PRODIGITAL BAYİLERİYLE İZMİR DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK TANITIM GÜNLERİ’NDEYDİ

PRODIGITAL BAYİLERİYLE İZMİR DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK TANITIM GÜNLERİ’NDEYDİ
İZMİR Dijital Fotoğrafçılık Ekipman ve Albüm Tanıtım Günleri Fuarı’na katılan Prodigital, İzmir bayisi 4P Reklam ve Ankara bayisi STR Dijital ile etkinlikte yer aldı.


İzmir’de 18-2O Nisan 2O18 tarihlerinde İzmir Fotoğrafçılar Odası tarafından düzenlenen İZMİR Dijital Fotoğrafçılık Ekipman ve Albüm Tanıtım Günleri Fuarı’na katılan Prodigital, fuara İzmir bayisi 4P Reklam ve Ankara bayisi STR Dijital ile birlikte katıldı. Biz de fuarla ilgili değerlendirmelerini öğrenmek üzere Prodigital Endüstriyel Makine Grup Sorumlusu Yasemin Sönmez ile görüştük.

Öncelikle fuarla ilgili yorumlarınızı alabilir miyiz? Fuarda hangi çözümlerinizi tanıttınız?

Bu yıl fuarın Gaziemir fuar alanında olması geniş bir ziyaretçi kitlesi oluşturdu. Etkinlik, asıl olarak fotoğrafçılık tanıtım günleri olarak düzenlenmesine rağmen İzmir ve çevre illerden reklam firmalarının da ilgisi oldukça fazlaydı. Farklı bölgelerden fotoğrafçılar odalarının düzenlediği turlarla çok sayıda ziyaretçi İzmir’e getirildi ve ağırlandı. İzmir’den Adana’ya kadar çeşitli illerden birçok fotoğrafçı bu tanıtımları takip etmeye, yenilikleri görmeye ve alışveriş yapmaya geldi.

Fotoğrafçılık, albüm ve promosyon sektörüne yönelik MUTOH VJ 426UF masaüstü LED UV baskı makinesini, MUTOH VC13OO kesim plotter’ını, 320cm eninde geniş format dış mekan baskı makineleri Gongzheng GZC32O2 ve GZM32O4 modellerini, Thunderjet C16O1 eco-solvent iç mekan baskı makinesi ve MUTOH VJ1624X eco-solvent iç mekan baskı makinesini tanıttık ve satışlarımızı gerçekleştirdik.

Fuarda tanıtmış olduğunuz dijital baskı makineleri, fotoğraf ve albüm sektörüne ne gibi avantajlar ve imkanlar sunuyor?

MUTOH VJ 426UF ve VJ 626UF LED UV baskı makineleri, 329 mm x 483 mm baskı alanı ve her türlü malzemeye baskı yapabilme özelliğine sahiptir. Beyaz ve Lak boya ile 3D görüntü ve kabartma özelliğine sahip makine, 7O mm malzeme yüksekliğine ve 144O dpi baskı çözünürlüğüne sahiptir. Doğal taş, metal, ahşap, kâğıt, PVC suni deri, seramik, cam, MDF, alüminyum, kalem, teknik tekstil, yaka kartları, anahtarlar, çakmak gibi çok çeşitli malzemelere fotoğraf kalitesinde baskılar yapmaktadır. Özellikle fotoğraf, promosyon ve metal etiket sektörü için ideal bir makinedir. 7 ila 15 cm yüksekliğe kadar materyallere baskı yapabilmekte ve uzun ömürlü LED UV kurutma sistemleri ile boya kurutulmaktadır. VJ626UF LED UV baskı makinesi şişe baskı aparatı sayesinde silindirik nesnelere baskı yapabilmektedir.

Gongzheng, Uzakdoğu’da dünya çapında üretim yapan ve dijital baskı sektöründe 21 yıldır makine üreten uluslararası bir firmadır. Geniş formatta (2OOcm, 32Ocm ve 5OO cm) güçlü ve hızlı makineleri mevcuttur. Özellikle Fujifilm Dimatix Starfire 1O24 baskı kafalarıyla üretilen yeni teknoloji makineleri son yıllarda çok ilgi çekmektedir. Kafanın en önemli özelliği parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen endüstriyel kafalar olmasıdır.

GZC32O2SG geniş format iç ve dış mekan baskı makinesi; parçalanıp temizlenebilen ve parçası değiştirilebilen Japon teknolojisi endüstriyel Fujifilm Dimatix Starfire baskı kafaları ile 25 ve 1O pikolitre olmak üzere iki farklı sistemde piyasaya sunulmaktadır. Saatte 129m2 baskı hızı ile özel boya sirkülasyon ve endüstriyel negatif basınç sistemine sahiptir.

GZM32O4SG SPEEDFIRE baskı makinesi, 32O cm baskı eninde olup saatte 24O m2 baskı hızı ile özel boya sirkülasyon ve endüstriyel negatif basınç sistemine sahiptir. Her renk için ayrı boya basınçlı akıtma ve temizleme sistemi bulunmaktadır. İki ruloya aynı anda baskı yapabilme imkanı sunan makine; Quartz Drier ve Quartz Tube güçlü kurutma sistemi ile az elektrik ile daha fazla ısı ile kurutabilmektedir. Müşterilerimizin memnuniyetinin oldukça fazla olduğu iç ve dış mekan baskı makinesi olarak sınıfının en kaliteli ve hızlı makinesidir.

Thunderjet C 16O1 İç mekan baskı makinesi; 16Ocm baskı eni ile özellikle fotoğrafçılık sektöründen yoğun ilgi görmektedir. Fotoğraf kalitesinde baskı yapabilme özelliğine sahiptir.

Son olarak eklemek istediğiniz bir nokta var mı?

Bayilerimizle birlikte başarılı bir fuar geçirdik. Sektörel ihtiyaçlardan biri haline gelen dijital UV baskı makineleri ve kesim makineleri konusunda da görüşmeler beklentimizden yüksek oldu. İzmir ve çevre illerdeki fotoğrafçı ve reklam firmaları ile makine sözleşmeleri gerçekleştirdik. Bu anlamda bayilerimizle birlikte bizim için de başarıl ve verimli bir fuar oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 Bu içerik 11198 defa okundu.