17 Temmuz 2018 Salı 20:15
English Page
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz 2016 Cuma 12:44

Fujifilm drupa’nın Yıldızı Oldu

Fujifilm drupa 2016 Fuarı’nda, geniş format ve bobinden bobine ve tabaka dijital baskı makineleri ile az kimyasallı ofset baskı ürün konsepti Superia ve yeni ürünü kimyasalsız kalıp SuperiaZD’nin tanıtımını yaptı.
Fujifilm drupa’nın Yıldızı Oldu

drupa 2016 Fuarı’na katılan Fujifilm, 5 adet geniş format ve 4 adet bobinden bobine ve tabaka dijital baskı makinesi, az kimyasallı ofset baskı ürün konsepti Superia (kalıp, banyolama sistemi, baskı kimyasalları) ve yeni ürünü kimyasalsız kalıp SuperiaZD’yi sergiledi.

Türkiye Dijital Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Özkıray, çok sayıda misafiri stantlarında ağırladıklarını ve uzman kadrolarıyla makineleri hakkında ilk elden bilgi verdiklerini belirtiyor. Fuar sonrasında ciddi şekilde takip edecekleri müşteri görüşmeleri olacağını belirten Murat Özkıray, “Geniş format tarafında 2 yeni makinemizin tanıtımını yaparken ziyaretçilerimiz Onset3 modelini canlı bir şekilde görme imkanı buldu. Yeni Onset3 saatte bin 125 metrekare baskı yapabilmektedir. Özellikle Uvistar Hybrid 320 modeline yoğun bir talep oldu. Onset grubuna yönelik bazı potansiyel müşterilerimiz oluştu. Yine 50X70 bobinden bobine dijital ile ilgili talepler geldi. Dolayısıyla fuar sonrasında çok sayıda takip edeceğimiz görüşmemiz olacak. Misafirlerimizin pek çoğu yatırım için gelenlerdi. Ön anlaşmalarımız oldu. Türkiye’ye dönüşümüzle birlikte temaslarımız sürecek. Önümüzdeki ayla birlikte ciddi sayıda nihai anlaşmamız olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Matbaa sektörü için dijitalleşmenin artık kaçırılmaz olduğunun da altını çizen Murat Özkıray, bu dijitalleşmede de inkjet bölümünün öne çıktığını belirtiyor. Murat Özkıray, yıllardır inkjet konusuna büyük önem veren Fujifilm’in sektörde bir adım önde olduğunu da özellikle vurguluyor.

Fuarda sergilenen makinelerden bazıları şu şekilde:

Onset X3: 14 picolitre Fujifilm Dimatix baskı kafası ve saatte 1,125 m2 baskı hızı ile en hızlı Onset modeli. Hız ve baskı kalitesini bir adım daha ileriye taşıyan Onset X3 UV baskı makinesi, 5 cm kalınlığındaki sert malzemelere direkt baskı yapıyor, 160x3.22m baskı ebadı ile maksimum üretkenlik sunuyor.

Acuity LED 3200R: 3.20m rulo baskı ebadının yanında 4 veya 8 renk olarak konfigüre edilebilen Acuity LED 3200R UV baskı makinesi yüksek kaliteli iç mekan baskılar için tasarlandı. 4 renkli modeli ile 110 m²/saat’e varan baskı hızı ile de bulunduğu segmentte iddialı bir baskı hızına sahip.

Uvistar Hybrid 320: 3.20m eninde rulo ve sert malzemelere direkt baskı yapılabilmesi amacı ile tasarlanan Uvistar Hybrid 320, 200 m²/saat baskı hızına sahip. Standart CMYK Orange ve beyaz renk mürekkepleri kullanan makine, oldukça geniş bir renk gamutu sağlamakta. İki farklı işi tek bir makine ile çözme imkanı sunulmasının yanında üretkenlik de ön planda tutuluyor.

Bu haber toplam 3286 defa okunmuştur
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 SignGraphic | Kaynak gösterilse dahi izinsiz içerik kopyalanamaz.