Prodigital Kapı Fuarı’nda Dilli Neosun Serisini Tanıttı

Prodigital Kapı Fuarı’nda Dilli Neosun Serisini Tanıttı
Prodigital, mobilya ve ahşap sektörlerine yönelik fuarlarda iş birliği yaptığı Makel Mobilya Ahşap Makineleri firması ile beraber 15-18 Şubat tarihleri arasında KAPI 2018 / Door 2018 Fuarı’nda endüstriyel UV baskı makinelerini ve ağaç işleme teknolojilerini tanıttı.


Prodigital, mobilya ve ahşap sektörlerine yönelik fuarlarda iş birliği yaptığı Makel Mobilya Ahşap Makineleri firması ile beraber 15-18 Şubat tarihleri arasında KAPI 2018 / Door 2018 Fuarı’nda endüstriyel UV baskı makinelerini ve ağaç işleme teknolojilerini tanıttı.

Prodigital, 15-18 Şubat 2018 tarihlerinde KAPI 2018 Fuarı’nda kapı, parke, mutfak ve banyo üreticilerine yönelik endüstriyel dijital UV baskı makinelerini ve ahşap işleme teknolojilerinin tanıtımlarını gerçekleştirdi. Mobilya üretimi ile ilgili makine ve ekipmanlarını, UV boya, UV lak hatlarını ve bunlara bağlı yedek parça ve aksesuarlarını mobilya üreticilerine ulaştıran ahşap ve mobilya sektörünün lider firmalarından MAKEL Mobilya Ahşap Makineleri A.Ş. iş birliği ile mobilya sektörü fuarlarında yer alan Prodigital, fuarda endüstriyel baskı grubunda DİLLİ NEOSUN HB2504DX-W2 HYBRID UV baskı makinesini sergiledi. Biz de fuarda tanıttıkları çözümler hakkında bilgi almak üzere Prodigital Endüstriyel Baskı Makineleri Grup Yöneticisi Yasemin Sönmez ile konuştuk.

Prodigital olarak, endüstriyel baskı sektörünün ihtisas fuarlarının yanı sıra, cam, kapı, mobilya, asansör gibi çok çeşitli sektör fuarlarında da endüstriyel baskı çözümlerinizi sergiliyorsunuz. En son katıldığınız kapı fuarıyla ilgili değerlendirmenizi öğrenebilir miyiz? Bu fuara katılma amacınız nedir?

Endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmaların artık daha bilinçli tercihler yapması gerekmektedir. Kullanıcılar, baskı öncesi veya sonrasında malzemeye uygulanması gereken işlemler konusunda yeterince bilinçlendirilmelidir. Biz de Prodigital olarak, mobilya üreticilerinin, endüstriyel baskı sektöründe ve özellikle dijital UV baskı teknolojileri alanında tecrübe kazanmış firmaları seçmelerinin işlerinin daha hızlı ve aksamadan yürümesinde yardımcı olacağı inancındayız. Bu sebeple bu fuarlara katılmaya devam ediyoruz.

Fuarda ziyaretçilerimize malzemelerine göre nasıl baskı ve kesim yapabilecekleri konusunda tecrübelerimize dayanarak tavsiyelerde bulunduk. Yatırım yapacakları makineler konusunda elimizden geldiği kadarıyla doğru yönlendirme yapmaya çalıştık.

Sizin adınıza verimli bir fuar oldu mu? Sektörün makinelerinize ilgisi nasıldı?

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve terör eylemleri maalesef tüm sektörleri etkilemiş durumdadır. Kaldı ki kış mevsiminden dolayı fuara gelen ziyaretçi sayısında da bir azalma meydana geldi. Ancak yatırım yapacak olan firmalar bu zorluklara rağmen fuara gelip makine yatırımlarını yaptılar. Müşterilerimize her zaman gelişen teknolojiye ayak uydurabilecekleri makineleri getirmek, üretmek ve teknik servis hizmetlerini vermek temel hedefimizdir.

Ülkenin ekonomik şartları göz önünde bulundurulduğunda ödeme kolaylığı, teminatlı-vadeli özel ödeme şartları ile ziyaretçilerimize özel satışlar yapılmaya özen gösterdik. Ahşap sektöründeki firmalar oldukça bilinçliler; makine araştırmalarını dikkatli şekilde yaparak doğru yatırım ve doğru üretim yapmak istiyorlar. Özellikle kapı, ahşap, mobilya, cam, deri, suni deri, parke, teknik tekstil kumaşları, store/zebra perde, dış cephe yalıtım malzemeleri, dekorasyon, duvar kâğıdı gibi sektörlerdeki ziyaretçilerle görüşmeler gerçekleştirdik. Bu anlamda verimli bir fuar geçirdik.

Fuarda kapı, mobilya ve ahşap sektörüne yönelik hangi çözümlerinizi tanıttınız?

Prodigital firması uzun yıllardır Türkiye distribütörlüğünü sürdürmekte olduğu Kore menşeli DİLLİ firmasının endüstriyel UV baskı makinelerinin satışını ve teknik servis hizmetini, kapı, ahşap ve mobilya sektöründe de sürdürmektedir. DİLLİ firması dünyanın en büyük UV üretim tesisine sahiptir. Sanayi tipi olarak adlandırılmakta olup 7/24 çalışabilen endüstriyel dijital UV baskı makinesi olarak sınıfının en iyilerindendir. Sadece bu alana yoğunlaşan bir marka olmasından dolayı yeniliklere de öncülük etmektedir.

Biz de Dilli’nin Neosun serisini fuarda tanıttık. DİLLİ NEOSUN HB2504D-W2X serisinde saatte 139 m2 baskı hızı ile makineyi hiç durdurmadan Kyocera baskı kafası ile çok rahat ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Seri, yüksek kapasiteli, üretime entegre edilebilen, hızlı ve kaliteli bir dijital UV baskı sistemi sunması sayesinde üretici / sanayici firmalar tarafından çok yoğun talep görmektedir. Bu noktada DİLLİ firmasının UV teknolojisi konusunda tecrübesi ve çalışmaları Prodigital firmasını da bir adım öne götürmektedir.Bu içerik 11161 defa okundu.