Akpar Makina'dan Yeni Bestlam Air Laminasyon Makinesi

Akpar Makina'dan Yeni Bestlam Air Laminasyon Makinesi
Akpar Makina, piyasadaki rekabet koşulları ve piyasa ihtiyacını göz önünde bulundurarak uygun fiyatlı ve pratik kullanıma sahip yeni bir laminasyon makinesi üretti. Biz de detayları konuşmak üzere Akpar Makina firma sahibi Mevlüt Parlak ile bir araya geldik.


Akpar Makina, piyasadaki rekabet koşulları ve piyasa ihtiyacını göz önünde bulundurarak uygun fiyatlı ve pratik kullanıma sahip yeni bir laminasyon makinesi üretti. Biz de detayları konuşmak üzere Akpar Makina firma sahibi Mevlüt Parlak ile bir araya geldik.

Akpar Makina olarak yakın zamanda yeni bir ekonomik seri laminasyon makinesi üretimi gerçekleştirdiniz. Makinenin özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yeni Bestlam 16OO Air laminasyon makinemiz ile foreks, fotoblok, dekota, pleksi, PVC, sunta ve cam gibi çok geniş yelpazede malzeme üzerine folyo, çift taraflı bant ve film gibi malzemelerin sıvama işlemi kolayca uygulanabilmektedir. Ayrıca her türlü malzeme üzerine laminasyon uygulaması kolaylıkla yapılabiliyor. Yeni Bestlam AIR laminasyon makinemizin diğer modellerden farkı pnömatik sistemli olması. İncelediğimizde ithal Çin malı makinelerin çoğunluğunun pnömatik sistemli olduğunu görüyoruz. Biz de neden pnömatik sistemli makine yapmayalım diye düşündük ve BESTLAM AIR laminasyon makinesini ürettik. Fiyatlarımızda Çin malı makine fiyatlarına yaklaştık; artık müşterilerimizin Çin malı makine tercih etmesi için hiçbir sebep yok diye düşünüyoruz. Çünkü bu makine Türkiye’de üretiliyor, yedek parça ya da teknik servis sorunu yok. Kısacası artık bünyemizde her bütçeye uygun laminasyon makinesi mevcut.

Fuarlarda bayileriniz aracılığıyla makinelerinizi tanıtıyorsunuz. Ürünlerinize sektörün ilgisi nasıl?

İki yıldır Akpar Makina olarak fuarlara direkt katılım sağlamıyoruz, daha ziyade makinelerimiz fuarlarda bayilerimiz aracılığıyla sektöre tanıtılıyor. Biz de bu stratejimizi daha da geliştirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra, satışlarımızdan memnunuz, ancak pazar payımızı daha da artırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda 2O18 yılında bugüne kadarki satış grafiğimizden memnunuz. Ülkenin ekonomik süreçleri ile ilgili bir sıkıntı yaşanmazsa, bu grafiği artırarak sürdürme gayreti içindeyiz.

Önümüzdeki süreçte yeni üretim planlarınız var mı?

Biz Akpar Makina olarak sektörün ihtiyacı olabilecek makinaları üretmeye devam edeceğiz. Şu anda yeni bir projemiz var. AR-GE faaliyetlerimiz devam ediyor. Üretim bittikten sonra sizler aracılığıyla sektörle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin, bizde yenilikler bitmez.

Son olarak sektöre iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Reklam sektörü dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği ekonomik süreçlere rağmen büyüme ve gelişme potansiyeline sahip bir sektör. Dolayısıyla ürünlerimizi geliştirip hizmet etmeye devam edeceğiz. Akpar Makina olarak 2O yıldır laminasyon makinesi üretiyoruz. Açıkhava reklam ve dijital baskı sektörlerinin değişen ihtiyaçlarına göre farklı üretimler yaptık. Tüm üretimlerimizde, müşteri memnuniyetini önceliğimiz haline getirdik; bakım ve teknik servis hizmetlerini, hızlı ve güvenilir bir şekilde yerine getirmek için gerekli tüm alt yapıyı oluşturduk. Bu konuda da taviz vermeden dürüst ve ilkeli olarak da yol alıyoruz, yol almaya da devam edeceğiz.Bu içerik 11207 defa okundu.