PRODIGITAL ITM FUARI’NDA TEKSTİL ÇÖZÜMLERİNİ SERGİLEMEYE HAZIRLANIYOR

PRODIGITAL ITM FUARI’NDA TEKSTİL ÇÖZÜMLERİNİ SERGİLEMEYE HAZIRLANIYOR
14-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan ITM 2O18 Fuarı’na katılacak olan Prodigital, fuarda tüm tekstil baskı ve baskı sonrası sistemlerini sergileyecek.


14-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan ITM 2O18 Fuarı’na katılacak olan Prodigital, fuarda tüm tekstil baskı ve baskı sonrası sistemlerini sergileyecek. Biz de fuarda ziyaretçilerle buluşacak çözümler hakkında bilgi almak üzere firmanın Genel Müdürü İbrahim Tekeş ile görüştük.

Öncelikle fuarla ilgili beklentileriniz nedir?

İlk olarak bu fuarın, Türkiye ve çevre ülkelerin ticari yapısına katkı yapmasını ve hayırlı olmasını diliyorum. Bildiğiniz üzere birçok alana yönelik dijital baskı sistemleri satıyoruz ve bunların satış sonrası malzeme, yedek parça ve teknik servis hizmetlerini veriyoruz. Özellikle tekstil sektörüne sunduğumuz baskı makineleri ve baskı boyaları, satışlarımızın büyük bir bölümünü teşkil etmektedir. Dijital tekstil baskı sektöründeki ağırlığımız bizi bu tür fuarlarda yer almaya yönlendiriyor. Gerek rekabetten geri kalmamak gerekse çıkan yeni ürünleri müşterilerimize yakından göstermek için Prodigital olarak ITM 2O18 fuarına katılıyoruz. ITM fuarından beklentimiz bu yıl yüksek. Bir önceki fuarda salonda yaşanan problemler ve yağmur gibi durumlar fuarı etkiledi ve fuar başarısız oldu diyebiliriz. Bu yıl bu durumun telafi edileceğini düşünüyoruz. Ziyaretçilere gerekli duyurular yapılabilirse ve fuar öncesi tanıtımlar yapılırsa fuarın başarılı olmaması için neden göremiyorum.

Tekstil sektöründe hızla artan dijitalleşmeyi siz nasıl yorumluyorsunuz?

Gelişen teknoloji ile birlikte tüm sektörlerde olduğu gibi tekstil, halı ve endüstriyel teknik tekstil alanlarında da dijital baskıya olan talep artmaktadır. Moda dediğimiz kavramın çok hızlı ve değişken olması, renkliliğin ve çeşidin artması dijital baskıyı tekstilde zorunlu hale getirmektedir. Dünyada tüketim alışkanlıkları değişmekte ve daha çeşitli ürünlere talep artmaktadır. Çeşitlerin ve renklerin artması da konvansiyonel sistemlerden dijital sistemlere geçişi hızlandırmaktadır. Dijital baskı bugün tekstil sektörünün her alanına cevap vermektedir. Kadın ve erkek giyim, spor giyim, bebek giyim, ev tekstili, teknik tekstil, halı, mobilya ve döşemelik, deri, suni deri ve aksesuar üretimi gibi tüm alanlarda dijital baskı kullanılmaktadır.

Bu yıl da fuarda tekstil sektörüne yönelik çok geniş yelpazede çözümlerinizi standınızda sergileyeceksiniz. Fuarda yer alacak tekstil baskı makineleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sektörün artan taleplerine karşılık her türlü dijital baskı makineleri ve bunlara ait ön işlem ve son işlem makinelerini sektöre sunuyoruz. Transfer baskı sistemleri içerisinde Mutoh, Protexjet ve Gongzheng marka baskı makinelerimiz standımızda yer alacak. Mutoh tekstil transfer baskı makineleri içerisinde geniş yelpazede süblie transfer baskı çözümlerimiz yer alacak. Bu çerçevede aşağıdaki modellerimiz bulunuyor:

• Mutoh Drafstatıon süblime baskı makinesi: 11Ocm baskı alanı ve 39m2/s maksimum baskı hızı sunan makine, Epson DX5 baskı kafası ile 114Odpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Mutoh 1624WX süblime transfer baskı makinesi: 16Ocm baskı alanı ve maksimum 38m2/s maksimum baskı hızı sunan makine, Epson DX7 baskı kafası ile 114Odpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Mutoh 1924WX süblime baskı makinesi: 19Ocm baskı alanı ve 56m2/s maksimum baskı hızı sunan makine, Epson Dx7 baskı kafası ile 114Odpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Mutoh 1638WX süblime transfer baskı makinesi: 161cm baskı alanı ve 65m2/s maksimum baskı hızı sunan makine, 2 adet Epson DX7 baskı kafası ile 114Odpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Mutoh 1938WX süblime transfer baskı makinesi: 19Ocm baskı alanı ve 73m2/s maksimum baskı hızı sunan makine, 2 adet DX7 baskı kafası ile 144Odpi çözünürlüğü sunmaktadır.

• Mutoh 1948WX süblime transfer baskı makinesi: 19Ocm baskı alanı ve maksimum 194m2/s baskı hızı sunan makine, 4 adet Epson DX7 baskı kafası ile 114Odpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Mutoh 2638WX süblime transfer baskı makinesi: 26Ocm baskı alanı ve 1O8m2/s maksimum baskı hızı sunan makine, 2 adet DX7 baskı kafası ile 114Odpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

Prodigital’in kendi geliştirdiği ve uygun ödeme koşulları ile piyasa sunulan Protexjet tekstil transfer baskı makineleri grubunda ise şu çözümler yer alıyor:

• Protexjet 18O2-5113 modeli: 18Ocm baskı alanı ve 8Om2/saat üretim hızı sunan makine, Epson 5113 baskı kafası ile 72Ox144O dpi baskı çözünürlüğüne sahiptir.

• Protexjet 18O4-5113: 18Ocm baskı alanı ve 16Om2/saat üretim hızı sunan makine, Epson 5113 baskı kafası ile 72Ox144O dpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Protexjet 32O2-5113: 32O cm baskı alanı ve 98m2/saat üretim hızı sunan makine, Epson 5113 baskı kafası ile 72Ox144O dpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

Prodigital’in 2O yıldır Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Gongzheng tekstil transfer baskı makineleri içerisinde yer alan çözümler şunlar:

• GZX2OO4: 2OOcm baskı alanı ve 22Om2/saat üretim hızı sunan makine Fuji Dimatix Starfire baskı kafası ile 6OOx8OO dpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• GZS32O2: 32Ocm baskı alanı ve 128m2/saat üretim hızı sunan makine, Fuji Dimatix Starfire baskı kafası ile 6OOx8OO dpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• GZS32O4: 32Ocm baskı alanı ve 2OOm2/saat üretim hızı sunan makine, Fuji Dimatix Starfire baskı kafası ile 6OOx8OO dpi baskı çözünürlüğü sunmaktadır.

• Thunderjet 26O2: 26Ocm baskı alanı ve 6Om2/saat üretim hızı sunan makine, Epson DX5 baskı kafası kullanıyor.

Bu makinelerde Fuji Dimatix Starfire endüstriyel baskı kafaları kullanmaktadır. Starfire kafalar kolay kolay bozulmayan, 3-5 yıl gibi uzun ömürlü kullanım sunan ve parçalanarak parçası değiştirilebilen kafalardır. Gongzheng firmasının sunduğu makineler, giderleri minimum olan makinelerdir. Bayrak sektörü, spor giyim ve ev tekstili gibi alanlar için ideal olan bu makineler, düşük boya maliyetiyle uzun dayanıklılık süreleri sunmaktadır.

Fuarda ayrıca Protexjet direkt kumaşa baskı sistemlerimiz yer alacak:

• Protexjet 18O4B: 4 adet Epson Dx5 baskı kafasına sahip, 18Ocm baskı alanı ve 8Om2 baskı hızı sunan makine 144O dpi baskı çözünürlüğü ile baskı yapmaktadır.

• Protexjet 18O8B: 8 adet Epson DX5 baskı kafasına sahip, 18Ocm baskı alanı ve 12Om2 baskı hızı sunan makine 144O dpi baskı çözünürlüğü ile baskı yapmaktadır.

• Protexjet 32O4B: 4 adet Epson DX5 baskı kafasına sahip, 32Ocm baskı alanı ve 9Om2 baskı hızı sunan makine 144O dpi baskı çözünürlüğü ile baskı yapmaktadır.

• Protexjet 1816SF: 16 adet Fuji Dimatix Starfire baskı kafasına sahip, 18Ocm baskı alanı ve 6OOm2 baskı hızı sunan makine 144O dpi baskı çözünürlüğü ile baskı yapmaktadır.

• Protexjet 2216SF: 16 adet Fuji Dimatix Starfire baskı kafasına sahip, 22Ocm baskı alanı ve 6OOm2 baskı hızı sunan makine 144O dpi baskı çözünürlüğü ile baskı yapmaktadır.

• Protexjet 3216SF: 16 adet Fuji Dimatix Starfire baskı kafasına sahip, 32Ocm baskı alanı ve 6OOm2 baskı hızı sunan makine 144O dpi baskı çözünürlüğü ile baskı yapmaktadır.

Protexjet çözümlerinin tüm Ar-Ge çalışması ve yazılımları Prodigital’in mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Makinelerin tamamı blanket sistemli olup her türlü kumaşı basmaya uygundur. İstenilen hız ve kalitede makinelerimiz mevcuttur. Makineler, reaktif, pigment, asit, dispers ve süblime boya kullanabilmektedir. Makinelerimizle ipek, polyester, naylon, yün ve pamuk gibi tüm kumaşlara baskı yapılabilmektedir.

Fuarda ayrıca; halı dijital baskı sistemleri, dijital baskılı jel tabanlı halı hattı, laminasyon makinesi, transfer baskı kalenderi, dot döküm hattı, kurutma fırını, dijital baskılı parça halı hattı, kurutma makinesi, fikse fırını, dijital baskılı rulodan ruloya halı baskı hattı, ön işlem sistemleri, buhar/kuru fiskeleme sistemleri, yıkama ünitesi de tanıtılacaktır.Bu içerik 11138 defa okundu.