve süblimasyon (ısı transferi) versiyonları bulunuyor. Kullanıcılar; doğal veya yapay elyaftan üretilmiş onlarca kumaş çeşidiyle çalışma kolaylığına, kitlesel üretimin yanı sıra numune baskı imkanına, teknik uygulamalardan konfeksiyona baskıya kadar maliyetleri düşüren birçok özelliğe Tiger-18OOB ile ulaşıyor. ‘Tiger’la Sınırlarını Sen Belirle’ sloganı kullanıcılara yeni fırsatları ve üretimdeki sınırsızlığı anlatıyor.

Yüksek hacimde kişiselleştirme yapabilme gerçek oldu

Mimaki’nin kapsamlı tekstil baskı makineleri portföyünün zirvesini temsil eden Tiger-18OOB, pazarda lider kabul edilen bir baskı hızını ve çarpıcı baskı kalitesini buluşturuyor. Yumuşak döşemelik kumaşlar, spor giyim, moda ve konfeksiyon üretimi için özel olarak tasarlanan endüstriyel, yüksek hacimli baskı makinesi, daha fazla esneklik ve üretkenlik sunan bir dizi kişiselleştirme seçeneğini de kapsıyor. Örneğin, daha fazla verimlilik için tek geçişli baskı modu, çeşitli uygulamalar için kişiselleştirilebilir besleme ve alma seçenekleri ve özel kumaş gereksinimlerini karşılamak için boya seçimi bunlar arasında bulunuyor. Tiger-18OOB’nin devrim niteliğindeki boya silme sistemi ile artık çok çeşitli kumaşlarda yüksek hızlarda çalışma zorluğunu ortadan kaldırıyor. Her işletmenin özel ihtiyaçlarına yanıt verecek donanıma sahip olan makine, ilk açılıştan itibaren adeta ‘kükremeye’ hazır sizi bekliyor.

Tiger-18OOB analogdan dijitale dönüşümü hızlandıracak

Mimaki dijital tekstil baskısı için çok erken kabul edilecek bir tarihte, 1988 yılında çalışmalarını başlattı. Bunu takip eden yıllarda geliştirilen baskı çözümleri ile tekstil ve konfeksiyon alanında derinlemesine bir deneyim elde edildi. Mimaki bunu yaparken aynı zamanda her türlü kumaşa baskı yapmayı sağlayabilen sektörün önde gelen boya serisini de pazara sundu. Mimaki’nin kapsamlı giriş ve orta sınıf çözümlerinin bir sonraki adımını Pro Serisi Tekstil Baskı Makineleri oluşturdu. Bu kapsamda, yenilikçi Tiger-18OOB endüstride devam eden analogdan dijitale geçiş sürecini hızlandıracak gerçek bir üretim modelidir.

Yapılan araştırmalarda halen küresel tekstil üretiminin sadece %3’ünün dijital baskı ile sağlandığını gösteriyor. Buna karşın dijital teknolojideki talep ve çeşitlilik geleneksel analog teknolojinin baş edemeyeceği şekilde büyümeye devam ediyor. Son beş yılda ortalama %3O’luk büyüme bu gerçeği gözler önüne seriyor. Endüstri profesyonelleri önümüzdeki yıllarda bu büyümenin hızlanan ve genişleyen bir çapta devam etmesini bekliyor. Tekstil baskı endüstrisinin yaşamakta olduğu dijital dönüşüm hem son kullanıcılar hem de tekstil sektörü için inanılmaz kapılar açıyor.

Sektörde dijital dönüşüm daha hızlı üretim, daha sık koleksiyon değiştirme, stokları ve tedarik zincirinin atıklarını azaltmak isteyen markalar ve perakendeciler tarafından yönlendiriliyor. Geleneksel üretim yöntemlerinin haftalar, hatta aylar alan üretim prosesi bu ihtiyaçları tam olarak karşılayamamasına karşın dijital üretimle ürünler neredeyse bir hafta içinde mağazaya sevk edilecek noktaya gelebiliyor.

Doğa dostu bir üretim Tiger-18OOB ile mümkün

Tekstil üretiminin daha fazla dijital ortama geçmesiyle, endüstrinin hiç olmadığı kadar çevre dostu özellikler kazanacağı, bunun ise üreticiler, kullanıcılar ve nihai tüketiciler açısından hayati öneme sahip olduğu bir gerçek olarak kabul ediliyor.

Mimaki’nin endüstriyel üretim modeli Tiger-18OOB tekstil ve konfeksiyon üreticilerinin çevresel ayak izlerini azaltarak, daha sürdürülebilir bir iş oluşturmak ve aynı zamanda marka ve perakendecilerin talep ettiği dijital faydaları sağlamaktadır.Bu içerik 21755 defa okundu.